... máte někdo zkušenost?

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já tam už druhým rokem studuji. Nevím, co přesně tě zajímá, ale musím říct, že bych neměnila. Zároveň i pracuji a škola ti vyjde maximálně vstříc. Školné je v porovnání s jinými soukromými VŠ skoro stejné nebo nižší; profesoři zastávají motto: "my jsme tady pro studenty, ne oni pro vás" - což opravdu oceňuji. Studium je celkem náročné, ale dá se to zvládnout...

Ahoj, taky jsem teď ve druhém ročníku a zatím jsem spokojená

No zajímala by mě právě ta náročnost - já se sice dokážu naučit, ale jsem celkem lenoch
Líbí se mi systém, že studijní materiály apod. jsou na internetu, nemusím nikde shánět učebnice atp.
Jinak myslím - asi na žádné výšce není studim lehké, že,

A jaký obor studujete holky?

Podle mě to není o náročnosti, ale o tom kolik času a usílí tomu budeš chtít věnovat, jinak bych neřekla, že je to vyloženě náročné a nezvládnutelné. Určitě to není pro každého, jde spíš o samostudium, ale mě to tak naprosto vyhovuje, už si nedovedu představit sedět každý den ve škole
Obor mám Ekonomika a management - double degree.

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Studium je samozřejmě zvládnutelné. Některé moduly jsou lehké, bezproblémové, jiné (např. v 1. roč. matematika, angličtina, v 2. roč. Statistika, Operační výzkum) jsou dost těžké... Tedy aspoň pro mě.

Já mám Ekonomika a management - český.

Díky za info

No mě taky zajímá Ekonomika a management, ale nevím, jestli britský Bc. nebo double degree.
Je to double degree nějak výrazně náročnejší?

Jinak například taková angličtina, v 1. ročníku by pro mě byla jednoduchá - byla jsem rok na jazykovce atd., s AJ jsem neměla nikdy problém. Ovšem ta matika... a vůbec obecně takové předměty - na SŠ jsem měla pouze základy podnikání a obecnou ekonomii (nebo ekonomiku?), teď jsem na VOŠ a opět jen ta obecná.
Myslíte, že bych s tím mohla mít větší problém, když jsem nebyla na střední na nějaké obchodce apod.?

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ekonomika a management - český i double degree je úplně stejný, dokonce máme společné přednášky, zkoušky atd. Jediný rozdíl je v tom, že s českým budeš Bc., s anglickým budeš BA(Hons) a s double degree budeš obojí. A double degree je o něco dražší...

Pokud jsi byla na jazykovce, angličtinu zvládneš hrabě. Pokud jsi měla aspon nějaké základy ekonomiky a podnikání, tak větší problémy mít určitě nebudeš.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono záleží jak moc se tomu budeš věnovat. Vím o jednom Pražákovi, co to studoval, ale ve třeťáku s tím sekl, protože mu kdosi třikrát vrátil práci k přepracování. Podle mě to ale byla spíš jeho chyba. On zrovna na tu školu rád ale nevzpomíná. Znám ale pár lidí, co to bez problémů udělali. Vím, že se tam do každýho předmětu píšou nějaký práce na asi 10 stránek a pak se chodí ještě na zkoušku. Nebo alespoň takle to bylo cca 4 roky zpět.

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

1 ročník = 10 modulů a do každého modulu se musí napsat jeden assignment (cca 15 stran) + udělat jedna zkuška.

Znám pár lidí, kteří to vzdali, ale jak se říká "když se chce, všechno jde"

Reaguji na danielle1:
Zkouška z KAŽDÉHO předmětu?! Tyjo... tak to je trochu moc bych řekla.. obvykle bývají jen zápočty a zkoušky z tak cca 4-6 předmětů max.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

těch 10 modulů máš ale na 1. a 2. semestr, což je 5 zkoušek za semestr. To zase tak moc není. Řekla bych, že je to takový standart.

Ahaaa, tak to jo Já myslela 10 za semestr... tak to se mi ulevilo

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ne, je to 5 za semestr. Být tebou, tak si zajdu na studijní - jestli něco takovýho mají a zeptám se jich přímo tam. Třeba ti dají i nějaké materiály z předešlých let. Vám že ten Pražák měl vždycky takobou brožuru co se v jakým předmětu bude probírat, kolik procent je za práci, kolik za test a kolik musíš mít na splnění zkoušky a plus tam byla napsaná ještě literatura a další věci.

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na BIBSu to není rozdělené na semestry, ale klasicky na ročník. Však se podívej na www stránky školy, tam je vše (bibs.cz)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené