arrow
profile_image
Migelin
od 12. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pořád tak nějak zvažuji, jestli bych si nedodělala ještě doktorské studium, ale prezenčně by to bylo nad moje finanční možnosti.Nemáte s tím někdo zkušenost, jestli se to dá normálně při práci zvládat a jak je to náročné? Chtěla bych si to udělat na ČZU v Praze, mám tam vystudovanou Pefku.

Reaguji na Migelin: Při denním má doktorand nárok na stipendium kolem sedmi tisíc měsíčně, u dálkového na nic, takže se hodí zvážit i tuto možnost, při vhodné kombinaci se zaměstnáním (nebo zaměstnáními) na částečný úvazek + studentské výhody vyjde prezenční vždy lépe jak dálkové, které jednak něco stojí a pak celkem je ten příjem z jednoho zaměstnání třeba menší než měsíční stipendium + další příjmy. Já jsem toho názoru, že ty příjmy za studia jsou častěji lepší jak pracujícího nestudenta.

arrow
profile_image
martina26
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ne vždy platí, že při prezenčním studiu je na tom člověk lépe, než pracující nestudent. Jelikož jste studentem denního studia, tak tam musíte být každý den. Vše záleží na dohodě se školitelem, takže výběr vašeho vedoucího práce je opravdu důležitý. Doktorát dělám v prezenční formě druhým rokem a vím, že to není s částečným úvazkem tak jednoduché jak by se mohlo zdát. Navíc věkem 26 let všechny studentské výhody končí a ještě k tomu za vás nikdo neplatí zdravotní a sociální pojištění... Doporučuju si nejdřívě zjistit jak to na dané katedře chodí s docházkou, protože pokud máte být 8 hodin denně ve škole, težko budete stíhat jiné zaměstnání.....

Reaguji na martina26: Sociální se dneska neplatí ani studentům do 26ti, ale nevíme, jak na tom Migelin je,jestli má pracovní nabídku, za jaký plat. Pokud žádné místo nemá, tak stále může být ten příjem (stipendium plus brigádně víkendy, ale nevěřím, že by nebyla možná vůbec žádná domluva se školitelem) více než v mnohé firmě minimální hrubá mzda. Výhodou minimálně je to, že zdravotní se při doktorském hradí až do 28, stejně tak bankovní poplatky u studentského účtu banky nechávají běžně doktorandům až do 30. Nevíme, kolik migele je, ale pokud by jí to ještě alespoň dva roky vyšlo se zdravotním, tak bych do denního šla, protože minimálně o víkendech k tomu něco zvládne dělat a na ten třetí rok? kdoví jestli už nebudou změny dle Bílé knihy terc. vzdělávání, plánuje se, že omezení do 26ti zmizí. Já tomu taky neunikla, ale těch 1080 taková hrůza není. Běžně mají studentíci třeba 150 CZK na hodinu a ukončený nestudent, pracující, se v zaměstnání plácá za 70 hrubého. Jen ať studuje. Pokud magisterské ukončila později, pak denní význam nemá. Ale i 2/3 využitelných let bych využila. A jelikož vůbec prezenční nadhodila, myslím, že věkově není mimo. Sama musí zvážit, jestli má třeba dobrou pracovní nabídku se slušným platem nebo spíše ani ne a chtěla jsem, aby věděla o tom stipendiu. Bez něj by to bez diskuze bylo kupříkladu ve 28 mnohem horší. Finanční stránku věci musí zvážit migele sama, ale svým příspěvkem ji do denního povzbuzuji.

arrow
profile_image
Migelin
od 12. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi 25 a práci už mám a nemyslím si, že bych si mohla prezenční studium dovolit, jelikož by to bylo tak na ubytování......Já jsem spíš směřovala otázku k tomu,jaké jsou zkušenosti práve v té dálkové formě tohoto studia. Prezenčně vím, že už nepůjdu, ale rozhoduje se právě jestli do toho mám jít dálkově při práci, jeslti se to vůbec dá....

Reaguji na Migelin: Pak není co řešit, když máš touhu studovat jdi do toho dálkově, nejhorší, co se může stát je, že to nedoděláš. Máš požehnání zase na druhé straně - u zaměstnavatele?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené