arrow
profile_image
Stanzi
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte, chcela by som vedieť aký máte v tomto názor. Chcela by som ísť študovať na VŠ farmáciu, rodičia ma však odhovárajú, vraj to nie je veľmi perspektívne a uplatnenie po škole je dosť otázne. Argumentujú tým, vraj lekární už je po celej SR (aj ČR) dosť, a tie už majú svojich lekárnikov a teda nové pracovné miesta nevznikajú veľmi rýchlo, a že v podstate iné uplatnenia v našich končinách ani veľmi nie sú (teda okrem výskumu, ale tam tých pracovných miest tiež nie je moc - práveže dosť málo). Takže sa obávajú že po škole si nebudem vedieť nájisť miesto, a preto by boli radšej kebyže idem študovať nejaké právo; to ma však vôbec neláka, ja by som radšej tú farmáciu Avšak, situácia mi veľmi nedovoľuje študovať školu, po ktorej nebudem mať moc dobrú perspektívu sa zamestnať....Prosím napíšte čo si o tom myslíte, vaše skúsenosti a pod....

arrow
profile_image
Agentka033
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, tak podle mého názoru je to naopak. Farmaceutických fakult na celou ČR a SR není zrovna tak moc jako je těch právnických. Ve farmacii podle mě uplatnění najdeš velmi ryche, už jen proto, že těch lékáren je moc a přece i starší lékárníci/lékarnice chodí do důchodu. A můžeš taky do výzkumu, distribuce, kontroly.... Pokud bys studovala právničinu, tak se budeš muset podle mě po (a při) škole hodně snažit, abys byla na nějaké urovni. Záleží pak na šikovnosti člověka. Toť můj názor.

Já si taky myslím, že uplatnení najdeš. Moje mamka mě naopak na tuhle školu cpe, ikdyž do vysoké mam hodně daloko Má prý známýho a ten říkal, že kdyby sehnal lékarnici, platil by jí zlatem, že prostě nejsou k sehnání

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jak se říká - právníkama a ekonomama bychom mohli zastavovat Moravu takže směle do farmacie

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

souhlasím s tím, co řekly přede mnou. farmaceutů je málo. škol není tak moc a hlavně to není zrovna lehké studium. dvě moje kamarádky studovaly farmacii a pracovaly hned po škole.

Teď se nechci nikoho dotknout, ale přijde mi, že ekonomku může jít dělat každý...za to farm., to je jiný kafe. Je to úžasný obor a rozhodně tě neomezuje na práci v lékárně. Můžou se o tebe přetahovat farmaceutické firmy-výzkum, f.reprezentani, atd. Vím o lidech, kteří se po škole uplatnily hned a berou 30-40tis.jako nic.
Pokud je ti ten obor blízký, jde ti chemie, tak do toho jdi.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Stanzi
Já bych do farmacie šla, taky si myslím, že najít místo pak nebude takový problém. Zato je tu přeprávníkováno a přeekonomováno, takže to by sis dle mého moc nepomohla........Já bych se rodičema přemluvit nenechala. Můj kamarád chtěl jako já jít studovat fyziku na MFF nebo chemii na VŠCHT, ale protože ho bez přijímaček brali i na 1.LF UK, tak si jeho maminka postavila hlavu a dokopala ho jít studovat medicínu (on je takový dost zakřiknutý....). No a teď se tam trápí, protože zrovna styl studia na medicíně není pro něj to nejlepší. Navíc stejně nikdy doktora dělat nebude a půjde do výzkumu, kde na tom bude stejně, jako by měl MFF nebo VŠCHT Takže já být Tebou, šla bych dělat to, co mě baví, protože pak máš ohromnou motivaci nejen to dodělat ale i najít si místo.....

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já na farmačku chodím a uplatnění fakt nebude problém, bratránek dostudoval loni a hned dostal místo s nástupním platem 28 tisíc čistýho Když si vezmeš kolik je všude lékáren a v každé z nich musí být na směnu alespoň jeden magistr, přitom třeba k nám berou každý rok kolem 250 lidí, z toho třetina v průběhu studia vyletí, část tvoří slováci a ti se většinou vrací pracovat na Slovensko...a nemusíš skončit jen v lékárně, máš spoustu možností. Už víš kam bys to chtěla jít studovat?

arrow
profile_image
hendulka
od 29. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli tě farmacie zajímá, tak tam určitě běž. Já bych tam šla hned, ale já na to nejsem vůbec bohužel. Mám kámošku, která je na farmacii a je spokojená, už při studiu chodí na brigády a praxe, což u mě je problém - studuju ekonomii a myslím, že s uplatněním to budu míst dost blbé, obzvášť, když mě to vůbec nebaví Každopádně se nenechej nacpat na nějakou školu jenom kvůli rodičům, mě naši zas říkali, že jako psycholožka bych nenašla uplatnění, tak jsem se na psychologii vyprdla a teď na to doplatím... Jo a taky chtěli, abych šla na práva

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

souhlasím s holkama, jestli je to to, co by tě bavilo, tak si za tím stůj

arrow
profile_image
Julie24
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lepší škola a jistější obor snad ani v dnešní době neexistuje. Neznám nezaměstnaného farmaceuta, a že jich neznám málo. Sestra je farmaceut, práci měla vždycky takovou, jakou chtěla, a to se nikdy nijak při hledání nesnažila, padalo to samo z nebe. Mám pocit, že snad ani v životě nebyla na žádném klasickém pohovoru (možná jen na takovém informačním, aby se domluvila, kdy nastoupí, nikdy neposílala nikam cv). Když se chtěla flákat, flákala se, když chtěla makat, makala. Peníze pěkné, zajímavá a pohodová práce, různé možnosti uplatnění a hlavně ta jistota, že práce je pro farmaceuta vždy.

Ahoj,rozhodně se nenech do ničeho nutit rodičema a jdi do toho,co tě baví.
Já nevěděla na jakou VŠ jít,tak jsem šla na tu,co se právě nejvíc zamlouvala rodičům,ale strašně toho lituju, už jsem ve 4.ročníku,tak se to pokusim doklepat,ale vůbec mě to nebaví.Furt si říkám,že kdybych věděla jak to dopadne,tak bych si vybrala jinak.
Co se týče perpektivy,tak právě farmacie myslím že je skvělou volbou,v oboru můžeš brigádničit už během školy,a nástupní platy po škole jsou vysoké.
Je pravda,že těch škol je jen pár a stále vznikají nová místa,rozrůstají se řetězové lékárny,a taky farm.firmy,které potřebují lidi do výzkumu,kontroly,distribuce atd. a samozřejmě i své farm.reprezentanty.
Rodiče asi vidí lékárníky spíš jako prodavače,jak je v našich končinách zvykem,což jim zkresluje pohled i na tu perspektivnost.

arrow
profile_image
Stanzi
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ďakujem baby, za pozitívne príspevky...Čo sa týka rodičov, tak oni ma vyslovene nenútia, len sa im to nepáči, a postaviť sa im na odpor je v mojom prípade trochu ťažšie, keďže spomínaná farmácia by bola moja druhá VŠ (teraz som štvrtáčka na matfyze, ale nechcem robiť to čo študujem, viac ma to ťahá k tej farmácii). A keďže by to bola moja 2. škola, tak už by som platila aj školné a preto potrebujem aby mi aj oni trochu pomohli. Matfyz som si vybrala sama, a začínam trošku nadávať, takže chápem že mi chcú do tejto druhej školy kecať - nechcú aby som sa rozhodla zase zle. Julie24: sestra si ako našla prácu? Pomocou školy? Lebo skúsila som si teraz pozrieť náš slovenský portál Profesia.sk, a tam veru tých ponúk pre farmaceutov nie je veľa

arrow
profile_image
Stanzi
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

IlChazz: Uvidím, podľa toho ako to bude vyzerať medzi nami s priateľom Buď ostanem u nás v Bratislave alebo pôjdem do Brna (ak ma teda vezmú samozrejme ). A ty si sa ako dostala k práci hneď po škole, ak smiem vedieť?

arrow
profile_image
gothicbabe
od 11. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Zentivě po absolventovi farmacie skočí, ale to je asi pro Tebe daleko Není od věči si "pojistit" místo v někt. firmě a spolupracovat s nimi na na bakalářce/diplomce a udělat si tam (zadamo) i nutnou diplomovou praxi a pod. Stačí se jít zeptat, že hledáš téma na práci a některé firmy samy nabídnou např. spoluúčast na nějakém projektu. Nad tím pak ve škole všichni sprásknou ruce nadšením (vlastní zkušenost, i když ne z farmacie). A víš, do čeho potom půjdeš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené