arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, od září se u nás ve městě otvírá nová Vysoká škola- tedy jenom fakulta, kde se bude vyučovat česky, jinak je to polská VŠ. Vůbec nevím, co si o tom mám myslet, znamená to, že budu mít titul z Polské VŠ i když je fakulta česká a vyučuje se česky? Nebude třeba můj titul brát jinak v ČR než třeba v Polsku? Nerada bych, abych se pak potýkala s nějakými nepříjemnostmi, ale školu mám asi 5 min cesty z domu a je tam i přesně obor, který bych chtěla studovat, jinak bych musela denně dojíždět asi hodinu do jiného města. Máte některá podobné zkušenosti se zahraniční školou v ČR?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Andilek183: ůbec nevím, co si o tom mám myslet, znamená to, že budu mít titul z Polské VŠ i když je fakulta česká a vyučuje se česky? Nebude třeba můj titul brát jinak v ČR než třeba v Polsku?

Je to vysoká škola podľa zahraničnej akreditácie? Majú vôbec akreditáciu na udeľovanie titulov v ČR? Aké tituly udeľujú - poľské či české?

Zisti si to - web školy, kontakt so školou.

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lulamae: Ano je to vysoká škola s akreditací v Polsku, takže zřejmě bude i titul z polské VŠ, zajímalo by mě, jestli tady v ČR bude problém s uznáním titulu ze zahraničí. Na webu toho zatím moc nemají.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Andilek183: Ano je to vysoká škola s akreditací v Polsku, takže zřejmě bude i titul z polské VŠ, zajímalo by mě, jestli tady v ČR bude problém s uznáním titulu ze zahraničí.

No, to by teoreticky mohol problém byť.
Jasné, existujú nejaké bilaterálne dohody s Poľskom o uznávaní dosiahnutého stupňa vzdelania (ale to je primárne pre potreby ďalšieho vzdelávania v ČR).
Známy má teraz problém, pretože vyštudoval doktorát v Rakúsku, kde ale neudeľujú PhD. (ako tu) ale Dr. a české úrady ho poslali dokelu

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lulamae: Právě, z toho mám taky obavy. Asi je opravdu lepší vystudovat vysokou školu s českou akreditací, než mít potom problémy s uznáním titulu, přesně jak píšeš.

známá má takhle titul z nějaké "ruské" školy - ona teda dělala práva. Práci v oboru sehnala, nějak to snad platilo, ale bylo s tím dost komplikací. Nezdá se mi to jako úplně optimální řešení, pokud se nechceš pak obracet na polskej "trh" samozřejmě. A najít si školu v cizím městě, případně jít na kolej, to je podle mě výzva (které celkem lituju, že jsem nevyužila)

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na truksajda: Já právě neplánuji pracovat v Polsku akorát mi uniká podstata toho, proč je tahle vysoká škola na území ČR, když potom studenti, kteří ji vystudují nemohou v ČR pracovat s titulem právě z této školy.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Andilek183: akorát mi uniká podstata toho, proč je tahle vysoká škola na území ČR, když potom studenti, kteří ji vystudují nemohou v ČR pracovat s titulem právě z této školy.

Ptž niekomu prosto stčí "mať titul".
Študovali s nami tak babenky, vydaté, s deťmi, ktoré od prváku vraveli, že to v živote robiť nebudú, ale chcú mať nejaký titul, aby ako bolo jasné, že nie sú blbé! (ako keby je titul zárukou čohosi...)

Príp. o tom, že s tým sú spojené nejaé problémy nevedia. Nezaujíma ich to, nenapadne im to... Kopec maturantov sú strašné teľce bez rozhľadu (to nie je nadávka, to je terminus technikus)

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lulamae: akorát mu ten titul bude k ničemu, to může akorát tak vykládat tam nějakému známému, že má titul z polské VŠ, ale že mu k ničemu není to si nechá pro sebe.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Andilek183: emu

No práve
Preto ma vždy baví, keď vidím reklamu na MBA v Hodoníne
http://edukomplex.cz/

To je proste.. epic!

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lulamae: Tak to je taky dobré

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Andilek183: A co píše škola o sobě, má nějaké www stránky?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Andilek183: vystudovat vysokou školu s českou akreditací

a tahle škola ji nemá? Vlastník školy může být kdokoliv...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji farahh: a tahle škola ji nemá? Vlastník školy může být kdokoliv...

Má poľskú. Viem web školy, ale počkám, či to chce slečna zverejniť sama.

arrow
profile_image
Andilek183
od 27. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: tahle škola má akreditaci z Polska, ale čtu tam, že se řídí podle zákonů ČR a klidně zveřejním http://www.huni.cz/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené