arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám dotaz, kdo jste v současné době něco objednával v rámci EU, chodí Vám zásilky v termínu? Balík odeslaný 24.5. z Anglie mi ještě nedorazil, zdá se mi to dlouho. Bohužel podle čísla zásilky se mi ho nepodařilo vysledovat. Nevíte, jestli z důvodu zdržení zásilek z třetích zemích kvůli clu dochází i ke zdržení z EU, to by snad mělo fungovat nějak odděleně ne?

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, to je teď normální, bohužel každou zásilku i z EU teď kontrolují rentgenem. Já si hodně objednávám z ebay, a je to bohužel normální, jeden měsíc žádný problém! V čr je to celkem rychle ale pak se to klidně 14 dní nebo tři týdny válí na celnici, říkala mi to sama paní z pošty, když jsem se ji na to ptala :-/ takže jedině vydržet!

Z anglie mi to tak kolem 14 dní už vždycky chodilo, někdy i dřív..

arrow
profile_image
vilaamalka
od 18. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mně nedávné balíčky z Irska přišly za dva dny.. (zato do Irska to šlo týden)

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Tak já z objednávám z uk celkem často a do týdne to mám doma vždy.

Cituji amtulka: Ahoj, to je teď normální, bohužel každou zásilku i z EU teď kontrolují rentgenem

Hm, to nevím teda, já z EU (včetně UK) objednávám docela často a rentgenem mi neprošel ani jeden balík (a to mi chodí v průměru tři balíky týdně...).
Důležité je, jakou službou balík poslali, ale cca během týdne - 10ti dnů mi balík vždy přišel.

Cituji Elsa: Balík odeslaný 24.5. z Anglie mi ještě nedorazil, zdá se mi to dlouho.

Nedoporučená zásilka např. e.l.f. mi šel i 12 pracovních dní... Co jsi objednávala?

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Silvie OK:

Já objednávám taky dost, a na balíčku mám razítko "zkontrolováno rentgenenem"

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Nedávno to bylo v TV novinách, že musí kontrolovat každý balík, jelikož jak zavedli clo pro balíky o nižší částce, tak často odesílatel snaží se podvéct s cenou, či píše, že je to dárek, atd. Takže pošta nestíhá pro málo pracovníků. Hodně se omlouvali, ale zároveň říkali, že si za to lidi můžou sami, kdyby nechtěli ušetřit na clu a teď se musí dělat takové kontroly a doclívat zboží... Povídali tam i něco o tom, kdy se to srovná,ale datum si nepamatuji. Reportaž byla cca 3 týdny zpátky

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak myslíte, že mám mít ještě trpělivost? Počkám do pátku a pak budu psát do obchodu.

Šlo jen o 2 ks sportovního oblečení, takže lehký, menší balíček. Bohužel nevím s jakou přepravní službou posílali. Mám je přepravní číslo, které jsem zkoušela zadat do vyhledávače v české poště, ale nefunguje.

Cituji amtulka: Já objednávám taky dost, a na balíčku mám razítko "zkontrolováno rentgenenem"

U zásilek z evropských zemí?? To opravdu slyším poprvé, z USA, Číny apod. ano, to mi rentgenují každou zásilku, ale proč by kontrolovali zásilky ze zemí EU mi opravdu jasné není.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tyweee: no přesně! Takhle mi to říkala i ta paní na poště, protože jim to celníci předávají, a nezáleží na tom, jestli je to EU, nebo mimo, prostě každý balík prochází kontrolou

Cituji amtulka: no přesně! Takhle mi to říkala i ta paní na poště, protože jim to celníci předávají, a nezáleží na tom, jestli je to EU, nebo mimo, prostě každý balík prochází kontrolou

No to bych na zásilky z EU čekala tři měsíce, kdyby se rentgenovaly i ty...

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hmm....naivně (logicky) jsem si myslela, že balíky jsou odbavovány zvlášť ve dvou liniích, aby se ty z EU zbytečně nezdržovaly.....bohužel u nás nic logicky nefunguje..

Cituji Elsa: Hmm....naivně (logicky) jsem si myslela, že balíky jsou odbavovány zvlášť ve dvou liniích, aby se ty z EU zbytečně nezdržovaly.....bohužel u nás nic logicky nefunguje..

Já jsem teda přesvědčená, že to stále platí jen pro zásilky z neevropských zemí. (důležité je se podívat, odkud je zásilka odeslaná). Opravdu si nedovedu představit, že by rentgenovali úplně všechny zásilky. A pokud vím, pro zásilky z EU se nic nezměnilo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené