Smazat

Krize po třech letech - bojovat nebo ustoupit?

S partnerem nás potkala známá krize po třech letech, jak s ní bojovat? Nebo je lepší varianta odejít a začít znovu...Velmi mě potěší Vaše názory a rady.

Náš vztah


S partnerem, budeme mu říkat například "pan T.", spolu chodíme přes 40 měsíců. Náš vztah se pozvolna rozvíjel tak, jak by to správně mělo být. Na nic jsme nechvátali, vše jsme dělali po společném rozhodnutí. Seznámili jsme se spolu na VŠ, kdy já končila 2. ročník, on končil 1. rok studií. Je nutné zmínit, že pan T. je o dva roky mladší než já, to ale nikdy nebylo problémem a věkový rozdíl se nikdy dříve v našem vztahu neprojevoval. Po osmi měsícíh vztahu jsme spolu začali bydlet na privátě (i s dalšími lidmi), z počátku se člověk srovnával s tím, že už sdílíme jeden svůj pokoj, bylo pár hádek, ale vše se uklidnilo a společné soužití nám nedělalo žádný problém. Oba jsme jezdili na víkendy domů, protože jsme každý odjinud, tím pádem jsme netrpěli žádnou ponorkou a vždy se na sebe těšili. Tento fakt hraje ale důležitou roli - při návštěvách u sebe doma jsme se nevyhnuli blízkému poznání se s našima rodinama, což nás postavilo do pozice, že obě naše rodiny nás už berou mezi sebe. A já tu jeho samozřejmě beru jako svojí druhou rodinu.
První dva roky byl více zamilovaný můj partner, po tomto období jsme spolu odjeli na 3 měsíce do USA, kde jsme spolu žili, pracovali a cestovali. Byli jsme spolu doslova a do písmene 3 měsíce non-stop. A i tuto situaci jsme zvládli, jenže nás oba změnila. Po návratu do ČR se naše role obrátili a najednou jsem tou více zamilovanou a tou, která chce jeho přítomnost, byla já a ne on. Nešlo o nic radikálního, ale změna šla poznat. Po půl roce jsme se shodli na tom, že bychom rádi bydleli už samostatně a našli jsme si spolu nový byt. Oslavili jsme krásné 3. výročí, podepsali smlouvu a přesně týden potom začalo peklo. Pan T. se zřejmě zalekl toho, že je to vážné. A chtěl více volnosti, jenže já se v té chvíli bála toho, že ho ztrácím a naopak jsem vyžadovala více jeho pozornosti. Poslední 4 měsíce pak byly jak na houpačce. Hádky o tom stejném pořád dokola, poté byl klid, vše v pořádku, a pak zase hádka. Já si uvědomila, co dělám špatně a chtěla jsem se změnit. Po panu T. jsem ale taky chtěla, aby se snažil, protože vztah je o dvou lidech a potřebuju cítit jeho podporu v tom, že mé snažení není zbytečné. Ale stejně nakonec zase přišla hádka a tzv. rozchod po telefonu.
Rozchod byl vzájemný, oba víme, že takto to dál fungovat nemůže. I přesto jsem já tou, která se rozejít nechce, protože mám pořád pocit, že se jedná o normální ponorku, kterou si kolem 3. roku vztahu projde každý. Sex nám funguje skvěle, pořád se přitahujeme, máme stejné zájmy, známe se (i své kostlivce ve skříni), dokážeme si spolu promluvit o problému, podpořit se, já ho miluji a on je ve stavu, že neví... Je ten, který se chce rozejít, který už má pocit, že spolu být nemůžeme, ale nedokáže ani zařídit výpověď smlouvy z bytu, říci to své rodině, udělat nějaký krok, který by zkrátka potvrdil, že se rozejít doopravdy chce.
Proto by mě zajímaly Vaše názory. Má cenu za takový vztah bojovat a věřit, že krizi překonáme? Nebo se smířit s tím, že je vše ztraceno a začít znovu... Když jsme v minulosti končila svůj vážný vztah, věděla jsem, že konec chci a nic mě nedokázalo obměkčit. On na naší schůzce, kdy se mělo řešit stěhování, brečel, vypadal jak hromádka neštěstí, říkal, že mu je hrozně a vše ho mrzí. Přiznám se, že vůbec nevím, jak se v následujících dnech zachovat...chci mu dát prostor a čas, kdy nebudeme v kontaktu, ale tyto možnosti jsou značně omezené, když spolu bydlíme. Každá rada by mi velmi pomohla




 
arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lejby: Ale ať si taky uvědomí, že když bude bydlet s jinou, jestli ten stereotyp tam nebude taky. S každou bude jednou stereotyp. Já si myslím, že jde o to, zda nám ten stereotyp vyhovuje a je příjemný. My s chlapem taky furt chodíme jen na techno akce, nebo na letní festivaly nebo na brusle a kolo a furt dokola. Pro někoho je to stereotyp, pro někoho je to něco, co s partnerem nedělá. Záleží, co je ten stereotyp pro něj. Prostě na něj přišla na krize, kdy přemýšlí, že už se do konce života nic nezmění, že má pocit, že ho nečeká nic jiného, překvapivého, cítí se svázán...To si myslím, že přijde čas od času na každého. Myslím si, že problém není u Tebe, ale v jeho hlavě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Simeek:

Přesně. Můj přítel se rozešel se svou bývalou po 6 letech, protože už se tak nemilovali a spíš byli kamarádi. Ale chlapi si moc neuvědomují, že po 6 letech to tak většinou bývá

 

Téma Krize po třech letech - bojovat nebo ustoupit? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené