arrow
profile_image
lenicka13
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
v poslední době (a pod vlivem omlázka a různých beauty blogů) jsem se začala KONEČNĚ pořádně starat o svoje vlasy a teď i o svoji pleť.
Vždycky jsem se večer odličovala (přiznám se - někdy se mi nechtělo, tak jsem se na to vyprdla) pouze odličovačem očí a nějakou pleťovou vodou v domnění, že to pleti stačí a ráno jsem na ni ani nešáhla - jen opláchla vodou. A pleť jsem měla relativně bezproblémovou, když nepočítám jeden beďar za měsíc během svých dní
Ale teď k méme "problému" - každý večer použiju odličovač očí, poté odličovací mléko, poté čistící gel a na závěr přetřu tonikem od Lirene. Takto to provádím každý večer (asi 14 dní),ráno použiju opět gel a tonikum. Ale pleť se mi výrazně zhoršila nejsem sice celá osypaná, není to akné, ale mám pár nepěkných boláčků na obličeji..
Myslíte, že může být moje pleť nějakým způsobem přepečovaná?? Sedne si to za nějakou dobu a pak se mi moje pleť odmění tím, že bude lépe vypadat??
Ještě dodám, že mám normální pleť s mírně mastnější T-zónou (ale ne nijak extra) a snese takřka všechno
Děkuju za Vaše názory a odpovědi. L.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lenicka13: nějakým způsobem přepečovaná? Sedne si to za nějakou dobu a pak se mi moje pleť odmění tím, že bude lépe vypadat?

zhoršení pleti v případě, že začínáš s pořádnou péčí, je normální - pleť se prostě čistí.
Vyčkat měsíc až dva, pak si to sedne. Pokud ne, tak sis možná nevybrala správné přípravky na svou pleť.

A ano, časem se pleť za skvělou péči odvděčí

arrow
profile_image
lenicka13
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bedrunela: děkuju, nějakou takovouhle odpověď jsem potřebovala slyšet tak já budu směle pokračovat dál...

arrow
profile_image
Heja
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je moc zajímavé téma. Já mám pocit, že čím více "čistící" kosmetiky na sebe patlám, tím hůř. Začla jsem asi ve dvaceti. Mám celkem v pohodě pleť. Používala jsem odličovače, tonikum atd. atd. Teď je mi 26 a už asi tři roky provádím večer i ráno podobný rituál. Večer obličej umyju vodou a obyčejným olivovým mýdlem a pak namažu nějakým mastnějším krémem. Ráno umyju obyčejnou vodou a dám lehčí krém a je to. Pleť mám lepší než kdykoliv před tím. Uvítám názor někoho, kdo se v tom opravdu vyzná

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lenicka13: každý večer použiju odličovač očí, poté odličovací mléko, poté čistící gel a na závěr přetřu tonikem od Lirene

Já bych řekla, že ten čistící gel už není třeba, podle mě stačí odstranit make-up mlékem a dočistit tonikem. Nebo vyčistit jen gelem a dočistit tonikem - to je na tobě.

Cituji lenicka13: ráno použiju opět gel a tonikum.

To mi také příjde zbytečné, já ráno obličej opláchnu a přetřu tonikem.

Dále mě napadlo - používáš potom ještě krém? I když je pleť mastnější, tak hydratace je důležitá

arrow
profile_image
lenicka13
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lady Flame: děkuju za radu, ten gel bych teoreticky mohla vypustit a jen se zkusit opláchnout vodou abych nebyla od všech těch mlék taková ulepená jinak krém používám - na noc takový hutnější (ziaja - kakaové máslo, používám asi už tak rok) a na den lehčí, hydratační pod makeup....

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lenicka13: Hodně holek si také chválí jarischův roztok, používají ho místo pleťové vody, prý zklidňuje a zlepšuje stav pleti. Já ho teda také používám, ale žádné extra pozitivní účinky to na mě nemá (ale já mám suchou a relativně bezproblémovou pleť). Tak možná zkusit to, třeba by ti vyhovoval, stojí pár korun

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji Lady Flame: Já bych řekla, že ten čistící gel už není třeba, podle mě stačí odstranit make-up mlékem a dočistit tonikem. Nebo vyčistit jen gelem a dočistit tonikem - to je na tobě.

Souhlasím.

Napadá mě totiž, že tvoje pleť není "přepečovaná", ale spíše vysušená, zbavená ochranného filmu a tím pádem si vytváří mnohem více mazu, aby si tu ochrannou bariéru vytvořila...

Používej jen čistící mléko, tonikum a krém, gel je podle mě to, co ti dělá neplechu.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dipendenza: Napadá mě totiž, že tvoje pleť není "přepečovaná", ale spíše vysušená, zbavená ochranného filmu a tím pádem si vytváří mnohem více mazu, aby si tu ochrannou bariéru vytvořila...

To mě také napadlo - jestli ty přípravky, co používáš, nejsou náhodou moc agresivní... Pokud máš normální až mírně mastnou pleť, tak bych nepoužívala nic na vyloženě mastnou pleť, zkusila bych raději něco na citlivou a bez alkoholu

arrow
profile_image
lenicka13
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dipendenza: Reaguji na Lady Flame: holky děkuju Vám šla jsem to prohlédnout a mléko = pro smíšenou pleť, tonikum = hydratační pro všechny typy pleti, gel = normální a smíšená pleť....
No zkusím na začátek "vysadit" ten gel a snad to bude OK
Jinak jsem to samozřejmě myslela tak, jak říkala Reaguji na dipendenza: - jako jestli náhodou neplatí to, že méně je někdy více

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lenicka13: jestli náhodou neplatí to, že méně je někdy více

V mnoha případech opravdu platí Zkus a uvidíš, ale nečekej zázraky za pár dní, chce to čas

arrow
profile_image
lenicka13
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jasně, já vím, že to chce čas...jen mě to překvapilo, že se mi "tak" zhoršila pleť (mám asi 4 beďary ), když celých 24 let ji mám jako dětskou prdelku ))

Ještě jednou díky všem moc za rady, zkusím tedy vypustit čistící gel a případně časem podám info

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame: taky jsem kdysi četla samou chválu na jarischův roztok, ale je to docela slušná směs chemii a vůbec nechápu proc je tolik popularni.

Reaguji na lenicka13: zkus něco z té pece vysadit. Mě neděla dobře čistící mléko, ani gel. Gel mě osobně obzvlášť vysušuje. Mam jemnou pěnu od L´occitane. Pokud používáš více líčidel, tak se mi dobře osvědčila jako první krok odličování miclearka od Biodermy.

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tavimi: nechápu proc je tolik popularni.

taky to nechápu, Jarisch obsahuje kys. boritou, která se vstřebává do těla kůží a může se v něm kumulovat - je toxická. Na krátkodobé použití při zánětech a různých problémech je Jarisch skvělý, ale k dlouhodobému používání rozhodně NE!

arrow
profile_image
MiaNori
od 17. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkrátka, začala jsi na ni plácat něco, co jí nesedí. Pokud je to běžná drogerková kosmetika na bázi vody, ropy a konzervantů a jiných radostí, tak pochybuju o tom, že se ti pleť "spravuje". Nelze se dívat, co je na přední straně obalu, ale vzadu, protože ten předek ti nedá moc hodnotnou informaci. Pro začátek zkus mrknout, zda tam není alkohol. Jestli se nepřesušuješ, jak tu psaly holky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené