arrow
profile_image
ChipankaP
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den všem,
chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s vložením zástavní smlouvy na katastrální úřad bez úředně ověřených podpisů. Bohužel jsme tuto skutečnost opomenuli a v systému už běží 20 denní ochranná lhůta. Otázka zní, jestli musíme čekat na výzvu k doplnění nebo pokud bych z vlastní iniciativy jela na KÚ se zástavní smlouvou již ověřenou, tak jestli ochranná lhůta poběží nepřerušovaně dál nebo se bude jednat už o nové řízení, tzn. zřejmě budu muset počkat na ukončení neplatného řízení.
Moc děkuji

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na ChipankaP: Záleží na tom, jak rychle má být změna vložena.
Pokud až tak na čase nezáleží, stačí doplnit/dodat správné doklady, ale řízení se trochu protáhne.
Pro urychlení je lepší vzít návrh zpět a podat nový. Ovšem stojí to další poplatek.

Podívej se do katastru podle čísla řízení, jestli už výzvu k doplnění nechystají.

Je to na www.cuzk.cz
nahlížení
tam zadáš číslo řízení V (třeba V 1 / 2016 - 702)

a uvidíš. Oni to myslím většinou vyzývají hned, pokud je tam chyba. Určitě se dá zavolat na katastr a dodat té konkrétní paní smlouvu ověřenou.

arrow
profile_image
ChipankaP
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc děkuji za odpovědi.
Návrh na vklad je v pořádku, pouze řešíme zástavní smlouvy. Na stránkách zatím žádná výzva není. Zítra jedu na KÚ a beru s sebou zástavní smlouvu s ověřeným podpisem. Pevně doufám, že stačí smlouvy jen "přehodit". Na termín spěcháme, ptž se nám na něj vztahuje uvolnění peněz.

Cituji ChipankaP: Zítra jedu na KÚ

můžeš i zavolat, taky to tak děláme podle čísla řízení tě můžou přepojit přímo na paní, která to bude zapisovat

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ChipankaP: Katastr smlouvu 100% vrátí, ověřený podpis je podmínkou.Jestli máte elktronicky ověřený podpis, lze ho použít a v tom případě se již neověřuje.Zajdi na KÚ podej znova,poplatek se platí znova.

arrow
profile_image
ChipankaP
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mate: Je mi jasné, že by se to vrátilo, proto jsem založila téma, jak se dá řešit. Každopádně dneska jsem byla na KÚ a novou smlouvu s ověřeným podpisem jsem tam vložila a vyplnila to jako Doplněk k původnímu návrhu. Doufám, že to bude bez problému...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené