arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je to s poplatky VŠ v mém případě:
nepřekročila jsem standardní dobu studia, ale nastoupila jsem později, takže teď, v absolventském ročníku, budu mít 26 let.
Absolventi mají ukončit výuku zhruba poslední týden v dubnu, někdy první týden v květnu mají studium uzavřít. Já budu mít narozeniny v polovině května. Státnice jsou však až v červnu (možná si je z pracovních důvodů budu muset nechat až na září).
Vztahují se na mě poplatky nebo ne?
Studium budu mít ve 26 uzavřené (doufám!), ale státnice hotové mít nebudu.
Děkuji za odpovědi!
(Ano, uvědomuji si, že je to otázka spíše na studijní oddělení, na to se také hodlám v pondělí obrátit, ale nechci být teď přes víkend zbytečně nervózní)

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Delphine: Vztahují se na mě poplatky nebo ne?

Podle mě vůbec nic platit nebudeš. NENÍ to tak, že studenti veřejných VŠ musí začít platit, jakmile dosáhnou 26 let. To je mýtus.
Poplatky existují pouze dvojího druhu: za dAlší a dElší studium. Příklad dalšího studia: student má Bc. z VŠE a pak si jde udělat ještě další Bc. třeba na FF UK. Příklad delšího studia: student nestihne udělat Bc. během 3+1 let. Studium Bc. oboru pátým rokem si musí zaplatit. S věkem to NESOUVISÍ.
Jediné, co si musíš pohlídat, jsou zálohy na zdravotní a sociální. Pokud jsi zaměstnanec, tak je to v pohodě - ZP a SP za tebe odvádí zaměstnavatel.

arrow
profile_image
orchidejka00
od 2. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, jestli to dobře chápu tak ti 27 let bude až v půlce května 2015? Protože jestli ano, tak status studenta ti platí celou dobu co ti je 26 let

arrow
profile_image
Delphine
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže pokud tomu dobře rozumím, tak mám právo na 3+1 a 2+1 zdarma - tedy škola ode mě nic chtít nebude.
Jenom zdravotní a sociální, ale to se školy netýká.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Audrey1: Jediné, co si musíš pohlídat, jsou zálohy na zdravotní a sociální.

Ne zcela.
Povinné jsou pouze odvody na zdravotní.
Sociální není za studenty hrazeno již od roku 2010.
Je tak dobrovolné.

Cituji orchidejka00: Protože jestli ano, tak status studenta ti platí celou dobu co ti je 26 let

Chjo, a znovu.
Dnem 26. narozenin se student stáva samoplátcem (ev. za něj platí zaměstnavatel, když má).

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: Ne zcela.Povinné jsou pouze odvody na zdravotní.Sociální není za studenty hrazeno již od roku 2010.Je tak dobrovolné.

Jo jo, souhlas. Nechtělo se mi to rozepisovat

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lulamae:

Přesně tak. Taky jsem si myslela, že ještě celý 26. rok nebudu muset platit zdravotní. Z omylu mě vyvedla paní z pojišťovny. Ještě ten měsíc, kdy ti je 26 to za tebe zaplatí stát, ale další měsíc už si to musíš pohlídat sama.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Delphine: jsou to jen fámy platit něco škole po narozkách
Studovala jsem veřejnou VŠ (při práci) do 42 a fakt jsem za školu nic neplatila. Student jseš pokud studium trvá, slevy dle konkrétního prodejce (např. dopravní podnik u nás jen do 26, bazény, zámky, ubytování na kolejích...stačilo ukázat index s sleva byla)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené