Ahoj,
předem děkuji, že si tento dotaz vůbec čtete. Možná bude nepřehledný (neznám používané termíny), takže se předem omlouvám a doufám, že pochopíte, co mám na mysli.
Před 2 měsíci mi byla odcizena platební karta s vybráním peněz. Na policii jsem sepsala zprávu o krádeži. Vše svědčí proti podezřelé. Bohužel to jsou věci, na který není žádný přímý důkaz. (Těch nepřímých je ale velmi dost.) V lednu má podezřelá výslech. Pokud se nepřizná, policie jí nic nemůže dosvědčit, takže ani obžalovat. (Mám pravdu?) Napadlo mě, že bych si v tomto případě najala advokáta a chtěla to dotáhnout k soudu. Mám možnost výhry i v případě, že není žádný přímý důkaz? A pokud bych vyhrála, musela by podezřelá zaplatit mé výdaje spojené s advokátem? Také bych se chtěla zeptat, jestli by podezřelá měla zápis v rejstříku trestu. (Na policii tento čin nazvali - zneužití platební karty.) A také to, že jsem někde slyšela, že je možné si ho po několika letech vymazat. Po kolika? A to by znamenalo, že až by nesla potencionálnímu zaměstnavateli výpis z rejstříku, že by tam o krádeži nebyla zmíňka? (Doufám, že ano!)

Moc Vám děkuji za mnoho odpovědí.

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj tak pokud z té karty vybrala peníze, tak ten výběr bude ve výpisu napsán jestli používáš internetové bankovnictví, tak v historii transakcí. Předpokládám, že už jsi byla nahlásit ztrátu karty ve své bance, aby ti jí zablokovali? Z výpisu se dá zjistit, kde dotyčná peníze vybírala případně kartou platila.

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Krofne_22: že je možné si ho po několika letech vymazat. Po kolika? A to by znamenalo, že až by nesla potencionálnímu zaměstnavateli výpis z rejstříku, že by tam o krádeži nebyla zmíňka?

ahoj, když se vymaže tenhle záznam, tak už tam potom není, to je pravda, tudíž o krádeži by ve výpisu z rejstříku opravdu nebyla zmínka

Pro zahlazení odsouzení s ohledem na uložený trest zákon stanovuje dobu v trvání 1 až 15 let

Cituji Krofne_22: Mám možnost výhry i v případě, že není žádný přímý důkaz?

to je hrozně spekulativní...a kolik ti vybrala, jestli to vůbec stojí za to?

Cituji Krofne_22: A pokud bych vyhrála, musela by podezřelá zaplatit mé výdaje spojené s advokátem?

ano

Výpisy mám. Už jsou to dva měsíce. Vše je prošetřeno, ale přímý důkaz není žádný.

Byla bych spokojená, kdyby si šla aspoň na půl roku sednout. Nevybrala moc. Ale chtěla bych odplatu a aby si uvědomila, že takové chování není normální.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Krofne_22: a jak je možné, že ti z tvé karty peníze vybrala?...já myslím,že se jí nic nestane pokud se prostě jasně neprokáže její vina, což se mi zdá při práci naší policie nepravděpodobné...dneska nemůžeš věřit nikomu...tak ses alespoň poučila do budoucna...lidi svou hloupostí přišli i o víc

Monus - podle zákona může jít až na dva roky. Ale je mi jasné, že nepůjde ani na víkend.

Jani - byla to tenkrát moje spolupracovnice a asi viděla, když jsem zadávala PIN. Za tu dobu, co jsem tam pracovala, jsem ho zadávala milionkrát.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Krofne_22:
Řešily jsme něco podobného v práci.... Takže napíšu, jak to bylo u nás. Měli jsme firemní kreditní kartu, na které bylo cca 50000 na nečekané výdaje.Bohužel ten, který jí měl na starosti si takhle jednou z ní vybral peníze.Samozřejmě se na to přišlo, ale on stále řikal, že mu jí někdo ukradl apod. Takže zaměstnavatel si zjistil z kterých bankomatů bylo vybráno, u nás to byly bankomaty České Spořitelny, které tam mají kamery, pak stačilo požádat o přehrání pásek z toho dne a bylo to.Myslím, že u většiny bankomatů jsou dnes bezpečnostní kamery, tak si zjisti, které to byly bankomaty, třeba budeš mít štěstí....

arrow
profile_image
StřeLenka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Issabell28:

To jste měli štěstí, že se to zjistilo. Ona zase tak hloupá nebyla a vybrala si bankomat bez kamery. (Ani jsem nevěděla, že ještě takové jsou. )

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no, já teda nevim, ale aby se to náhodou neobrátilo proti tobě. tím, že sis pořídila kartu ses zavázala k:
3.7.1 Ochrana Karty a důvěrnost PIN kódu: Vy/Vaši Držitelé karty jste povinni ve svém vlastním zájmu (i) pečlivě uchovávat Kartu, chránit ji před krádeží, ztrátou, poškozením nebo zneužitím třetí stranou, (ii) neposkytovat Kartu třetím stranám ani jim neumožnit Kartu použít, (iii) uchovávat PIN kód v tajnosti, zejména (a) nezaznamenávat PIN ve snadno rozeznatelné podobě, zejména na samotnou Kartu nebo na jiný předmět, který uchováváte/Vaši Držitelé karty uchovávají společně s Kartou, (b) nesvěřit ho žádné jiné osobě včetně Vašich příbuzných nebo příbuzných Vašich Držitelů karty, zaměstnanců ZUNO, jiných klientů nebo Držitelů karty, (iv) zabezpečit, aby žádná třetí strana neviděla PIN kód při jeho zadávání, (v) otevřít obálku, v níž Vám je doručen PIN kód, bez zbytečného odkladu poté, co Vám byla doručena, a (vi) zničit obálku s PIN kódem okamžitě po přečtení. Vy/Vaši Držitelé karty jste povinni nakládat s PIN kódem zvoleným v Žádosti o vydání karty stejně jako s PIN kódem stanoveným ZUNO. Vy/Vaši Držitelé karty se zavazujete dodržovat principy ochrany při používání karet, které jsou zveřejněny na www.zuno.cz. - cituju z VOP mé banky.
tím, že sis neohlídala, jestli tvá kolegyně vidí tvůj pin, když si ho zadávala jsi vlastně porušila VOP své banky. já nerozporuju to, že zneužít něčí kartu je špatný, ale pokud znala pin (od tebe), tak bych se asi do žaloby uplně nehnala...ale to je můj postřeh, právník nejsem. nejlepší bude, když se na nějakého obrátíš a zeptáš se ho, jaké šance bys podle něj měla.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Krofne_22: Jani - byla to tenkrát moje spolupracovnice a asi viděla, když jsem zadávala PIN. Za tu dobu, co jsem tam pracovala, jsem ho zadávala milionkrát.

a proč jsi ho holka nešťasná takhle vystavovala?proto prostě nikomu nikdy nevěř!...je mi tě líto , ale přístě si na pin budeš dávat bacha...

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Být tebou, nesoudím se, ale pomstím se (v mezích zákona).

arrow
profile_image
Veuska118
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Náklady na řízení bys musela platit jen v případě že jde o občansko-právní spor. Avšak jestliže se jedná o trestný čin, ten je stíhán z úřední povinnosti Ex offo a záleželo by na tom, jestli by takováto žaloba u soudu uspěla. Jinak v OP řízení bude nově platit (možná už platí) že náklady na řízení hradí neúspěšná strana, pokud soud nerozhodne jinak, ale náklady na advokáta už si hradí každá ze stran SAMA. V případě že nemáš dostatek důkazů a nemáš čím žalobu a svá tvrzení podepřít ti doporučuju se do sporu nepouštět. Nakonec by ještě ona mohla podat žalobu na tebe za újmu na cti (i to je bohužel normální)...

arrow
profile_image
StřeLenka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všem děkuji za rady. Dnes ráno mi volala, že jí přišel dopis z policie, ať se tam dostaví. Snažila se ze mě dostat informace, proč tam má jít, potom, že by to neudělala... Nakonec se chce ještě sejít. Nechápu proč? Jestli by byla nevinná, má čistý svědomí a vůbec to nemusí řešit.

Přemýšlím, jak to z ní mám dostat. Jsem i schopna žalobu (či jak se to nazývá) stáhnout, když mi peníze vrátí.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na StřeLenka:
Hele jestli jsi přesvědčená a víš to, že to byla ona, tak bych jí normálně řekla, že prostě vím, že to byla ona a byla bych neoblomná, řekla byh jí, že má poslední šanci to říct.On výslech na policii není nic moc, kdo to nezažil, ten prostě neví. Jestli to udělala, tak se tam přizná určitě.Já jsem byla na výslechu, takže vím o čem mluvím.Sice jsem tam byla jako svědek, ale i tak se mnou jednali, jako kdybych to udělala já, no, bylo mi tam do breku.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Asi jsem OT, ale žila jsem v přesvědčení, že všechny bankomaty jsou již zaopatřeny kamerovým systémem... (alespoň ty od ČS je teda mají).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené