arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky

Ráda bych si tento rok udělala zkoušku FCE. Úroveň angličtiny mám dokončenou B2. Pokud můžu hodnotit tak verbální komunikace mi nedělá problémy, ani porozumění textu jen u gramatiky občas plavu.

Bohužel jsem se k tomu nedostala dřív a teď při studiu VŠ a zaměstnání se obávám, že bych pravidelně na kurzy neměla čas.

Připravovala jste se nějaká z vás na kurzy sama? Lze to zvládnout? Jakou učebnici je nejlepší pro samostudium koupit?

Budu ráda za všechny ohlasy

arrow
profile_image
Rencorka
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já osobně bych se na FCE sama nenaučila...

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Rencorka: já osobně bych se na FCE sama nenaučila...

Z jakého důvodu? Já se k tomu dokážu dokopat, třeba nad tím sedět 90 minut týdně bez problémů. Spíš mi jde o to, jestli ten lektor opravdu hodně pomůže, nebo jestli by mi třeba stačilo se připravovat sama a před termínem zkoušek si třeba párkrát zaplatit soukromou hodinu, abych si to srovnala

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že zvládneš, jazykovka by byla zbytečné vyhazovaní peněz. Sežeň si starší verze testů + učebnici gramatiky k FCE + průběžná příprava a měla bys to dát bez problémů. Pokud bys chtěla chodit do kurzů, tak už bys mohla jít spíš na CAE.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Určitě, já jsem se připravovala sama na CAE (měla jsem tehdy k tomu anglinu na gymplu, ale to se nedá nazvat přípravou ).
Dělala jsem ty jejich testy z minulých let, který ti zadarmo půjčí v British Councilu, a měla jsem nějakou přípravnou knihu, ne přímo na CAE, ale celkově procvičování gramatiky a slovní zásoby. A taky jsem hodně koukala na různý filmy v aj, to byla nejlepší část přípravy . Dostala jsem C.
Jedna kamarádka taky dělala FCE bez příp. kurzu a měla B.
Takže za mě rozhodně nemusíš chodit na ty jejich kurzy, abys u toho uspěla .

arrow
profile_image
Rencorka
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já bych lektora potřebovala hlavně na gramatiku a to se mi doma moc nepodaří.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já před lety FCE zkoušela. Na přípravný kurz jsem chodila, ale myslím, že to bylo k ničemu - lektorka byla studentka pedagogické fakulty (angličtina), ale její znalost jazyka nebyla nic moc, nehledě na to, můj přízvuk byl mnohonásobně lepší než ten její. Spoustu slovíček měla přeložených v knížce, z hlavy je nevěděla. Ano, seznámili nás tam se strukturou testu, dělali jsme cvičení a poslechy. Ale pokud si ty testy seženeš a budeš doma cvičit sama (poctivě), zvládneš to taky.
Já to nakonec neudělala, ale uznávám, že jsem tam šla po 3 letech AJ na gymplu a 3 týdnech v Londýně, takže asi přehnané sebevědomí Ovšem uvažuju, že to zkusím znovu, přeci jen jsem se od té doby někam posunula.

Já myslím, že je to dost individuální...není problém zkoušet různé typy testů pořád dokola, pouštět si pravidelně poslechy, ale je taky fajn mít někoho, kdo tě při procvičování ústní části opraví, vysvětlí, co dělat lépe, jakých chyb se vyvarovat a totéž i při procvičování písemné části. Když jsem dělala na gymplu FCE, tak bylo fajn mít lektora, který mi opravoval eseje a upozorňoval, na co dávat pozor. Při CAE jsem si zaplatila tříměsíční intenzivní kurz a pak samostudium . Záleží, jak si na to troufáš.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Yvonna: Dělala jsem ty jejich testy z minulých let, který ti zadarmo půjčí v British Councilu

Tyjo díky za super informaci Určitě se tam pro to stavím

Cituji Yvonna: A taky jsem hodně koukala na různý filmy v aj, to byla nejlepší část přípravy

To já koukám často nějak jsem si zvykla asi od 13 jsem koukala na MTV v angličtině

Cituji Jitul: Záleží, jak si na to troufáš.

No to já si právě moc nevěřím, ale do jazykovky jsem chodila na italštinu a kdybych nad tou knížkou seděla sama s magneťákem doma, tak mě to vyšlo na stejno a ještě bych nemusela koukat na nepříjemnou ženskou

arrow
profile_image
kittyy
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, souhlasím s tím, že je to individuální...ale jak píšeš, máš dokončenou úroveň B2 a FCE odpovídá úrovni B2, takže by to pro Tebe neměl být žádný problém

Sama určitě ne.

já FCE mám, nemyslím se, že bych se na ni připravila sama, i když zase kdybych měla vzorové testy, co nám dávali v jazykovce, možná jo ale učení v kolektivu mě asi motivuje lépe

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já myslím, ež pokud jsi dost motivováná a dokážes se přinutit připravovat se na to poctivě + si seženeš potřebné materilály, tak by to neměl být problém

arrow
profile_image
curlicue mojeid
od 8. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

myslím si že určitě ano, a doporučuju si pujčit vzrové testy z Aglické knihovny, která je např v moravskozemské knihovně

Pak mě ještě napadá...zkus si v některé jazykovce zaplatit MOCK test (takové FCE nanečisto), aspoň bys věděla, jak na tom opravdu jsi, dostaneš feedback od lektorů a uvidíš, jestli bys tu zkoušku udělala aspoň na těch 60%. Pak sama nejlépe zvážíš, jestli detaily zvládneš dopilovat sama nebo to bude chtít kurz.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené