arrow
profile_image
maukita
od 10. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny , chtěla bych se zeptat, jestli byste mi nedoporučili nějakou zajímavou knížku v angličtině, ale spíše pro mírně pokročilé. Chtěla bych se touto formou naučit lépe anglicky. Děkuji za Vaše tipy . Budu ráda i za jakékoliv jiné rady .

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

67

Pro mírně pokročilé snad jedině zjednodušená četba, na internetu najdeš velkou nabídku a můžeš si vybrat ze žánru, který Tě baví. Až trochu pokročíš, tak doporučuji třeba knihu: Mark Haddon - "The Curious Incident of the Dog in the Night-Time". Je tam vcelku lehká gramatika a dobře se čte. Nebo první kniha Harryho Pottera

arrow
profile_image
maukita
od 10. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip: Děkuji, zkusím na začátek tu zjednodušenou četbu .

arrow
profile_image
Sandyna_ mojeid
od 18. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

Já ve svých začátcích čtení knížek v cizích jazycích - zrovna v AJ, nedala dopustit na knížky od nakladatelství Penguin, mrkni na ně - rozdělené dle úrovně pokročilosti, od klasických děl po moderní literaturu - http://www.penguin.co.uk
Jinak souhlasím s LucieVip, Harry Potter se po jazykové stránce čte taky dobře - no, až občas na ty názvy různých kreatur a tak . Já měla akorát problém s tím, že mě Pottermánie nechytla.
Pak bych Ti doporučila knížky a příběhy od Jamese Herriota - byl to veterinář, který na základě toho, co zažil v ordinaci i mimo ni se zvířaty, tak sepisoval příběhy a knížky. Mně se to četlo dobře, hlavně ty příběhy jsou zajímavé, a navíc ta zvířata, takže bájo. Občas to není jen veselé, ale jsou to příběhy ze života a člověk to tak musí brát.
Pokud máš ráda detektivky, tak mohu doporučit třeba Agathu Christie, ale zkus si sehnat stravitelnější přepsané verze, protože v originále jsem s tím měla občas problém i já, Agatha byla hračička a v knížkách je to znát, ale ty přepsané zjednodušené verze jsou super, kupovala jsem cca 2 roky zpět kamarádce na Amazonu.
Pokud mě ještě něco napadne, dodám .
Nebo si pak koupit takové ty bilinguální knížky, ale mám pocit, že občas to může nutit často koukat na překlad a nesoustředit se na angličtinu

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

37

Skvěle se čte Animal Farm - G. Orwell, Long Day´s Journey into Night - E. O´Neill, Twenty-Nine Kisses - R. Dahl... Někde se prodávají knížky podle levelu. Já taky nemám ráda ty bilingual texty, protože pak mám tendenci číst českej text.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně se nejlépe čte anglicky, co znám zpaměti česky. A jsem překvapená, jak bohatým jazykem jsou napsány třeba Wuthering Heights. Čtu i bestsellery, třeba Husband´s Secret (Liane Moriarty) nebo Me Before You (Jo Jo Moyes). Teď jsem četla perlu- Crimson Petal and the White (Michel Faber). Knihy kupuji za pakatel na amazonu. Určitě s tím člověk učí, ale já bohužel ne mluvit.
A znáte DUOLINGO?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené