arrow
profile_image
Everyoung
od 15. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Baripet
Tak to je fakt už moc, znamená to, že takovou dohodu mají mezi sebou škola a příslušná zdravotnická zařízení, kam chodí studenti na praxi. Ti do toho bohužel nemají co mluvit. Mně ten systém praxí opravdu srdečně štve, protože za školu platíme 17.000,- za semestr, což znamená 3 měsíce teoretické výuky, měsíc praxe a měsíc zkouškové období. Na praxi byla dcera v LDN, jak už jsem psala, kde je to docela dřina i psychicky náročné, a přitom jejím spolužačkám, které byly na praxi jinde (konkrétně uvádět nechci), bylo řečeno, že tam chodit nemusí, takže měly měsíc volno. Jak to asi příště dopadne? Kam se všichni pohrnou na praxi a jaký to má celé smysl? Jakou motivaci má kdokoli pracovat a ještě k tomu poctivě a rád, když to dělá nedobrovolně zadarmo a ještě ho tam třeba "buzerují"?

S tím musím naprosto souhlasit. Je to neuvěřitelné, na VOŠ se také platí školné, samozřejmě nesrovnatelně nižší, než na soukromé VŠ, ale platí se. A ještě si navíc studenti zvlášt musí platit za praxi. A soukromá VŠ to je několik dalších výdajů navíc. A to ještě nemáte nárok na zvýhodněnné stravování v menze ne, pro studenty soukromé VŠ?
Na naší škole máme v zimním semestru 4 týdny praxe, v letním tuším také, a pak ještě individuální o prázdninách. To je síla. Ale chodit na praxi musí všichni, je to tvrdě kontrolováno z Univerzity. Studenti, kteří jsou na kolejích si ještě musí zvlášt platit koleje atd.. Místo toho, aby si o prázninách vydělávali někde na brigádě
Nejlepší na tom všem je, že mzdu za praxi dostávají i někteří studenti pedagogických fakult!

arrow
profile_image
Everyoung
od 15. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Baripet: Na naší škole máme v zimním semestru 4 týdny praxe, v letním tuším také, a pak ještě individuální o prázdninách.

To je stejné, jen doufám, že aspoň tu letní praxi bude mít placenou, když je to individuální. V podstatě to znamená 1/4 roku práce x 3 roky, to už by si i jako sanitárka bez vzdělání aspoň na pěkný zájezd k moři vydělala.
Do menzy nechodí, nemají na to ani pauzu, aby někam stihla dojet, takže stravování je další kapitola s velkým mínusem. Myslím, že menzy nabízejí stravování i studentům soukromých VŠ, ale je to za jiné peníze samozřejmě.
Syn studuje VŠ ve Španělsku, sice státní univerzitu, ale stojí to ještě mnohem víc, hlavně náklady na bydlení, jídlo, letenky a další. Věřím, že investice do vzdělání se mým dětem a tím i mně jednou vrátí, i když v dnešním světě je všechno nějak divně převrácené. Že nešly radši na pár víkendů do Plzně....

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zaha

No ale vtip je v tom, že oni se tuto odbornou praxi mají naučit již na škole. Přece jen VŠ obor Všeobecná sestra by měl mít praxi stejně typově zaměřenou, jako mají medici. Alespoň ve vyšším ročníku. Vzhledem ke stále se zvyšujícím pravomocím VŠ vzdělaných zdravotních sester.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené