arrow
profile_image
katerinab
od 5. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, už je to šest dní, co jsem po operaci dvou spodních osmiček v úplné narkóze. Zuby ještě nebyly zcela na povrchu a potřebovala jsem se jich rychle zbavit. Otoky z operace už zmizely, zuby mě nebolí. Mám problém s tím, že necítím půlku jazyka - doktor řekl, že je to narušeným nervem, a že se to zahojí. ale nikdy se neví jak dlouho to může trvat. Další problém je, že nemůžu vůbec otevřít pusu. Maximálně tak na jeden prst a už i tolik je velice bolestivé. Máte někdo podobné zkušenosti?

Cituji katerinab: doktor řekl, že je to narušeným nervem, a že se to zahojí

nie som doktor ale je to divné vyjadrenie..Narušený nerv sa aspoň podľa mojej skúsenosti už nikdy celkom nezhojí. Nechcem ťa plašiť to nie, lebo neviem čo spôsobuje tvoj problém, ale z mojej skúsenosti kedy pred cca 7 rokmi som padla na pohár a prerezala si nerv na prste, sa mi síce prst zhojil a aj nerv ale stále tam už je rozdiel a nemám ho na 100% citlivý ako pred tým, takže si nemyslím, že je to také "easy" ako ti dr. povedal. Išla by som s tým aj k niekomu inému popýtať sa lebo pośkodený nerv neni prdel

Okrem toho kým som prst ako tak začala normálnejšie cítiť, trvalo to roky, žiadne také že to sa zahojí a dnes je to vyše 7 rokov a už to asi ani nikdy nebude ono...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na tamarka1105:
Nerv nemusí být přerušený, ale podrážděný.... Já po čelistní operaci cca měsíc necítila horní ret a potom to samo odeznělo...... Prostě ty nervy jsou svým způsobem zasaženy a někdy dělají neplechu......

Jinak problém s čelistními klouby jsem měla taky, je to dle mého lehce traumatizované a taky by to mělo do cca dvou týdnů odeznít...... Lépe řečeno mělo by se to psotupně zlepšovat...

Cituji bakalářka: Nerv nemusí být přerušený, ale podrážděný

ano , ale ja som reagovala k vyjadreniu dr, že je porušený/narušený, tak ako to konkrétne napísala zakladateľka..Porušený a podráždený sú dve diametrálne odlišné veci a pokiaľ je porušený podľa doktora, tak ma zaráža tá jeho kľudná reakcia na to, že to sa zhojí.

Samozrejme keby bol iba podráždený bolo by to fajn..ale o podráždenom zakladateľka nepísala...ale aj to je možnosť

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji katerinab: Maximálně tak na jeden prst a už i tolik je velice bolestivé.

Já musela po operaci 3 osmiček už za dva dny dostat do pusy 2 prsty i doktoři v nemocnici to vždy na vizitě kontrolovali jak trénuju, prostě nacpat dva pry do pusy a roztahovat čelisti od sebe, řekli nám, že pokud to nebudeme dělat už tu pusu nikdy neotevřeme!

Cituji katerinab: necítím půlku jazyka

No u mě se jim podařilo mi jazyk rozříznout a nevím čím to bylo, ale měsíc jsem ho měla jako opařenej a bílej, takže naprosto bez chuti a doktor mi řekl že to je normální. Jinak já měsíc necítila rty, měla jsem pocit jako kdyby byly cizí =D A teď je to rok co jsem po operaci a občas se stane že mě bolí spodní čelist a zuby =/

arrow
Neprodává v Bazaru

Jo a to roztahování čelisti prsty jsme museli dělat i přes bolest =/

arrow
profile_image
katerinab
od 5. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na tamarka1105: Omlouvám se, tím narušeným jsem myslela podrážděný.
Reaguji na Rezakoky: Achjo. Děkuju za radu, moc se do toho nechci hrnout, párkrát jsem to zkoušela a výsledkem byly jen slzy. Snad se k tomu pořádně odhodlám!

Cituji katerinab: Omlouvám se, tím narušeným jsem myslela podrážděný.

tak v tom prípade je to niečo iné..tak už len vydržať a bude dobre

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji katerinab: Achjo. Děkuju za radu, moc se do toho nechci hrnout, párkrát jsem to zkoušela a výsledkem byly jen slzy. Snad se k tomu pořádně odhodlám!

No nás ani nechtěli pustit z nemocnice dokud jsme tam ty prsty nenačpali, navíc jsme tam leželi 2 dny po operaci a každý den ráno jsme šli an kontrolu jako na lehátko otevřít pusu a doktor koukal jak to zašitý vypadá a tu pusu vždycky násilím otevřel =/ Delej ro často prostě co vydržíš a za 2 až 3 dny to bude lepší

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Rezakoky: á musela po operaci 3 osmiček už za dva dny dostat do pusy 2 prsty i doktoři v nemocnici to vždy na vizitě kontrolovali jak trénuju, prostě nacpat dva pry do pusy a roztahovat čelisti od sebe, řekli nám, že pokud to nebudeme dělat už tu pusu nikdy neotevřeme!

To si dost dobře nedovedu představit...... Já měla po čelistní operaci taky zatuhlé klouby a normálně se to psotupně rozhýbalo, žádné násilné rozevírání enbylo.... V nemocnici s námi byli i lidi po osmičkách a taky jim nikdo nic nerozevíral, prostě se nechávaly klouby zregenerovat.....

Cituji katerinab: párkrát jsem to zkoušela a výsledkem byly jen slzy. Snad se k tomu pořádně odhodlám!

Hele já bych se poradila s doktorem, ať si s tím kloubem naopak nic neuděláš... Jak vidíš, tak psotupy jsou různé, takže bych se vážně radši poradila...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: To si dost dobře nedovedu představit

No ono pokud má slečna stehy tak jí je budou brzo tahat a to v zavřené puse moc dobře nejde. Já navíc musela tu pusu rozhýbat protože mi urvali při tý operaci kus 7 a to jsem řešila po dobu dalších 3 měsíců po operaci (nyní už mrtvá), dokonce 10 dní po operaci jsem byla s tou 7 v Praze na pohotovosti kde jim bylo jedno, že jsem byla operaci a tu pusu otevřu jen na 2 prst, prostě pusu otevřely a nazdar...

arrow
profile_image
katerinab
od 5. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Rezakoky: No ono pokud má slečna stehy

Já mám stehy vypadávací. Operovali mě v pondělí a hned další ráno mě pustili s tím, že už do nemocnice nemusím ani na kontrolu. To jsem ještě celkem mohla pusu otevírat. Ztuhlo mi to až přes další noc nejspíš.

arrow
profile_image
Tinkak
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj tak to znám
Tenhle problém jsme měla před vytržením osmiček. A fákt peklo co nikomu nepřeji. Normálně najíst jsme se nemohla a pak už jsme jedla jen jogurty a co teklo. Pusu jsem neotevřela ani na ten prst. Po té co mi vytáhli osmičky nejdřív jeden. to nepomohlo a pak ten druhý a pomohlo to,ale dostala jsem cviky a chodila na rehabilitaci. Nicméně jazyk od umrtvení už je to cca 2 měsíce od první extrakce jsem ho necítila+tvář teď mám jazyk jakoby spálený a když jím je mi to nepříjemné.Zkusila bych tu rehabku. Fakt tě lituju,protože vím jak je to hrozný.

arrow
profile_image
Jasthe
od 11. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě při operaci dásní doktorka taky napíchla nerv. Už je to rok a pořád nemám zcela citlivý ret.

arrow
profile_image
preteq
od 6. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

mě doktorka říkala, že je to poměrně častý jev a měl by postupně odeznít. Důležité je cvičit to roztahování a snažit se celkově rozhýbat vše, čím se hýbat může Jinak přeji brzké zlepšení, protože moc dobře vím, jak to je celé nepříjemné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené