arrow
profile_image
anaid mojeid
od 4. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
akné nemam zase až tak rozšířené, ale chtěla bych přesto sním zkoncovat už. Bojím se ,že mi doktorka nebude chtít předepsat recept na antibiotika,ale bude na mě cpát nějaký mastičky apod. , které vůbec nepomáhají.
Proto se ptám,jeslti mi doktorka musí na moje přání nějaký antibiotika předepsat, popřípadně jeslti si i já sama můžu vybrat druh. ?

arrow
profile_image
yxyxyxyxyxy mojeid
od 20. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A myslíš, že ti antibiotika pomůžou? Měla jsem střední akné, dostala jsem antibiotika (neměla jsem je předepsaný kvůli akné, ale v letáčku psali, že se jimi akné léčí). Brala jsem je 10 dní, žádný velký zázraky jsem nezpozorovala a akorát po dobrání mi vyskákala vyrážka a pupínky byly zpět.
Jen se zamysli nad tím, jestli ti přijde dobré akné léčit antibiotiky, protože to je pak bereš několik týdnů po menších dávkách a musí to být celkem zásah pro tělo, nehledě na to, že to ani nemusí dlouhodobě pomoct.

arrow
profile_image
Lucianka91
od 24. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako ATB v tabletkách nebo v mastičkách? Nepřijde mi dobrý cpát se antibiotikama "jen tak", pak dostane člověk anginu a žádný antibiotika mu nezabíraj, protože si na ně tělo zvykne. Já dostala od kožní doktorky na boláky na obličeji mastičku Isotrexin, což jsou myslím antibiotika, a dost mi to pomohlo...

arrow
profile_image
Indiira
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Většinou dávají antibiotickou mastičku.

arrow
profile_image
petula88
od 28. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji yxyxyxyxyxy: Měla jsem střední akné, dostala jsem antibiotika (neměla jsem je předepsaný kvůli akné, ale v letáčku psali, že se jimi akné léčí).

Já teda nevím, co myslíš ty (kožní ti nikdy na akné nedá antibiotika v tabletě), ale na akné se dávají antibiotika ve formě mastí či vodiček a za sebe můžu říct - měla jsem těžkou formu akné, že žádný zázrak. Jediné co mi pomohlo a vyléčilo mou těžkou formu akné byla antikoncepce. Ale pokud máš střední formu, tak by to mohlo za ten pokus stát. Zkus to lékařce navrhnout, podle mě by s tím neměla dělat žádné caviky

arrow
profile_image
Lucianka91
od 24. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako na akné se asi dávaj Antibiotika, ale to musej bejt fakt takový ty hnisavý boláky velký jako tenisáky, který pak můžou šířit infekci do okolí ..na "obyč" akné nejspíš nepomůžou

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Samozrejme existujú aj antibiotiká na akné ale to je väčšinou tá posledná možnosť a nádej jak sa z toho dostať. Predtým sa skúšajú lahšie prostriedky - mastičky, vodičky, gély a podobne. Antibiotiká by sa mali nasadiť až keď ti zistí kožná zo steru z kože na tvári stafylokoka. Je to preto, lebo tieto antibiotiká sa užívajú dlhodobo (cca pol roka) a teda majú vela negatívnych účinkov na telo.
Odporúčam ti vyskúšať tabletky Dermabion - volne dostupné v lekárni. Mne určite trochu pomohli, obsahujú kvasnice, ktoré majú dobré účinky na pleť okrem iných. A k tomu samozrejme vhodnú kozmetiku.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tabletky existují, ale není to jen tak. Aby je mohla brát mamina musela oblítat všechny možný doktory, podepsat protokoly, že do 7 let nebude mít děti atd...
Já mám podobnou formu, jak mami. Ale zatím mi stačí Skinoren. Jakmile někde něco vyraší, zamáznu to 3x a mám pokoj. Od tý doby, co ho mažu nevím, co to akné je. - taky jsem byla skeptická, ale tohle mi pomohlo. Zkus se na to kožní zeptat.
Plus změna životosprávy - minimálně bublinkový vody, minimálně umělý sladidla, minimálně čokolády a téměř žádné smažené. Dostatek bílkovin, vody...

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noninek: Tabletky existují, ale není to jen tak. Aby je mohla brát mamina musela oblítat všechny možný doktory, podepsat protokoly, že do 7 let nebude mít děti atd...

Tohle je Roacutane.

arrow
profile_image
yxyxyxyxyxy mojeid
od 20. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji petula88: Já teda nevím, co myslíš ty (kožní ti nikdy na akné nedá antibiotika v tabletě)

Přečti si další diskuze tady omlazení, například tuhle a pak něco vykládej

Cituji noninek: Tabletky existují, ale není to jen tak. Aby je mohla brát mamina musela oblítat všechny možný doktory, podepsat protokoly, že do 7 let nebude mít děti atd...

Cituji Siiri: Tohle je Roacutane.

Jo po Roa 7 let neotěhotnět je pitomost

Cituji petula88: Já teda nevím, co myslíš ty (kožní ti nikdy na akné nedá antibiotika v tabletě)

Předepisují se i v tabletě..Tuším, že doxybene nebo tak nějak..

arrow
profile_image
Terrrrry
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

já jsem tento týden akorát antibiotika na akné dobrala. Jmenovalo se to DOXYBENE.
Doktor mi to předepsal až po té, co jsem 3 měsíce mazala obličej Skinorenem, brala jsem pupalku na vyrovnání hormonů a chlorelu na pročištění organismu. Po 3 měsících žádná změna, akné se mi teď za půl roku hodně zhoršilo, boláky hlavně na tvářích a lícních kostech. Doktor mi navrhl, že buď můžu nasadit antikoncepci nebo isotretinoin (léčba 3 - 6 měsíců; nemůžu otěhotnět v době ani 2 měsíce po, plod by byl poškozen), ale dal mi čas na rozmyšlenou a mezi tím mi nasadil antibiotika. Pomohly mi, akné už není tak agresivní, ale stejně se mi pořád dělá, takže zvažuji léčbu isotretinoinem.

Podle mého ti tabletkové antibiotika kožní lékař nedá, jestli máš akné málo, ale je to asi doktor od doktora

Cituji Terrrrry: dal mi čas na rozmyšlenou a mezi tím mi nasadil antibiotika

asi tak nějak - dávka antibiotik potlačí hnisání, odhojí současný výsev, ale to je jen kúra, brát pořád se nedá.
Dlouhodobě se dá mazat třeba kombinací benzoylperoxidu či jiného olupovadla a k tomu nějakou antibiotikovou vodičku, ty se dají po čase obměňovat.
Antikoncepce, roaccutan, a víc toho už není.

arrow
profile_image
Terrrrry
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě jsem zapomněla dodat, že při braní antibiotik jsem používala Duac gel.

Musím ale říct, že se mi obličej po antibiotikách hodně celkově zlepšil

To chce hlavně asi dlouhodobější léčbu, třeba v nižších dávkách, ale déle. Já teď podstupuju dlouhodobou ATB léčbu (mám za sebou cca dva měsíce a ještě asi 5 před sebou) a musím teda říct, že i když jsem s akné apod. neměla problém, tak moje pleť vypadá jak z photoshopu

btw. to o "zbytečném" braní atb apod. je dlouho opakovaná lež, která se stává "pravdou". Na ATB nemůže být rezistní organismus, ale bakterie. Pokud v těle není problém, na který by ATB reagovala, tak se prostě vyloučí. Rezistní se stávají bakterie, pokud je nemoc např. léčena nedostatečnou dávkou. Takže určitě se neboj, že po užívání atb na akné potom nevyléčíš angínu Pokud máš větší problém s akné, ATB ti na něj zabere. V medicíně je normální, že se použití léku prolíná i na jiná onemocnění (např. antimalarika jako rozbíječ cyst při borelioze apod.). Je dobré k ATB užívat lactobacily s cca 3-4 hodinovým odstupem od léků.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené