arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Píši za svoji kamarádku, rozešel se s ní partner, mají 2 malé děti (4 a 7let), kamarádka je delší dobu bez práce a nemůže novou najít. Chtěla bych ji nějak pomoci, ale nevím jak. Netuším, co zařídit na sociálce nebo jinde.Poradíte?

K její práci: má jen učňák, ale práci, co dělala dřív ze zdravotních důvodů, dělat nemůže. Dělá si teď nějaký kurz na ÚP, ale není to rekvalifikace, takže na ***. Nevezmou ji ani na prodavačku, protože nemá praxi a vše je většinou na směny, což je na nic, na děti je sama a hlídání? Její rodiče jsou daleko, já též. V místě bydliště práci asi nesežene, nejbližší větší město je 20km.

Byt: je napsaný jen na ní a přítel jí ho prý nechá, je na něm hypotéka + půjčka + běžný provoz-docela nákladný. Nechce odejít z toho maloměsta kvůli dětem, taky byt by bylo těžké prodat-nevypořádané dělení zahrady se sousedem, navíc byt je v zátopové oblasti

Finance: nemá absolutně nic našetřeného, momentálně nemá ani korunu, říká si o peníze příteli, ale ten už teď po pár dnech brblá a asi to bude horší a horší. Kamarádka spoléhá na to, že ji prý bude platit byt, dávat peníze na ní a na děti. To jsem ji říkala, že je blázen, jestli si toto myslí.

Důvod rozchodu je ten, že její přítel prý chce začít žít, jí už nemá rád a evidentně v tom je ještě někdo další. Kamarádka přesto věří, že se k nim vrátí.

Nechce nic řešit přez soudy, na sociálce taky nebyla, nic neřeší, jen věří v návrat. A dny běží... A já nevím, co s ní? Jak ji přesvědčit, aby to začala řešit?
Kolik je tak výživné na děti, může dostat i nějaké další finance-životní minimum, příspěvek na bydlení (to asi ne, co?)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Alimenty jsou podle toho jak uzná soud a kolik otec dětí vydělává. Někde jsem slyšela, že je to 10% z jeho platu, ale tím si nejsem úplně jista. Měla by to určitě dát přes soud a nebýt tak naivní, protože ta naivnost ji dostala až sem, ale já to úplně chápu a mrzí mě to za ni.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem zapomněla napsat, že pokud je bez práce, tak určitě by se měla přihlásit na ÚP, ale to už určitě je a tam jí i poradějí co vyplnit

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Alimenty jsou dle platu, ale musí se k soudu. Není to nijak závratná částka. A ať zajde na socku. Je to teda pěkný trdlo...

arrow
profile_image
petula88
od 28. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Může si i u soudu podat návrh na výživné pro nerozvedenou manželku. Manžel jí pak do rozvodu bude muset přispívat tak, aby byli oba na stejné úrovni životní. Ale píšeš s partnerem, tak si nejsem jistá, zda jsou manželé.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji petula88: Může si i u soudu podat návrh

Hmm, ale ona nechce. Nechápu to

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Manželé nejsou, navíc on dělá na ŽL, spoustu věcí dělá asi načerno, platí min. daně

Na ÚP je už určitě déle jak půl roku a nějakou změnu, že je teď vlastně samoživitelka tam určitě nehlásila

Ach jo, budu ji muset nějak dokopat alespoň na tu sociálku.

Cituji Pettttrushka: Měla by to určitě dát přes soud a nebýt tak naivní, protože ta naivnost ji dostala až sem

Jak myslíš tohle?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Holy-bat: Asi to myslí tak, že je naivní, že čeká, že se k ní vrátí

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Moňas: Nechápu to

já taky ne Ale ono to je takové čerstvé, pár týdnů, tak je z toho všeho asi v šoku, nebo nevím, proč je takový zabědnenec. Posíla jsem ji odkazy na advokáty v našem městě, co dělají rodiné právo, posílala jsem ji odkazy na bezplatné právní poradny a prostě nic

Kamarátka svoju situáciu evidentne nechce riešiť. Pri určení alimentov sa nedíva sůd len na plat, ale na celkovů životnů úroveň. A pokiaľ je on otec oboch detí, platiť jej bude musieť. Rozhodne nie 10% z platu. Kamarátka má určené minimum na jedno dieťa 3000kč, že by to bolo inak?
Môže zažiadať o príspevok na bydlení.
Mala by sa dívať na deti a nie len na seba a chrániť partnera pred sociálkou. Mala by chrániť deti. Čo je to za matku fakt nechápem.

Důvod rozchodu je ten, že její přítel prý chce začít žít, jí už nemá rád a evidentně v tom je ještě někdo další. Kamarádka přesto věří, že se k nim vrátí.

Prý chce žít...neuveriteľné tí dnešní otcovia.

Aha manžel platí minimálne dane. Poznám takého a vobec to ten sůd nezaujíma. A ten teda platí 5tisic mesačne na jedno.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Didli: To ji neomlouvá. Proboha vždyť má 2 malé děti

Cituji Rafaelka: Prý chce žít...neuveriteľné tí dnešní otcovia.

To je pěknej zmetek že?

Cituji Moňas: Cituji Rafaelka: Prý chce žít...neuveriteľné tí dnešní otcovia.

To je pěknej zmetek že?

Vždyť nevíte, co v tom je.
Třeba má na takovejhle krok sakra právo. Z čeho vycházím? Ta holka nemá vzdělání, nemá práci, nemůže si najít práci, nemá žádný peníze, bydlení platí on, jí dává peníze.... prostě všechno táhne chlap. Ono to taky každýho nemusí bavit věčně, že ano. A ona si ani sama nedokáže oběhat a obtelefonovat úřady, aby neumřela s dětma hlady pod mostem? Vy nadáváte na otce, ale co je tohle za matku?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené