arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj,holky jak se dá poznat že ten s kým si píšu je opravdu ten za koho se vydává?
přiznám se že já mám pochybnosti, ale třeba jsou falešné.
Našla jsem na pohybech holku, co hledala za sebe náhradu. Je to mamka samoživitelka a má 3 dcery. Psala jsem si jak s tou holčinou co jede do čr studovat doktorát ale i s tou HM, ale na můj vkus píší málo, po skypu mluvit ani nechtěly a fotku mi poslala ta holčina na několikátou žádost jednu rodiny, kde je o dítě navíc, prý dítě známé. jinak nic, prý se moc nefotí a matka je sestřička, je hodně zaneprázdněná. něco jsme si napsali to jo, a prý mnou počítá. ale já se trochu bojím. na některé maily ani nereagují. a třeba když sem chtěla víc si psát s tou holčinou, prý mi vše ukáže. může to být jen stres, ale dá se nějak poznat, že je to podvod? doufám, že snad ne. ale nevím že jo. mám odjet za 14 dní a nevím ...

arrow
profile_image
Karluška
od 16. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsi přes agenturu nebo na vlastní pěst?

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojka, podle toho, co píšeš to vyznívá divně... Já když jsem hledala, tak rodina komunikovala, dokonce chtěli i telefonovat a vědět o mě, aby si mohli vybrat... Nemyslím si, že by to měla být třeba falešná rodina (z toho nikdo nic nemá), ale třeba tam bude zádrhel v chování rodinky, třeba mají problém sehnat au pair a tak je jim jedno, kdo dojede, prostě někoho chtějí. Možná bych přemýšlela i nad tímhle.
Jednu rodinu jsem měla i takovou, že paní zavolala, mluvili jsme spolu. Po týdnu se ozvala, jak teda, jestli chci, a co a jak. A já že je beru a ona, že mě vyzvedne u nich na nádraží. Jednalo se o okraj Londýna. Celý den, kdy jsem měla dojet (asi v 10h večer) ani jedna zpráva až ve 21:30h jestli se teda má chystat. - v tý rodině jsem byla týden...

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych se na to taky vykašlala - jakmile vázne komunikace je něco v nepořádku. Vyber si rodinu ověřenou (reference) nebo přes agenturu.
kamarádka takhle jela přes inzerát, a byla nakonec ráda, že zůstala v Praze na letišti, když se dozvěděla, že je to podvod.

arrow
Neprodává v Bazaru

ahojky,

no právě já si myslím, že když mi ta holka psala že je to fajn rodina, akorát mamka nemá moc čas že je právě divné, že se mnou ani nechce komunikovat tedy napsala mi nějaké maily a že se těší, ale nevím asi bych čekala víc.
a to sem psala i té holčině česky a tak, i aby mi poslala svou fotku jen tak a víc rodinky a ona prý ta mamka není moc na psaní a fotky nemaj.
nevím ale jak psala tak má povinnosti akorát 2hodiny denně.

není sprostý takhel to odmítnout na poslední chvíli? nevím třeba je to v pohodě...a našla jsem si jí sama přes pohyby.co.uk

arrow
Neprodává v Bazaru

navíc kolikrát čekám na mail dost dlouho nevím no.

arrow
profile_image
Bonie
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Příjde mi to podezřelé. Nevím...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Navrhla bych Skype.
Jinak, jestli máš pochybnosti a nemusíš odletět za každou cenu co nejdříve, hledej dále.

Ale jinak, hostrodiny se dělí na dobré a špatné. Nikdy by z toho nic neměl, kdyby Tě vylákal do cizí země.

A co je pro tebe dlouho čekat na mail? Taky bych navrhla skype. Jestli tě nebudou chtít vidět, tak bych do toho určitě nešla.
Na druhou stranu já jsem měla řádně vybranou rodinu, volali mi, poslala fotky, ... a i když se jednalo o single parent family, tak jsem po 2 měsících hledala práci, protože host mum byla ve druhém měsíci.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ten Skype je supr nápad. Zkus to takhle. Když budou mít výmluvu, na rovinu jim napiš, že jsi čekala větší zájem a že nedojedeš... Blbý to vůbec není (aspoň já bych to tak nebrala). Přece odjíždíš do cizí země a tam ti tvá nová rodina má poskytnout zázemí, soukromí, pomáhat ti a ne, že s tebou nekomunikují, ještě jsi tam nedojela...

arrow
Neprodává v Bazaru

tak jsem napsala s tím skypem a uvidím, ale máte pravdu - bojím se abych nedojela a pak nekoukala že se mnou nikdo nepočítá a tak..
takže jednám radši ještě s jinou holčinou a její rodinou. ta se mi líbí víc a už sme před časem spolu mluvili.

no dlouho - jde o to, že mám odjet je to už jen 14dní a oni se o mě vůbec nezajímají.
mamka to prý bere v klidu. jsem jí před měsícem poslala svojí fotku kde jsem na dovolené v itálii a píšu jí o tom, a jak se těším k ní do rodiny a tak - a reakce žádná. sem té její aupair napsala zda jí to došlo a tak. a ona že jo, ale že jí nepřišlo důvod reagovat.
prostě mi ten přístup přijde takový laxní no.

asi jim dám čas do konce týdne, pokud se neozvou a nezavolají mi, tak s nimi končím. říkám si, zda mě varuje instinkt nebo je to jen strach, že pojedu tak daleko ale asi by bylo lepší cítit se líp a věřit té rodině to je fakt.

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jersey: mamka to prý bere v klidu. jsem jí před měsícem poslala svojí fotku kde jsem na dovolené v itálii a píšu jí o tom, a jak se těším k ní do rodiny a tak - a reakce žádná. sem té její aupair napsala zda jí to došlo a tak. a ona že jo, ale že jí nepřišlo důvod reagovat.

Nevím, jak taková komunikace mezi rodinou a au-pair obvykle probíhá, ale takové chování, které tu popisuješ ve mně taky nevzbuzuje moc velkou důvěru, ani se ti nedivím, že z toho máš obavy.
Když to beru z pozice matky, tak bych si budoucí au-pair pořádně "proklepla", snažila se o ní co nejvíc zjistit, trochu ji poznat, přece jen jí svěřuju svoje dítě, ne?

nevím, je to divné..moje sestra tak měla odjet do Anglie k jedné rodině i s přítelem. Ona tam měla dělat aupair, její přítel v té samé rodině práce všeho druhu ..prostě vše, co bude potřeba..rodina posílala fotky, maily..všechno to vypadalo tak krásně, krásný dům, zanprázdnění rodiče, co mají dvě děti..pro sestru tam měli připravený menší domek..Dokonce ji i doporučili, kde si koupit letenku, že tam kupují pokaždé..a ouhle, zaplatili letenku a už se nikdo neozval, přišli o penízetakže radši si dávej pozor, když jsou tak divní

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jersey: Napíšeš nám, jak to dopadlo, prosím?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na noninek: tak moninku vypadá to, že je to prostě jedna z rodin, kdy to mamka fakt nějak extra neřeší
poslala mi důležité informace a vše jsme dohodly, to jo, ale to je už měsíc, tak sem si říkala aspon napsat jen tak jak se mám a tak neškodí. no proto jsem jim volala po skypu a mluvila s tou holčinou co střídám a viděla holky. v neděli budu mluvit s HM, takže to je pravá rodina ale zvláštní přístup

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené