arrow
profile_image
SimonaH
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky holky,

jsem ve fázi, že za chvíli maturuji a přemýšlím kam na vejšku. Každopádně vím jediné, nechci na soukromou! Né, že bysme na to neměli, ale jde o princip, kupovat diplom si opravdu nechci, chci si ho poctivě oddřít!

Nevíte o nějaké v okolí Prahy...Prostě kam se dá dojíždět denně.

Díky moc

arrow
profile_image
DanielaSim
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

VŠE,ČZU..Pak je i nejakej ekonom.obor tuším na ČVUT..

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak hlavně asi VŠE, i když taky nemá nejlepší pověst. Někdy se o ní říká, že to je nejtěžší gympl v Praze.

Tady je k ní něco víc. Jsou tam zmíněny i další školy u nás nabízející ekonomické vzdělání.

Jen malá technická - státní školy jsou u nás pouze dvě. Tys myslela školy veřejné.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Být Tebou, volím VŠE. rozhodně budeš kvalifikovaná více, než-li z ekonomek.

Cituji Vokounka29: Jen malá technická - státní školy jsou u nás pouze dvě. Tys myslela školy veřejné

Cituji Vokounka29: když taky nemá nejlepší pověst. Někdy se o ní říká, že to je nejtěžší gympl v Praze.

Ty jseš nějaká chytrá

Je to nejlepší ekonomicky zaměřená vysoká škola v České republice.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AlmaSinger: Ty jseš nějaká chytrá

A copak někde tvrdím, že to je tak, jak to píšu? Napsala jsem jen, jakou má mezi lidma pověst. Tak si nech tyhle kecy laskavě od cesty
btw to, že je to nejlepší ekonomicky zaměřená škola u nás, ještě neznamená, že má nějakou extra kvalitu

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak samozřejmě záleží na konkrétní fakultě, oboru... něco je lehčí, něco těžší, někde si dokonce můžeš dokoupit kredity...

Reaguji na SimonaH:
Doporučuju si to všechno pořádně nastudovat, možná se poptat lidí, kteří už tam studují/studovali. Google pomůže...

arrow
profile_image
DanielaSim
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na Vokounka29: taky jsem to o ní slyšela..

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji DanielaSim: taky jsem to o ní slyšela..

Ono stačí zadat do Googlu "nejtěžší gympl v Praze" a najde ti to docela dost odkazů Prostě se to o ní říká. Možná s nadsázkou, možná ne, co já vím, nestuduju tam. Nevím, proč se slečna musela hned čertit... že by tzv potrefená husa?

arrow
profile_image
Kelly33
od 21. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

když si přečtete o nezaměstnanosti absolventů VŠE, konkrétně fakulty účetnictví a financí uvidíte číslo 0,4. Co si myslím, že už o úrovni školy mluví samo. Komentář typu "nejtěžší gymlu v Praze" mohou říct opravdu jen ti, co o tom ví s prominutím h*vno

Cituji Vokounka29: někde si dokonce můžeš dokoupit kredity...

No, tak to je jednoduchý takhle napsat, ale evidentně o tom nic nevíš, tak tady nešiř polopravdy a neúplné informace.

Nejde o kredity, ale kreditové poukázky, což je hodně velký rozdíl, jde to pouze na Národohospodářské fakultě a není to tak, že si nakoupíš poukázky a rázem jsi Ing.

Říká se to proto, že samozřejmě s náročností medicíny nebo např. FELu se to srovnat nedá, prostě je to úplně jiný směr.

Cituji Vokounka29: že by tzv potrefená husa?

Tak nevím, čeho by se potrefená husa měla týkat, ano na VŠE studuju, ale nepovažuju ji za "nejtěžší gympl v Praze", vůbec nevím, co jsi tou potrefenou husou myslela. Takže já evidentě vím, o čem mluvím a nešířím tady jen hlouposti, které jsem kdvíkde slyšela.

Jinak z veřených škol tedy VŠE, ekonomická fakulta (nevím přesně název) na ČZÚ a pak ekonomie na Karlovce, ale to je velmi teoretický obor, opravdu ekonomie jako věda, VŠE je proti tomu více praktická.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AlmaSinger: Říká se to proto

Ano, říká se to, to je to, co celou dobu píšu Stejně jako jsi to teď napsala ty. A proto, že tam nestuduju, jsem pak taky slečně napsala, aby si všechno pořádně pozjišťovala, i od studentů té školy.

Co se vám tu furt nelíbí?

arrow
profile_image
Michaela_Kud
od 24. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky,

já být tebou, volím jednoznačně VŠE! Ano, přiznám na rovinu, já tam studuji Jak už tu bylo řečeno výše, obtížnost hodně závisí na fakultě, kterou si zvolíš. Pokus chceš jít směrem k IT, vyber si Fakultu informatiky a statistiky ... pokud jsi spíše na veřejný sektor, jdi na Národohospodářskou ... pokud tě naopak zajímá mezinárodní obchod a jazyky, jednoznačně Fakulta mezinárodních vztahů. Řekla bych, že celkem podobné jsou si fakulty Financí a účetnictví a Podnikohospodářská. Tyto dvě fakulty mají hodně stejných nebo velmi velmi podobných předmětů. Jak již napovídá název fakult, Finance jsou více zaměřeny na účetnictví, daně, bankovnictví atd., zatímco Podnikovka je tak nějak řekla bych obecnější ... je tam záběr jak na finance, tak na management, marketing atd.

Samozřejmě má taky každá fakulta ještě konkrétní obory ... opravdu bude nejlepší nastudovat si, co jednotlivé obory obnáší (nejspíš na oficiálních stránkách www.vse.cz)

Co se týče nakupování poukázek, to opravdu funguje jen na národohospodářské, ale nemyslím si, že by kvůli tomu byla Národo nějak lehčí ... prostě má jen trošku jiný systém než zbytek školy

Zda je škola lehká nebo těžká je hodně individuální ... řekla bych, že jsem celkem průměrná studentka ... mám většinu dvojek, pár trojek i pár jedniček ... učím se taky tak nějak přiměřeně ... neležím v tom celé dny celý semestr, ale třeba o zkouškovém to tak pak relativně mám ...

Rozdíl oproti většině jiných VŠE je v tom, že na VŠE máme průběžné testy atd. v průběhu celého semestru ... vždy záleží na konkrétním předmětu (každý má pravidla nastavená úplně jinak) ... ale většinou bývají na předmět dva průběžné testy, seminárka a zkouška (ústní, písemná nebo obě) ...

Kdybys chtěla s něčím poradit nebo podat nějaké další info, klidně mi napiš do SZ

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vystudovala jsem VŠE a s tím nejtěžším gymplem vcelku souhlasím, náročné to nijak extra není, ale co si budeme povídat, to žádná ekonomka
a VŠE je aspoň záruka kvality, nechci vidět, jak to vypadá na nějakých soukromých je samozřejmě rozdíl fakulta od fakulty, nejnáročnější je asi F1 - finance a účetnictví, ale dá se zvolit i jednodušší obor a vybírat si předměty, o které má člověk zájem nebo rovnou vedlejší specializaci
samozřejmě se dá studiem bezbolestně proplout a naplno si užívat studentského života, taky se dá souběžně se školou pracovat nebo studovat další VŠ, jet v rámci školy do zahraničí, účastit se soutěží, které pořádají budoucí zaměstnavatelé apod., je na každém studentovi, co si sám vybere
VŠE má tu výhodu, že je to celkem bohatá škola, s podporou mnoha nadnárodních firem a práce se po dokončení studia sežene celkem snadno, takže pro člověka, co se chce ekonomickým oborům věnovat, ideální varianta

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a taky celkem podstatná informace - na VŠE je u běžných zkoušek jen jeden pokus, jinak se musí celý předmět včetně projektů a seminárek opakovat...úniková varianta je 4+, kterou student dostane, když dosáhne na 50-59% bodů z předmětu, potom si může zopakovat jen zkoušku, pokud mu to učitel dovolí (pokud nedovolí, má smůlu a opakuje)
u státnic jsou klasicky pokusy tři

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené