Ahoj chtěla bych se zeptat. Zbývá mi ještě 7 dní dovolené a dnes šla za zaměstnavatelem, jelikož máme chce vždy vědět o dovolené měsíc dopředu, že bych si chtěla vzít dovolenou na pět dní od 27.12 - 31.12. On mi sdělil, že bude moc práce, že mi ji nedá, tak jsem poprosila o dva dny v prosinci o 6 a 7 a to mi bylo sděleno to samé. Co mohu dělat abych dostala dovolenou? Mám se smířit s tím, že žádnou nedostanu nebo mám na ni právo? A když si ji nebudu moc vybrat nepropadne mi?

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

zřejmě se s tím musíš smířit, protože podle zákona, dovolenou můžeš mít jen na základě souhlasu zaměstnavatele a klidně ti muže nařídit čerpání on.
jinak dovolená nepropadne. Přenáší se do dalšího roku, s tím, že by měla být vyčerpána tuším do 31. října následujícího roku.

Ach jo no já si to myslela on mi ji nenařídí jsem v práci ikdyž jsem nemocná, protože mě tu "nutně" potřebuje, ale to je zas o něčem jiném ... takže se musím smířit s tím, že mám smůlu

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Veruskha:
jéé neděláme ve stejné firmě?to mi něco připomíná

určitě ne ale sakryš, když já tu dovolenou tak chci

bohužel dovolenou opravdu nařizuje zaměstnavatel

u nás v práci máme opačný problém - máme mezi svátky nařízenou dovolenou i když většina z nás by přes vánoce radši šla do práce a těch 5 dní dovolené vyčerpala v létě

jj, všude je něco....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené