Dobrý den,
blíží se plesová sezóna a já začínám přemýšlet co na sebe. Svůj maturitní ples jsem měla před 2 lety, ale korzetové šaty, co jsem měla, mi prostě neseděly (nebo lépe řečono si nedovedu představit, že bych v nich vydržela víc jak jeden ples), tak bych chtěla nějaké nové šatičky. Ale je tu problém, mám prsa 85E a bříško nepatří k těm nejplošším vlastně a ani zadeček není uplný drobek. Tak bych chtěla vědět jaký střih šatů by mi sedl, mě se líbí empírový střih a také jestli by šaty měly být dlouhé nebo kratší, ráda bych je nosila třeba i do divadla nebo snad doufám že i za rok na bakalářskou promoci (i když tam bych klidně v dlouhých vypadala za... protože už na mě jsou stejně všichni zvyklí). Prostě něco univezálnějšího.
A kdyby mi někdo poradil, kde takové šaty sehnat nejlépe v Praze do 3000 Kč, tak dych mu byla hrozně vděčná.
Děkuji

Cituji Jánošík: Ale je tu problém, mám prsa 85E a bříško nepatří k těm nejplošším vlastně a ani zadeček není uplný drobek.

Zdá se,že nejsi až tak konfekční postava,možná by bylo dobré nechat šaty ušít.

Cituji Jánošík: mě se líbí empírový střih

V tom s velkýma prsama budeš vypadat jako v pokročilém stupni těhotenství.
Chtělo by to fotku,ale co tak koukám po ženách plnoštíhlých a prsatých,tak pěkný společenský večerní model jsou kalhoty /harémové jsou i IN/ a k nim delší vršek z lehkého materiálu,klidně šifon.
Ze šatů nic nabraného,nic s korzetem,no dost těžký výběr.

Laky:
tak normální oblečení seženu, trička i košile mám 42, a kalhoty 44. Právě že u těch šatů nevim jaký střih. O tom, že bych si šaty nechala ušít, už jsem taky přemýšlela, ale neznám žádnou švadlenu a navíc bych asi vážně chtěla aby ty 3000 byly strop, jinak by to muselu stát za to.

Cituji Jánošík: tak normální oblečení seženu

No jasný,jen u šatů je to dost těžké,když jsou velká prsa,tak aby to sedělo na zbytku těla a opačně,aby se prsa do šatů vešla
Obejdi půjčovny a vyzkoušej pár střihů,abys věděla co vlastně hledat.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ono těžko radit, když tu postavu přímo nevidíme.

určitě bych se vyhnula v pase nařaseným šatům po kolena nebo kratším, korzetovým dortovým róbám a empírovým šatům, které jsou na prsou nařasené nebo jinak zdobené.

prsa bych se nesnažila nějak maskovat, stejně je neschováš, jen na ně přehnaně neupozorňovat megavýstřihem nebo zdobením.

osobně bych brala spíš kratší šaty. mohutnější postava mi v nich přijde "lehčí", když obuješ vyšší podpatky, tak ještě víc. když dlouhé, tak velmi jednoduché a ne dole široké, ale spíš jakoby od boků rovně dolů nebo lehce do a.

na "schování" určitých nedostatků jsou skvělé šaty z jemnějšího materiálu ve střihu buď "a la pytel" (nejširší v bocích, dole užší) nebo lehce do a, obojí po kolena, když je buď někde pod prsy nebo přes boky lehce převážeš. bohužel mám jen zkušenost vlastní, a jsem 70C/164/60, tedy míň než ty. ty moje šaty jsou z camaieu, královská modř, střih a la pytel, kolem krku takový asi oválný výstřih olemovaný jemně nařaseným materiálem. bohužel nemám foto :-/ s černou mašlí někde mezi pasem a boky byly opravdu nádherné a hodí se na ples i na promoci.

celkově se vyhni tuhým a těžkým materiálům, ideální jsou splývavé - ne upnuté, ale lehce kopírující postavu.

jenže - chce to vidět a taky zkusit. třeba já mám taky větší zadek a boky, teoreticky bych měla např. v tulipánovém střihu šatů nebo sukně vypadat otřesně, ale opak je pravdou, přesně tento střih mi dokonale sedne.
stejně je to s empírovým střihem - já mám naopak prsa malá, a v jednom empír. střihu nemám žádná, zatímco v trochu jinak střižených empírových mám o číslo víc...

imoen:
díky za obsáhlou odpověď, právě o to mi, jde šaty vyzkoušet, jenomže sehnat něco v Praze za přijatelnou cenu...
Prasa ani maskovat nechci, mam jaký mam a jak říkala bybička, lepší něco než nic.
Kdyby vám aspoň pro představu pomohly moje míry, tak přes prsa: 106 cm pas: 86 cm boky: 107 cm výška: 167 cm, váha: 77 kg ( hodně jezdim na kole a obecně sportuji, takže ne všechno z toho je tuk)

arrow
profile_image
Dexi
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych se být tebou šla podívat do Peak&Cloppenberg na arkádách, nebo do Van Graaf na Václaváku. Ale pokud to chceš až na plesy, rozhodně bych počkala na povánoční slevy. To seženeš ty šaty, co stojí teď 3000, klidně za tisícovku.

Tak tak brouzdám po netu. Co by ste řekli na tyto šaty, jsou z krasnesaty a jde o:
Vznešené dlouhé společenské šaty v antickém stylu
Dlouhé noblesní plesové šaty v antickém stylu
Elegantní plesové šaty v řeckém stylu

Nemáte třeba někdo náhodou typ na nějaké dobré krejčovství v Praze? Jak tak pročítám diskuze, tak mi přijde, že v krejčovství to vyjde levnějš než šaty kupovat...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené