Jsem studentka VŠ 1.ročníku (denní studium). V listopadu roku 2010 jsem si založila živnostenský list, kvůli podnikání (pracuji na živnostenský list pro Českou pojišťovnu), příjem za 1 měsíc (za listopad) jsem neměla žádný až v prosinci jsem měla příjem 18 000,-. Náklady spojené se začátkem podnikání jsem měla 2000,- za registraci u ČNB a 1000 Kč za živnostenský list. Nevím vůbec jak mám podat daňové přiznání a jestli budu muset platit nějaké sociální a zdravotní pojištění. Ani nevím jak mám postupovat . Prosím poraďte mi někdo

arrow
profile_image
Rai
od 27. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Najdi si nějaké online daňové přiznání, je to tabulka, kam jen napíšeš údaje a jaké jsi měla příjmy a ono ti to ten formulář samo vyplní. K tomu jen přidáš potvrzení o studiu a máš hotovo. Neboj, platit nebudeš vůbec nic, zdravotní za tebe platí škola a daně nebudeš platit žádné, částka je ještě moc n ízká.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem ten samý případ, studuji již 4.rokem univerzitu denně, podnikám na několik ŽL již 5 let na vedlejší činnost. Každý měsíc platím zálohy na zdravotní a sociální, které se rozpočítávají podle tvého základu daně (v bžeznu se podává DaP a také přehledy o zálohách k pojištění). Pokud přesáhnu částku základu daně (tento rok je to asi 56000,-), tak musím platit zdrav.a soc.poj., pokud jsi níže, nic neplatíš...Ale raději bych se zeptala konkrétního úřadu pro tvůj daňový obvod

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené