arrow
profile_image
Nika115
od 13. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,

mám na Vás dotaz ohledně živnosti zprostředkování nákupu. Uvažuji o této živnosti s tím, že bych nabízela zboží z různých zahraničních stránek a rovnou ho objednávala ze zahraničí zákazníkům. Ráda bych se zeptala, zda-li jsem v tomto případě osvobozena od cla a dph. Případné clo v tomto případě platí ten, kdo si zboží objedná ode mne, je to tak? Já bych byla pouze jakýsi prostředník, který by objednal zboží v zahraničí a vůbec by se mi zboží nedostalo " do rukou".

arrow
profile_image
rehi
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takovych obchodniku na internetu uz je mraky. Staci se podivat treba na aukro. Dneska si muze zbozi z ciziny objednat kazdy.

Pokud je to mimo EU, tak : "Dovoz zboží je osvobozen od daně, pokud je dováženému zboží přiznáno osvobození od CLA podle zvláštního právního předpisu (150€ ) ". A může být klidně i za 1000€ kdyz to bude rozdeleny do vice baliku.

Já bych se do toho snad ani nepouštěla... takových je už spousta a je s tím hodně starostí, když se balík ztratí, bude to na tebe, a provize nebudou nic moc. Jestli to chceš dělat jen tak bokem, tak to nemá smysl

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, pokud zboží chceš dovážet ze třetí země (mimo EU) tak v březnu musíš odevzdat daňové přiznání a mít všechny dokumenty (zvláště faktury od dodovatelů, které občas při nákupu přes internet činí problém...) a mělo by tam být i uvedeno placení cla. Rozhodně pokud někomu zprostředkováš věci (bavíme-li se o klasickém internetovém prodeji jako např. aukro, mimibazar etc.) se nezbavuješ své povinosti platit clo- Pokud to máš jako živnost, určitě bys ho měla platit ty, ne osoba pro kterou je balík určený (navíc myslím, že balík by měl jít správně nejprve tobě a až pak do rukou osoby, které zboží zprostředkováváš a to třeba kvůli faktuře...) Výše cla se mimojiné odvíjí od celkové hodnoty balíku (obsah balíku+ poštovné) takže na to pozor! Na netu si můžeš zjistit i procentualní celní sazby na konkrétní zboží z jednotlivých zemí. Pokud odebíráš z EU a hodnota je pod 150 euro (ovšem ti to celnícici musí věřit- u větších a drahších zásílek to těžko prokážeš...) clo platit nemusíš.

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

slo by to tak, že bys to objednávala už na adresu té dotyčné osoby, která by tobě předem poslala peníze + úplatek za zprostředkování proti tvému prohlášení, že jsi od dotyčné vybrala tolik a tolik pěněz na zprostředkování koupě zboží ze zahraničí, ty bys to zaplatila, na ten úplatek bys vystavila příjmák, to by byl tvůj zisk a zboží by přišlo již na adresu tvého zákazníka. Takhle jsi to myslela?

arrow
profile_image
Nika115
od 13. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji milow33: slo by to tak, že bys to objednávala už na adresu té dotyčné osoby, která by tobě předem poslala peníze + úplatek za zprostředkování proti tvému prohlášení, že jsi od dotyčné vybrala tolik a tolik pěněz na zprostředkování koupě zboží ze zahraničí, ty bys to zaplatila, na ten úplatek bys vystavila příjmák, to by byl tvůj zisk a zboží by přišlo již na adresu tvého zákazníka. Takhle jsi to myslela?

Ano, přesně takhle jsem to myslela. Našla jsem pár takových prodejců na aukru, kteří mají právě napsáno v podmínkách, že dovozcem je osoba, která si od nich zboží objedná a clo a dph případně hradí právě objednávající. Popřípadě mají jen napsáno, že zboží je odesíláno přímo od výrobce, tudíž ten, co nabízí zboží na aukru je jen zprostředkovatel.

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji flink: To jsi četla, proboha, kde? Ve slabikáři?

takhle to opravdu je ze stránek celní správy, ale zase větší poštovné

arrow
profile_image
milow33
od 8. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

http://www.cz-ebay.cz/clo-a-celni-rizeni-v-cr.htm
jde jen o to, pokud přijde třeba 10 balíčků po 100 eurech, jestli to celé nesečtou , to jsem se nikde nedočetla

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

dovážíme zboží z EU i mimo EU / tedy třetí země, jako China, Turecko, ale i Švýcarsko/ - jsme obdchodní firma

co se týká EU, tam se clo neplati, co se týká třetí země, tam se platí a vždy se sčítají balíky od jednoho dodavatele, tedy, pokud máš víc balíků více dodavatelů - je to každý balík braný jako jednotlivá zásilka, pokud je to od jednoho, bere se to jako celek

co se týká výše a částek placení cla, to spíš na celním úřadě, nám to chodí vždy spočítané na JCD od nich

jinak pokud budeš mít roční obrat nákupu zboží víc jak 8 mil Kč, bude třeba se taky přihlásit na celnících k vykazování INTRASTAT /to je jen nákup EU/

a pak, pokud budeš případně zboží prodávat do EU tak se budeš muset přihlásit k platbě DPH, a podávat minimálně - dle obratu - čtvrtletní souhrnné přiznání k DPH

pokud už budeš tím plátcem, budeš muset DPH z nákupu z EU i třetí země taky vykazovat do daňového přiznání - a to jedním řádkem do plusu, druhým do mínusu - tkzv samovyměření - jestli je to limitované i v případě toho, že do EU nebudeš prodávat nevím - musela bych se někam podívat, nebo třeba poradí někdo jiný

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené