arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Minimálně 3x do roka mě trápí zubní kámen, vždy na tom samém místě. Spodní jedničky Z čeho to vzniká? Zuby si čistím 3x denně a celkem pečlivě, takže se je snažím drhnout i ze zadní strany, ale nevím, no. Vadí mi to, je to fakt nepříjemný pocit, kdo zná, ví Příčiny? A jak se zubnímu kameni bránit? Popřípadě...jak ho po domácku odstranit?

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zubný kameň je stvrdnutý zubný plak.Prevenciou je správne čistenie zubov,stačí 2x denne.Vzniká na ťažšie dostupných miestach,je vhodné navštíviť 2x do roka dentálnu hygienu, kde ho odstránia ultrazvukom.Treba používať dent. niť a medzizubné kefky.

Kafe, čaj, víno,...jenže to omezit kolikrát nejde, takže lépe drhnout zuby na ohrožených místech a mělo by to být lepší. Ale taky mi zubařka pravidelně odstraňuje kámen.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na dolních jedničkách a horních prvních stoličkách se dělá zubní kámen nejčastěji, protože v jejich blízkosti ústí vývody slinných žlaz. Závisí i na tom, jaké máš složení slin a jak moc sliníš, protože zubní kámen, jak uváděla mate, je ztvrdlý zubní plak. Ztvrdlý je tím, že se do něj uloží minerální látky. Pořádné čištění zubů alespoň dvakrát denně by Ti mělo pomoci. Jazykem po čištění zubů zkontroluj hladkost zubů - když nejsou hladké, nejsou dobře vyčištěné a je na nich plak, případně zubní kámen. Každopádně když se zubní kámen vytvoří, je dobré ho co nejdříve odstranit, protože může způsobit ústup dásní, záněty a podobné nepříjemnosti.

Čisti zubní nití, zajedeš mezi zuby a pak takovým obloučkem to setři těsně dole u dásní, můžeš i lehce pod. Mělo by to pomoct, já to tak čistím každý večer a kámen nemám, ani teď pod fixníma rovnátkama. Jo a taky nový Listerine Stay white působí proti kameni, ale s tím teda nemám zkušenost.

arrow
profile_image
evilou
od 25. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zubní kámen je zmineralizovaný zubni plak, jsou to bakterie vyskytující se jen v dutině ústní které se při styku s cukrem mění na zubní plak. Pečlivým vyčištěním pomocí mezizubních kartáčků, zubní nitě atd se neusazuje zubní plak a tím pádem nevzniká zubní kámen, někdy se mu však vyhnout nedá a proto doporučuji bělení zubů pískováním, což nejen dokonale vyčistí zuby, ale i šetrně vybelí, cena okolo 1500. Více Vám řekne zubní hygienista.

Cituji evilou: doporučuji bělení zubů pískováním

Ale tím ti neodstaní kámen. Pískováním ti odstaní zuby od pigmentace (káva, čaj,červené víno, cigarety, atd.). Na zubní kámen je u hygienistky ultrazvuk.

arrow
profile_image
evilou
od 25. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Efca:
Dotaz byl na to proč zubní kámen vzniká a jak mu předejít. Příčiny a prevence

Cituji evilou: Dotaz byl na to proč zubní kámen vzniká a jak mu předejít.

To byl..
Aby se zbavila kamene, tak si ho musí nechat odstanit a samozřejmě čistit mezizubními kartáčky, nití...To pískováni je spíš taková třešinka na dortu, ale pískování není na kámen, ale odstraní povlak, to je fakt!

arrow
profile_image
evilou
od 25. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě poučovat nemusíš, je to moje práce

arrow
profile_image
Minnie
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Presne na toto isté som sa pýtala mojej zubárky a tá mi povedala že je to prirodzené a nedá sa tomu zabrániť. Prirovnala mi to k vodovodnému kohútiku-môžeš ho utierať koľko chceš ale vodný kameň ti tam vytvorí. Jediné čo môžeš si ho dávať pravidelne odstraňovať

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené