arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
docela mě trápí, že i po léčbě Roaccutanem-je to asi 4 měsíce, se mi opět začlo dělat akné, není to nic velkého zatím, ale zarudlé pupínky to jsou a to hlavně v místech, kde se mi akné před braním Roaccutanu ani nedělalo.A začíná jich přibývat, každý den něco. Přemýšlim, že si opět zajdu ke kožní,aby mi poradila co stím, protože jsem zase už docela zoufalá.
Říkám si,jestli něco nědělám špatně, neužívám nevhodnou kosmetiku nebo něco, ale moc se mi to nezdá.
Vrátilo se někomu z Vás taky akné, i přes tuto léčbu. Jak jste proti tomu bojovaly nebo bojujete? Byly byste pro druhé kolo Roaccutanem?

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A kolik ti je? A splnila si dávku ?

arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

22 mi je a dávku jsem splnila

Normálka, bohužel. Mně se špuntíky začly dělat po 2 měsících a postupně víc, šíř, a větší.. po půlroce už jsem zase nevypadala nic moc, ale asi pořád lepší, než bez toho, teď jsem 2 roky po, je mi 28. HA jsem při roa nebrala.
Mně se akné před roa začalo rozlejzat dolů po zádech, na ramena a na tváře a kolem pusy, kde jsem ho ani za nejhorší puberty neměla, a vrací se mi přesně tam, jako by ten proces rozlejzání pořád pokračoval, jen byl roaccutanem zneviditelněn.. nebo jak to říct no.
Když mrkneš na zahraniční fóra, tak to leckdo bral i 3x.. hlavně ženský, dokud jsou hormony v háji, tak je roa jen dočasný řešení, byť s poměrně dlouhým dojezdem účinku, jenom s ním přežiješ do věku, kdy by se akné už stejně nedělalo, asi tak..

arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mufallo:
achjo, no to sem teda nadšená, zrovna dneska mám kuli tomu hroznou náladu,svítím už jak semafor :-S
Přemýšlim teda o druhém kole, ale zas 4 měsíce po dobrání, není to krátka doba?Navíc se bojim vedlejších účinků-docela jsem si s nima užila. No zkusim zajít ke kožní a prokonzultovat to s ní.
Jen mě to docela zklamalo, vkládala jsem do toho vše a myslela, že pak už budu mít pokoj, To při braní Roaccutanu, to pak ke konci byly moje nejšťastnější dny v životě.

Cituji mufallo: Mně se akné před roa začalo rozlejzat dolů po zádech, na ramena a na tváře a kolem pusy, kde jsem ho ani za nejhorší puberty neměla, a vrací se mi přesně tam, jako by ten proces rozlejzání pořád pokračoval, jen byl roaccutanem zneviditelněn.. nebo jak to říct no.

no mě se právě dělá zatim tam, kde se mi akné nikdy nedělalo-jako spánky a partie nosu a nohoře na čele, jestli se mi to začne dělat zas i na už i tak zjizvičkovaných tvářích,tak mě to asi klepne

No trochu mi roa změnil charakter těch beďárů na hrozně tvrdé kuličky až koule. Na nose jsem vždycky mívala ty měkké hnědé tečky, co šly krásně vymačknout dvěma prstama, a po roa se mi tam dělají tvrdé cucky, které vymačknout nejdou, jsou tam děsně dlouho a pak vyhnijou dožluta..
Já teda ani nevím, s roa jsem si moc krásná nepřipadala, jsem měla obličej rudej jak spařenej... když jsem se viděla na fotkách..
Třeba by se ti to tak jako tak rozlezlo do nových oblastí, mně to začlo taky tak v tvém věku, a to jsem ještě tehdá taky vysadila po letech HA.. (která mi na akné fungovala, ale stylem 7 beďárů místo 10.. a po jejím vysazení mi zmizely kdejaké jiné problémy...)

arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mufallo:
no já HA pořád beru,i když teď nemám přítele a na akné mi nikdy nefungovala ale je to podmíněný asi strachem,abych jich vysadila. I když vím, že k tomu jednou bude muset dojít, jen to pořád oddaluju.

Cituji mufallo: Já teda ani nevím, s roa jsem si moc krásná nepřipadala, jsem měla obličej rudej jak spařenej... když jsem se viděla na fotkách..

no tak to já si s tim spařeným obličejem taky nepřišla nijak krásná, ale když sem měla make -up a ta pleť byla hladká, tak to bylo aaaaaach něco, co jsem ještě nikdy nezažila
S těma tvrdýma kuličkama máš pravdu,taky mám takový tvrdý špuntíky,které nejdou vymáčknout.
A co používáš na pleť teď?

U ženských je to těžký, tam furt haprujou hormony Mužům se to už většinou nevrátí. Já bych do toho asi šla i podruhé.

arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999:
No já bych do toho šla snad asi taky po druhý, už moc dlouho toužim po krásné pleti.
I když zas ty vedlejší účinky, při každém projevu jsem byla vystrašená jak malé děcko. A měla jsem až paranoický strach z vypadávání vlasů. Bylo by to na pováženou.

arrow
profile_image
Banynka
od 21. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj v červnu to budou 2 roky co jsem skončila léčku Curacné a stále jsem spokojená.Sem tam se mi udělá jeden -dva pupínky před menzes,nebo když se spotím v posilce tak nějaký dva na zádech,ale brzy se zahojí.Curacné jsem brala 4měsíce a možná nějaký týden k tomu.Letos mi bude 33
Jo a ještě bych dodala ,že kolikrát se mi udělá něco jen proto,že něco úplně pidi co vidím jen já rozrýpu...no to mi prostě zůstalo po těch letech s akne.

arrow
profile_image
Charlotteee
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
já jsem skončila s braním cca před rokem a akné se mi už taky začalo dělat..ale takový to kterýmu jsem se dřív smála, když jsem slyšla nějakou slečnu vyprávět že má "hrozný bedary" a měla jeden pupínek někde.
Dělá se mi na čele u vlasů, tak jsem ho teda nikdy neměla...Pořád je to ale jako nebe a nudy o proti tomu, jak jsem to měla dřív.
Jinak do roac, bych šla klidně znova, kdyby se to zhoršilo . Co se tyče vlasů tak mi padaly hodně a ani po roce to nepřestalo

arrow
profile_image
gingerNO
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Charlotteee: Dělá se mi na čele u vlasů, tak jsem ho teda nikdy neměla

Přesně přesně,tam se mi to dělá taky...a pak ještě nos a kolem nosu.
Mě zas začly docela slušně ke konci braní padat řasy a padají také do teď Možná je to maličko lepší, ale dřív jsem měla řasy jak vějíře a teď sem ráda, když tam něco vydudám řasenkou

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám 5 týdnů po ROA a dneska se mi na tváři udělal pupíneček. Důvod k panice?

Cituji FiFa20: pupíneček

Cituji FiFa20: Důvod k panice?

Ale no tak!

arrow
profile_image
Yade
od 14. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojte...
Ináč ja som mala tiež 27.5. práve 4 mesiace od odbrania Roa a tiež sa mi začalo akné vracať! A čo je zaujímavé, presne ako píšeš, robí sa mi na miestach, kde som predtým vyrážky nikdy nemávala! Nechápem to a čakám, čo sa teda bude diať ďalej. Ináč lekárka mi dala na noc po ukončení liečby Skinoren, na udrživanie-aj si ho dávam a i tak sa mi to vracia....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené