Tipy na levnější a kvalitnější potraviny v Německu

Napadlo mě založit toto téma protože právě v tomto období dost lidí jezdí na nákupy do Německa.

- zajímaly by mě vaše tipy na levnější potraviny, vaše zkušenosti s nimi (konkrétní značky, bioprodukty..)
- případně i tipy na levnější kosmetiku

Nejezdíme tam nakupovat přímo levnější potraviny, ale za stejné peníze kvalitnější zboží, větší výběr, na ovoce a zeleninu radost pohledět.. A kupujem všechno, co doma, takže normální nákup..

Levnější vyjdou prací prášky a aviváže.

jéé tedka jsem to sem chtěla jít dopsat že to nemusí být nutně levnější potraviny ale i tipy na potraviny které u nás nekoupíte nebo jak píše Leo potraviny kvalitnější.

arrow
profile_image
Rechal
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hojda, my nakupujeme v Německu často...aviváže, prášky i alkohol....a každý rok před Vánocema jedeme nakoupit různé hadříky, doplňky atd....

jaké třeba prací prášky a aviváže? ty které u nás koupíte ale dráž nebo nejaké "ty jejich" co se nás neprodávají?

Kupujeme tam hlavně ryby, sýry, víno, sladkosti (bonbóny, různé bonboniéry na dárek a tak). Bez těhlech 4 věcí neodjíždím Pak co vidíme nebo co je potřeba dokoupit. Ovoce a zelenina mi u nás dlouhodobě připadá tragická, takže i to.

Layla22
jaké třeba prací prášky a aviváže?
Minule jsem tam koupila 6kg Weiser Riese za 5 a půl euro. Jinak Persil a Ariel tam levnější jsou, ale ne o půlku, spíš tak o kilo, dvě (myslím větší nebo největší balení). Aviváž je taky o trochu levnější.

Jo ještě poznámka: k těm cenám - říkám ceny z hypermarketu, možná v obchodech typu Aldi nebo Norma jsou levnější

arrow
profile_image
Rechal
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Leo
možná v obchodech typu Aldi nebo Norma jsou levnější
jj v Aldi levnější jsou

arrow
profile_image
Rechal
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Layla22
jinak prášky co říkala Leo

Aldi a Normu vůbec neznám, já jsem většinou byla v Dráždanech v Kaufparku a pak ještě v jednom ale nevzpomenu si na název

Sestra právě pobývá v Berlíně a nemůže si vynachválit velké bio supermarkety.

arrow
profile_image
Rechal
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ještě myslím Kaufhof bo jak se to jmenuje je dobrej

Layla22
Aldi a Normu vůbec neznám
To jsou obyč supermarkety, v menších městech.. a Norma je i u nás

Zrovna tam jedu, tak kdybyste potřebovaly něco zjistit, napište

arrow
profile_image
Rechal
od 15. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Layla22
Aldi je zase kopie Lidlu maj to tam jak vzhledově, tak výrobkově stejné

Leo
Nejezdíme tam nakupovat přímo levnější potraviny, ale za stejné peníze kvalitnější zboží, větší výběr, na ovoce a zeleninu radost pohledět.. A kupujem všechno, co doma, takže normální nákup..
my také tak v česku v potravinách nakupuji snad jen občas pečivo nebo co mi zrovna dojde a nutně potřebuji
ceny jsou srovnatelné i nižší,ale kvalita je podtatně vyšší hlavně u masných a mléčných produktů
u nás jsem si jogurt nebo sýr nekoupila minimálně tři roky
a personál je ač si myslí cokoliv vždy čistý,milý a usměvavý

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené