arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, sice jsem už našla pár příspěvků na toto téma, ale byly více jak půl roku staré. Předpokládám, že spousta z vás byla v Drážďanech teď před Vánoci, tak sháním ,,čerstvé informace" . Jak je v názvu - dá se v Drážďanech platit kartou? Vím, že většinou berou jen ty jejich EC, ale jak je to konkrétně tam? Byla jsem tam dvakrát ale vždy jsem platila jen hotově. Loni jsem byla v jiném městě a někde mi kartu brali, někde ne. Mám Visu. Předem děkuju za odpovědi

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V sobotu jsem tam všude bez problémů platila Mastercard (Orsay, REWE, Rossmann, DM...). Ale nebyla jsem všude, nekupovala jsem elektroniku a je možné, že v Mediamarkt berou jen American express jako to bylo v Berlíně.

arrow
Neprodává v Bazaru

To snad jde všude, ne? My hodně cestujeme Rakousko, Itálie, Švédsko, Británie a všude platíme Visa a Mastercard bez problémů.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petruszka: To snad jde všude, ne? My hodně cestujeme Rakousko, Itálie, Švédsko, Británie a všude platíme Visa a Mastercard bez problémů.

Kdyby to šlo všude, tak se neptám. Loni mi šlo Visou plati v Rossmannovi, ale třeba v Aldi a v Lidlu ne. I v ostatních diskuzích sjem četla, že je s tím problém - někde ano, někde ne.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zouzel: je s tím problém - někde ano, někde ne.

někde berou jen EC a někde zaplatíš bez problémů.Je lepší v každém konkrétním obchodě se podívat co akceptují a jinak bankomaty jsou všude
Tvůj dotaz "placení v Drážďanech" je celkem dost všeobecný.Hotovost jednoduše vybereš z bankomatu a je to.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: někde berou jen EC a někde zaplatíš bez problémů.Je lepší v každém konkrétním obchodě se podívat co akceptují a jinak bankomaty jsou všude

Dík, to by mě nenapadlo zeptat se v obchodě
Chtěla jsem právě konrétní odpovědi, kde ne a kde ano, abych věděla kolik přibližně peněz s sebou (tady nosím v peněžence tak dvacku, jinak všechno platím kartou). Tvoje reakce ptát se až na místě mi proto fakt nepomůže

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zouzel: Tvoje reakce ptát se až na místě mi proto fakt nepomůže

A jaké chceš konkrétní obchody?V těch běžných jako CA,HM,NY a podobně zaplatíš potraviny v Kaufland taky.Malé obchody většinou nelze.

Cituji Zouzel: (tady nosím v peněžence tak dvacku, jinak všechno platím kartou)

Tak si vezmi dvacku v € a máš to.Stejně asi víc neutratíš

arrow
profile_image
yee-yo
od 2. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Co mám zkušenosti z celého Německa, tak bezproblémové je placení s kartou Maestro, hodně jsou problémy s kartou Mastercard protože je tam brána jako kreditní a nechtějí ji akceptovat. Co se týká konkrétně jenom Drážďan, bude to asi velmi podobné. Pokud nemáte Maestro, radši mějte u sebe dostačující hotovost :) přeji příjemné svátky

arrow
profile_image
tindra
od 26. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsi specifikovat, v jakých obchodech chceš nakupovat a jakou vlastníš kartu. Je úplně jedno, že to bude v Drážďanech. Obchody mají nastavené stejné podmínky, ať už jsou tam nebo tam. Visu zásadně neberou v Lidlu a Aldi. V Rewe ano. V obchodech s oblečením rovněž zaplatíš Visou všude, kromě Turků.

arrow
profile_image
Daisy1
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Zouzel: Mně teda Mastercard v Drážďanech a Norimberku odmítali. A to v DM a i v jiných obchodech. Visu akceptovali. V Douglas, Rossmannu, Müller, MAC a už nevím, kde všude jsem mohla platit Mastercard. Jinak ve Vídni jsem neměla s Mastercard problém.

arrow
Neprodává v Bazaru

Hele a je ta karta, kterou máš, embosovaná?
Já opravdu nikdy problém neměla: Billa, Spar, Intersport, Zara, KappAhl, nějaké skateshopy, MacDonald, všechna lyžařská střediska, hotely, atd. Víc mne nenapadá.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: A jaké chceš konkrétní obchody?V těch běžných jako CA,HM,NY a podobně zaplatíš potraviny v Kaufland taky.Malé obchody většinou nelze.

děkuju, tohle jsem chtěla slyšet

Cituji Daisy1: Reaguji na Zouzel: Mně teda Mastercard v Drážďanech a Norimberku odmítali. A to v DM a i v jiných obchodech. Visu akceptovali. V Douglas, Rossmannu, Müller, MAC a už nevím, kde všude jsem mohla platit Mastercard. Jinak ve Vídni jsem neměla s Mastercard problém.

díky, mám právě Visu a chci hlavně do drogerií, tak snad to bude v pohodě .

Cituji Petruszka: Hele a je ta karta, kterou máš, embosovaná?

ano je, třeba v Rossmannovi jsem s ní v klidu platila, ale supermarkety (Lidl a Aldi) mi jí nevzali

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petruszka: Já opravdu nikdy problém neměla: Billa, Spar, Intersport, Zara, KappAhl, nějaké skateshopy, MacDonald, všechna lyžařská střediska, hotely, atd. Víc mne nenapadá.

A to je všechno v Německu? právě že v jiných zemích jsem kartou platila všude a normálně,a le Německo je v tomhle specifické, že to neberou všude

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené