arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elizabethcorleone: kouřili jsme pořád, ale jen ty nejkvalitnější tabáky, z těch levných

kvalitný - nekvalitný, drahý - lacný == rakovina rovnaká.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemyslím si, protože vím, že je výrazně horší než kouření cigaret..a to už je co říct.

Reaguji na Veselka10: Prečo by malo byť výrazne horšie? Je predsa rozdiel fajčiť denno denne 10 cigariet napríklad niekoľko rokov ako si dať raz za pár mesiacov 6 ľudia jednu vodnú fajku .... ľudia sa zabíjajú omnoho horšími vecami ako sú cigarety alebo vodná fajka ...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na sklomyla:
Jedna asi 50minutová seance vodní dýmky znamená dle okolností takovou dávku chemikálií jako několik desítek až stovek cigaret.

Vdechuje se kouř ze spalovaného uhlíku navíc k tabákovému kouři, musí se pořádně tahat, aby tabák hořel. To znamená, že objem potažení je asi dvojnásobný v porovnání s cigaretou.
Navíc spalování probíhá za nízké teploty a kouř je tedy hodně koncentrovaný.

Chladný kouř vdechneme mnohem snáze a hlouběji než horký. To vede k hlubšímu vdechování kouře, proto při vykouření jedné vodní dýmky tak vdechne kuřák až 100x více kouře než při vykouření jedné cigarety.

Navíc se kolováním náustků šíří infekce, jako opary, mononukleóza, tuberkulóza, žloutenka nebo virové infekce - například v Anglii bylo několik ohnisek prasečí chřipky právě u kuřáků vodních dýmek.

Tabák do vodních dýmek je často nekvalitní, dováží se z rozvojových zemí, může obsahovat ve vyšších koncentracích hnojiva, některé jinde zakázané pesticidy a také může obsahovat vyšší koncentraci nebezpečných látek - např. těžkých kovů.

Oproti cigaretám je v kouři vodní dýmky více těžkých kovů, zejména arzenu, olova, chromu, niklu a kobaltu, některé z nich jsou prokazatelně karcinogenní.

Mnoho uživatelů vodních dýmek se domnívá, že kouř neobsahuje žádný dehet, protože není uváděn na obalu směsi. Je potřeba si uvědomit, že škodliviny vznikají během hoření směsi. Složení, které je uváděno na krabičce nebo obalu směsi uvádí pouze povinné údaje. Je-li na obalu vedeno 0% dehtu, znamená to pouze, že do směsi nebyl žádný cíleně přidán, při hoření směsi na uhlíku, ale dehet vzniká!
Díky tomu při vykouření vodní dýmky kuřák vdechne až 100x více dehtu než při kouření cigaret.

Při použití malého rychlozápalného uhlíku je u vodní dýmky evropský limit pro dehet v cigaretách překročen 32x a pro oxid uhelnatý 17x.

To by mohlo jako vysvětlení stačit ne

vŕtala som sa na internete a našla som toto:
Výskum dokazuje, že fajčenie vodnej fajky, ktoré trvá okolo 45 minut prináša 36 krát viac dechtu, 15 krát viac oxidu uhoľnatého (CO) a 70% viac nikotínu ako desať cigariet. Táto štúdia sa však dostala pod silnú kritiku, pretože používali nerealisticky vysoké teploty pre tabak (600 až 650 stupňov Celzia) a používaním ľubovoľných hodnôt pre stupeň dechotvej filtrácie. Tieto nepresnosti prinášajú skreslené výsledky, pretože karcinogénne a toxínové stupne pre dym sa so zvyšovaním teploty dramaticky zvyšujú (Wynder 195. Bežne by sa mali hodnoty teploty pohybovať okolo 100 až 150°C (Chaouachi K: Patologie associate all'uso del narghile). Následky týchto nízkych teplôt na dechte nič nedokazujú, aj keď Chaouachi indikuje, že decht bude menej škodlivý.
Iné výskumy indikujú, že fajčenie vodnej fajky môžu eliminovať komparatívne riziko vzniku rakoviny, avšak väčšina štúdií nepoužíva nezvratné dôkazy (Hoffman, Rakower, Salem 1983 and 90, Gupta Dheeraj 2001, Tandon 1995, Lubin 1992, Hazelton 2001, Stirling 1979). Hladina oxidu uhoľnatého vytvoreného počas fajčenia vodnej fajky sa veľmi odlišuje v závislosti od typu používaného uhlíka. Avšak existuje výrazný rozdiel v oblastiach s absorbciou oxidu uhoľnatého, kde cigarety majú výrazné následky viac na malé respriračné trakty a vodné fajky na hlavné dýchacie cesty (Bakir 1991, Kiter). Znamená to zníženie pomeru FEV (Forced Vital Capacity - nútená životna kapacita- je to celkové množstvo vzduchu, ktoré sa dá násilne vydýchnuť po úplnom nadýchnutí, merané v litroch) ku FEV1/FVC (FEV1 - Forced Expiratory Volume in 1 Second - Nútený výdychový objem za jednu sekundu - je to množstvo vzduchu, ktoré sa dá násilne vydýchnuť za jednu sekundu, merané v litroch. FEV1 / FVC – pomer FEV1 ku FVC, u zdravých dospelých ľudí je to aproximatívne 75 až 80 %) porovnaný s cigaretami, čo je menej škodlivé pre dýchacie cesty (na dlhú dobu).Keď si toto celé porovnáme s fajčením klasického tabaku ako takého,cigariet,a cigár vyvodíme z toho záver.,že fajčenie vodnej fajky sa dá považovať za oveľa menej škodlivý spôsob fajčenia.

takže pravda bude niekde uprostred

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak podle měření jedno čekání v centru ostravy na přechodě na červenou ti zaneřádí plíce jako vykouření balíčku cigaret . . . já jsem byla na tom přechodě několikrát denně a žiju oproti tomu je sem tam vykouřená vodní dýmka pohodička a hlavně nesmrdí . . .

arrow
profile_image
es.dino
od 31. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak ono by se to mělo brát ze dvou úhlů ... Možná je vodárna horší, ale kouříte jí jednou za 3 měsíce. Takže z tohohle hlediska asi horší než cigarety nebude .. Taky nesmrdí tak nepříjemně, jako cigarety a chutná docela dobře a dá se u ní skvěle porelaxovat s kamarády.

Můj osobní názor je ten, že vodní dýmka není horší jak cigarety. Není to úplně neškodné ale vzhledem k tomu jak často se to kouří, a že se to kouří ve více lidech to s cigaretama prostě nejde srovnat. Navíc se do toho používá jiný tabák, de to přes vodu (takže větší filtrace atd). Já osobně jsme nekuřačka ale vodní dýmku miluju, Je to příjemný relax a jednou za čas to ej zpestření

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak názory jsou hodně sporné. Já jako bývalá kuřačka (hodně silná kuřačka) ve voďáru nevidím zas tak velké zlo. Když jsem odvykala, voďára jsem párkrát měla a vůbec mi to nijak neulevilo, což potvrzuje to, že kouřením z vodní dýmky do sebe nedostáváte tolik nikotinu. A to je to největší zlo cigaret - závislost. Příležitostné posezení s přáteli u vodní dýmky podle mě není vůbec žádný problém.

arrow
profile_image
ewellin173
od 27. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle toho jak jsem si pročetla tohle téma, tak asi je to hlavně věc názoru. Sice neobsahuje nikotin, ale nic zdravého to také nebude. Četla jsem zajímavý článek na tastea.cz), že se mají začít postupně snad i zakazovat v čajovnách. Tam mi přijde, že to třeba patří. Je to prostě jako když si dáte kávu s mlékem, tak čajovna a vodní dýmka patří podle mě neodmyslitelně k sobě...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené