arrow
profile_image
Misa017
od 9. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, dnes jsme s kamarádkou procházely její transakční historii u Chytré karty České spořitelny, potřebovala dohledat platbu kvůli reklamaci. Má úvěrový rámec 60 tis. Kč, bezúročené období 50 dní, ve kterém celou částku vyčerpala a postupně ji doplňuje, co mě zaujalo, byl úrok - minulý měsíc při celé vyčerpané částce jí byl odečten ve výši 818 Kč a teď, když už 10 tis. splatila, jí odečetli 1018 Kč. Ptala jsem se jí na to, ale nedokázala mi vysvětlit, proč to tak je, obě jsme v téhle oblasti stejní amatéři.

Vždy jsem se (zřejmě mylně) domnívala, že čím více je splaceno, tím menší je úrok..

O kartě jsem uvažovala, a proto bych chtěla požádat někoho z vás, kdo ji má nebo s ní má zkušenost třeba od někoho známého, aby mi řekl, jakým způsobem se úrok počítá.

Předem děkuju

Cituji Misa017: minulý měsíc při celé vyčerpané částce jí byl odečten ve výši 818 Kč a teď, když už 10 tis. splatila, jí odečetli 1018 Kč

Podle mě to je podle počtu dní, které překračují to bezúročné období... takže je logické, že minulý měsíc jí odečetli méně a tento více... to, kolik zatím splatila, podle mě nehraje roli.

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

myslím, že první měsíc se počítá úrok z celé půjčené částky, další měsíce také z celé částky PLUS z částky, kterou dlužíš aktuálně, takže se de facto zdvojnásobuje...další měsíce by částka už měla pomalu klesat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené