arrow
profile_image
emma.2
od 11. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte, dostala som pracovnú ponuku ísť pracovať na finančné oddelenie českého hotelvého komplexu na Maledivách. Kontrakt by bol na 1 rok. Kedže by to bola veľká zmena, snažím sa získať čo možno najviac informácií. Máte nejaké skúsenosti s prácou v tomto komplexe,alebo viete o niekom, kto tam pracuje? Zaujíma ma všetko, pretože je to pre mna dosť dilema, mám 28 rokov, a skôr by som sa už v tomto veku chcela usadiť a budovať rodinku, bohužiaľ nie je s kým, ale kedže toto by bolo na rok, tak rozmýšľam,či to vziať.

ďakujem

Cituji emma.2: Máte nejaké skúsenosti s prácou v tomto komplexe

vždyť si ani nenapsala o jaký komplex se jedná tak jak ti máme asi napsat zkušenosti když nevíme téměř nic, jen že je na Maledivách

arrow
profile_image
komelia
od 28. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Proč ne, je to cenná zkušenost, a zajímavá pozice v životopisu, zvlášť pokud tady nejste na nikoho vázaná, je to o to jednodušší. Já bych to zkusila, byla jsem 2 měsíce v hotelu v řecku jako pokojská a nemůžu si to vynachválit. Uteče to jako voda, i ten rok.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě bych do toho šla, pokud máš jistotu, že tě tam nebudou nutit dělat něco, co nechceš (myšleno pánskou společnost) a je to ověřený hotel Je to cenná zkušenost + si určitě vyděláš pěkné peníze a to by se ti mohlo potom hodit pro tu plánovanou rodinu Kamarádka byla v Řecku v hotelu a také spokojenost, pojede prý zase.

arrow
profile_image
emma.2
od 11. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ďakujem za príspevky, určite by to bola zaujímavá položka v životopise a peniažky sú tiež zaujímavé, ale potrebovala by som hlavne vedieť, v akých podmienkach tam zamestnanci žijú, ako zvládajú fakt, že sú vlastne na ostrove, z ktorého nebude ľahké sa dostať, ostrov je navyše dosť malý, tak či nemajú klaustrofobicke pocity

Mikaj-la, napísala som, že je to český hotel, predpokaldam, že veľa cechov hotel v tejto lokalite nemá a ešte keď o tomto jednom sa dosť písalo: http://ekonomika.idnes.cz/jiri-smejc-otevira-resor t-na-maledivach-fcl-/ekonomika.aspx?c=A140123_1322 13_ekonomika_fih

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, před časem jsem dostala podobnou nabídku, ale nešla jsem do toho. Ještě byl rozdíl v tom, že smlouva byla na 2 roky. Prostě ty ostrovy jsou malinké a bála jsem se, že by se mi tam brzy začala až točit hlava. Člověk nemá kam jít a já jsem navíc dost aktivní, takže by mi to chybělo. Tohle je navíc jen jeden ostrůvek a přijde mi opravdu malinký. Záleží tedy i na tvé povaze. Já prostě nejsem plážový typ a raději objevuji. Ještě se doporučuji přeptat, na podmínky ubytování mně chtěli (jinde) dát vždy společné studio (takže sdílíš pokoj ještě s někým.

V klidu viděla jsem tam delegátku přes 40 a jak byla spokojená ani domu se jí nechtělo. Já bych ti to doporučila. Mě tam sice 10 dní bohatě stačilo, protože mi přijde, že se tam pak člověk začne nudit, ale jako práce je to v pohodě, pokud ti nevadí doprava na člunech či mini letadlem a je to i finančně zajímavé. Co tady?

Cituji Mikaj-la: vždyť si ani nenapsala o jaký komplex se jedná

Jj tam je toho milion

Na plánování rodinky se neohlížej - buď ráda, že když se ti naskytla tak ohromná příležitost, že žádnou rodinu ještě nemáš - když bys měla rodinu nebo "jen" přítele, myslím, že rok na maledivách by už asi nepřipadal v úvahu. Zkus zhodnotit jiné faktory, proč tam jít či nejít. Navíc pochybuji, že když by se ti tam vysloveně nelíbilo, že by tě tam "věznili" na ten podepsaný rok. Někdo šetří na týden na maledivách celý život, ty máš příležitost tam rok pracovat za velmi slušné peníze, jestli tě to láká, jdi do toho! Chápu, že máš obavy, že se nebude dát kam jít, když jsi na malém ostrově, ale zase tam jsou jiné výhody. Někteří lidé, tam žijí a nedělá jim to problém, zkus o tom popřemýšlet

arrow
profile_image
emma.2
od 11. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji HanLiu: Člověk nemá kam jít a já jsem navíc dost aktivní, takže by mi to chybělo. Tohle je navíc jen jeden ostrůvek a přijde mi opravdu malinký. Záleží tedy i na tvé povaze. Já prostě nejsem plážový typ a raději objevuji. Ještě se doporučuji přeptat, na podmínky ubytování mně chtěli (jinde) dát vždy společné studio (takže sdílíš pokoj ještě s někým.

Presne takéto pocity mám aj ja. Som zvyknutá na určitý životný štýl a nie som si istá, či to chcem zmeniť a ubytovanie by malo byť tiež spoločne s niekym.

Cituji Ashley9: Zkus zhodnotit jiné faktory, proč tam jít či nejít.

Ja viem, práve preto sa snažím nájsť nejaké informácie, najlepšie keby som našla niekoho, kto tam pracuje, alebo pracoval, aby som mala info z prvej ruky. Takto je rozhodovanie ťažké..

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ony ty rady holek tady jsou o tom wow faktoru. Řekneš Maledivy a už je nezajímá nic jiného. Podle mě to není místo na život pro svobodnou mladou holku. Já jsem to tenkrát nevzala hlavně kvůli bydlení. Na spolubydlení jsem si prostě přišla už moc stará a jsem zvyklá na svůj klid. V mém případě to nebylo ani za kdoví jak velké peníze. Takže bych brala v úvahu to, jaký dostaneš plat a že vlastně asi nic neutratíš (vzhledem k nemožnosti na tom ostrově cokoliv normálně koupit předpokládám, že i jídlo máš hrazené).

arrow
profile_image
Weeruunkaa
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nepochopím, že má někdo takovou příležitost a váhá.
Já bych nad ničím nepřemýšlela a šla bych do toho po hlavě, takovou příležitost už třeba nikdy mít nebudeš.
Hodně štěstí

Je to skvělá příležitost a určitě se hodně naučíš. Možná se zamysli, jak moc jsi zvyklá na městský život. Kamarádka je na Maledivách jako delegátka pro zahraniční cestovku. Bydlí v příšerné kopce (ale kromě luxusních resortů je to vlastně nadstandart), většinou se pohybuje v letoviscích, takže dost peněz utratí zbytečně (ceny pro turisty). Výběr zboží je minimální, také kultura je velmi odlišná Kromě příšerných životních podmínek si toho spoustu vyzkoušela a zocelila se. Pokud ti takové věci nevadí, určitě běž do toho!

arrow
profile_image
Lucie z Malediv
od 19. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na emma.2: Život a práce na Maledivách? Je to něco jiného než dovolená! Střídavě žiji na Maledivách a v ČR a mám pár slov k dlouhodobým pobytům a zaměstnávání cizinců právě v této destinaci. Pokud chcete získat trvalý pobyt či dokonce státní občanství, musíte být muslim nebo se jím stát (konvertovat), ať jste žena nebo muž. Výjimka je možná pouze v případě, máte-li pracovní povolení, které je ale čím dál složitější dostat. Pokud se Vám podaří pracovní povolení získat, smlouvy se uzavírají nejméně na rok nebo déle. Po dobu platnosti pracovního povolení musíte dodržovat spoustu místních předpisů, z nichž asi nejvíce omezující je regulace vycestování ze země. Pokud chcete opustit Maledivy třeba na krátkou dovolenou, musíte o povolení požádat zaměstnavatele a místní úřady. V profesích jako je číšník, pokojská, zpěvák, prodavač apod. Vás na Maledivách jako Evropana nezaměstnají. Tuto práci vykonávají pouze místní lidé nebo pracovníci z jiných asijských zemí. Ve většině případů jsou to Bangladéšané, Srí Lančané nebo Indové. Platy na těchto pozicích jsou v přepočtu něco kolem 5 000 Kč měsíčně. Práci máte šanci získat např. v pozici manažer v hotelu, ovšem se znalostí několika cizích jazyků a s dlouholetou praxí. Ani na těchto postech nečekejte nijak závratné výplaty. Občas je také možné sehnat práci na pozici delegáta cestovní kanceláře, ale opět pouze s praxí a znalostí několika jazyků. Dobrá angličtina je podmínkou vždy a znalost každého dalšího jazyka je výhodou. Základní plat se pohybuje v rozmezí od 6 000 do 10 000 maledivských rufií (MVR). Kurz české koruny je kolem 1,60 Kč za 1 MVR. Pokud už práci dostanete, třeba v Male' jako marketingový pracovník či manažer, připravte se na to, že budete od rána až do večera sedět v malé, tmavé klimatizované místnosti, a to 6 dnů v týdnu. Ven se dostanete maximálně v pátek, kdy je na Maledivách volno, a pokud si budete chtít užít to, co znáte z fotek, tak za to zaplatíte vše, co si za měsíc vyděláte. Co se týká životních nákladů a bydlení, ceny jsou podobné jako třeba v Praze. Počítejte také s tím, že budete minimálně jednoho nebo dva spolubydlící, nejčastěji Asiaty. A pokud Vás zaměstnají na resortu, budete celý den s hosty, nebo budete sedět od rána do večera v kanceláři. Po práci budete muset být na pokoji, jelikož zaměstnanci mají zákaz se po pracovní době pohybovat mezi hosty. Do Male', pokud je resort dál, se dostanete minimálně jednou za měsíc nebo také za tři. Záleží na tom, jaké máte šéfy a jak je resort daleko. Práce delegáta spočívá v tom, že žijete v Male' a celý den, podle toho, jak jsou přílety nebo odlety, trávíte na letišti a na resort se dostanete možná tak jednou za měsíc nebo méně. Jak je vidět, ani na Maledivách není práce opravdu žádný med, jak by se mohlo na první pohled zdát a jak si mnozí lidé myslí. Opravdu není co závidět.

Závěrem bych ráda řekla, že Maledivy jsou dovolenkovým rájem, ale ne rájem pro život. Na dovolenou se sem budete chtít vracet znovu a znovu, ale žít byste tu vážně nechtěli. Není moc lidí, kteří mají na to žít na Maledivách jako host resortu déle než dva tři týdny. Každodenní život je pravý opak toho, co znáte z reklamních fotek a videí. Běžní obyvatelé ostrovů jsou denně konfrontováni se špatným nebo vůbec žádným sociálním zajištěním, velmi špatnou zdravotní péčí (ani ruku bych si tu nechtěla zlomit), nestálou politickou situací a vyhrocenými spory politika vs. náboženství, vše v kontextu cestovního ruchu. Návštěvník Malediv je ale jako turista vždy v bezpečí. Maledivci velice dobře vědí, že kromě rybolovu tvoří turismus hlavní příjem země. O pořádek a dodržování zákonů se stará relativně početná policie a armáda.

Doufám, že jsem Vás neodradila od dovolené v tropickém ráji uprostřed Indického oceánu, protože to zcela jistě nebyl můj záměr. Pokud budete mít ty správné informace ohledně ubytování, stravování, dopravy a chování se na lokálních ostrovech, stane se pro Vás dovolená na Maledivách nezapomenutelným zážitkem na celý život. A to určitě stojí za to!!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené