arrow
profile_image
Jituss
od 13. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hezký den přeji, zajímá mě, jestli vy, co zdravě jíte a celkově zdravě žijete, vidíte podstatné rozdíly na svém zevnějšku. Já jsem někde uprostřed, nejím nezdravě, ani zvlášť nedbám na zdravé. Ale velice mě zaujaly případy z mého okolí. Moje známá jí zdravě, už dlouho, nedělá téměř žádné prohřešky, jí spoustu zeleniny, ryby, hodně pije,cvičí a tak dále. Má slabé matné vlasy, nepříliš hezkou pleť, a celkově její postava také nevypadá hezky, nemyslím tím, že je obézní, to ne. Není jediná, takové holky a ženy znám ještě asi 3. Na druhé straně jsou tu kamarádky, které kouří, každý víkend pijí alkohol, když tato známá jí rajčátko a salát, tahle má horalku atd, nepije vodu jako ona, ale colu. A přesto u těchto kamarádek zírám jakou mají dokonalou pleť, postavu, vlasy.
Tak mi to nedá a zajímá mě, co si o tom myslíte. Vnitřně je to jasná věc, co je pro tělo lepší. Ale jak je tohle možné, to je něčí genetika tak špatná a něčí tak dobrá ? Že ani dodržování všeho co jde nepomůže vypadat lépe ?

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem si toho u kamarádek všimla a divím se tomu. Ale myslím si, že se to později obrátí až budou starší. Aspoň pokud vidím věkovou skupinu mamky (okolo 45 let), v příbuzenstvu i v kamarádkách, tak tam to je dost vidět, kdo vedl nezdravý životní styl, a kdo je přírodnější člověk (zelenina, ryby, pobyt venku, celkově životní spokojenost..) - vrásky, celková sešlost, zdraví, ale na postavě to až tak vidět není.
Takže věřím, že jednou se to spravedlivě otočí A když ne, tak na to zdraví to určitě dopad má, o tom žádná, a to mi za to stojí nejvíc.

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když jsem poctivě dodržovala zdravý životní styl rozhodně to mělo na můj fyzický vzhled pozitivní dopad.

Očekávat, že budu chroustat zelí a zaručí to krásnou pleť a tělo je trošku přitažené ... Rozhodně je to k dobru věci, ale samotná správná životospráva zázrak nezmůže.

arrow
profile_image
Jituss
od 13. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa: Já nemluvím o zázracích, jen o vlivu zdravé/nezdravé stravy na hezčí/ošklivější vlasy, pleť a formu

Můžu potvrdit, že když někdo žije zdravě, je to na něm vidět. Sama to můžu potvrdit.
Dřív jsem jedla celkem nezdravě, nezáleželo mi na tom. Ale změnila jsem to, teď se o to hodně starám, nakupuji bio potraviny, vyrábím si smoothie atd...
Nejvíce je to vidět na mé pleti- dřív jsem měla hodně akné a jizvy po něm, ale asi čtvrt roku po tom, co jsem přesedlala na zdravý styl se začala pleť opravdu lepšit.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že na mě zdravý životní styl určitě účinek měl a má. Dlouho jsem se stravovala nezdravě - moje pleť byla šílená, vlasy suché a lámavé, nehty se mi lámaly a třepily a váha taky nebyla ideální. Celkově jsem se cítila dost často unavená a vyčerpaná. Od té doby co jím hodně zeleniny, ovoce, ryb a colu jsem nahradila vodou, se můj zdravotní stav o dost zlepšil. Už mě netrápí akné, nemusím používat make-up, vlasy jsou zdravější a HLAVNĚ se necítím unavená.

Reaguji na Angie091: S pletí to mám stejně, od kdy jím - žiji zdravě, je úplně jiná a já jsem za to moc ráda, slýchala jsem dost posměšků na svou osobu vůči pleti, teď je to však jiné a koněčně si užívám ten pocit, mít krásnou pleť

arrow
profile_image
Pajinka282246
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na mě to vliv mělo, dřív se mi semtam udělal na bradě nějaký pupínek a se zdravou stravou jsem měla dokonalý obličej. A zase naopak, když sem se učila na maturu, tak sem byla doma a žrala sem si fakt jak hovado a pleť se mi zhoršila, zuby mi zežloutly

Přesně tak Žít zdravě má jen samé výhody!

Cituji Jituss: Na druhé straně jsou tu kamarádky, které kouří, každý víkend pijí alkohol, když tato známá jí rajčátko a salát, tahle má horalku atd, nepije vodu jako ona, ale colu. A přesto u těchto kamarádek zírám jakou mají dokonalou pleť, postavu, vlasy.

Jj, určitě to je genetika.
Moje tchyně - je jí 65 - kouří od patnácti, hrozně ráda jí a to i dost nezdravé věci...ale doteď má krásnou pleť bez vrásek a přesto, že je dost silná, tak nemá ani jeden celulitidový dolíček.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem zastáncem teorie, že za vším stojí genetika, takže člověk toho mnoho nezmůže. Ale samozřejmě není od věci i to málo zkusit nějak vylepšit. Jen bych upozornila, že je třeba připravit se na "přechodovou fázi" - tzn. pokud ze dne na den přejdeš z nezdravého na zdravý způsob života, pravděpodobně budeš prvních pár měsíců vypadat hrozně - bude se ti čistit pleť, takže budeš mít pupínky; pokud začneš jíst méně masa, mohou ti začít víc padat vlasy, pokud přestaneš kouřit, můžeš začít přibírat atd. Tělo se s tím časem srovná, ale těch prvních pár měsíců bývá nepříjemných.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: ale doteď má krásnou pleť bez vrásek a přesto, že je dost silná,

ta absence vrádek může být zrovna tím, že je silná - tlustější lidé nebo lidé s takovým tím kulatým obličejem a macatými tvářičkami mají vrásek mnohem méně....kdyby zhubla, vrásky se objeví

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak úplně to ovlivnit nejde, protože genetika dělá svoje, ale já co jsem zase začala pravidelně cvičit, hodně pít vodu, bohužel občas si ještě zapálím u drinku večer, snažím se nepřejídat a jíst rozmanitě a vícekrát denně, tak mám vlasy hezčí a zdravější, méně se lámou a třepí, tolik nepadají, ale pleť mám neuvěřitelně čistou bez jakéhokoliv pupínku a je taková zářivější.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si myslím, že se to spíš projeví v pokročilejším věku, jako se vším, ne jen s životním stylem i to, jak se o sebe člověk stará.
Upřímně nemyslím si, že když budeš jíst zdravě tak se ti najednou otočí pleť a bude nádherná a dokonalá, holt někdo takovou pleť má, někdo ji má horší, to samé si myslím platí o vlasech, zdravá výživa nezachrání všechno. Co ale 100% bude vidět je, že budeš vypadat zdravěji, odpočatěji, budeš zářit a celkově myslím, že budeš šťastnější.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené