arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hezké odpoledne
nevíte, jak to chodí, když chci platit za letenku společnosti SunExpress( dceřinná společnost Lufthansy a Turkish Airlines )z mého účtu pomocí internet banking?
Na jejich stránkách jsem našla tohle:" Flights booked via phone or on the Internet via our website can be paid for by credit card (Master Card, Visa). The entire ticket price will be charged immediately."/ to znamená, že je možné převést peníze pouze z kreditní karty? a né z debetní, myslím tím normálně z peněz, které jsou na mém účtě?
Mám konkrétně studentské konto u ČSOB. Ve městě pobočka není, tak se nemůžu jít poptat, proto to zkouším tady, jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti, popřípadě jestli vás napadá, jak jinak za letenku zaplatit.
Děkuji moc za každou radu

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Zdenis: Platit uvedené letenky můžeš pouze kreditni/debetní kartou / pokud Tvá debetní karta platby přes internet umožňuje, má Visa electron toto umožňuje,ale někdy je třeba o odblokování této služby požádat v bance /. Převod není možný. Platba kartou nerovná se převod ,ale peníze jsou Ti ihned zablokovány na Tvém účtu / takže je jedno zda máš kartu kreditní,která umožňuje čerpání do mínusu nebo zda máš kartu debetní,kdy Tě karta do mínusu nepustí /. Ani to jaký typ účtu máš na tyto platby nemají vliv. Žádnou jinou možnost než platbu kartou tedy nemáš.

arrow
profile_image
Jenn22
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem u CSOB , jakou máš kartu ? nejspíše je to Visa nebo Visa elektron , takže to zkus koupit mělo by to jít a pokud to nepůjde nic se nestane neveme ti to ani korunu .

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vísou electron je možné platit přes internet, několikrát jsem si s touto kartou letenku online kupovala a nebyl žádný problém. Také záleží na denním/týdenním limitu,který na kartě máš. A také mám učet u CSOB. Kdyby Ti to náhodou nešlo,kontaktuj banku a dohodni se s nimi na odblokování,abys mohla platit kartou i p řes internet.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

zrovna jsem na netu četla, že nemusí být Visa electron ale stačí jakákoliv embossovaná karta (tu mám). Jen mi nebylo jasné to, že tam píšou "credit card".

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jannnie: a postup je normálně stejný? Jako když posílám někomu peníze přes jednorázový příkaz? Vím, že tam je přímo na výběr zahraniční platba nebo tak něco. Se tam vypisuje i adresa banky, IBAN,BIC a nevím co všechno..tak nevím, jak je to u té platby letecké spol..

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Zdenis: Credit card je obecné označení platební karty a neřeší se zda je karta debetní nebo kreditní tj zda umožňuje přečerpání do mínusu. Hlavně na účtu musíš mít peníze.

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Zdenis: Ne postup je jiný - převod je převod a platba kartou je platba kartou. Platba kartou je jednodušší. Prostě si vyhledej na stránkách Sun Express let,kterým chceš leťět, vyplň jméno a příjmení cestujícího, pasové údaje,kontaktní údaje - zkrátka všechno na co se Tě stránky ptají a až dojdeš ke kroku platba - bude to po Tobě chtít číslo karty, platnost karty a případně CVV kód - to je poslední trojčíslí na zadní straně karty. To vyplníš a odklikneš. Pokud máš na kartě dostatek peněz a kartu odblokovanou pro platby přes internet - vystaví se letenka a na email,který jsi při rezervaci zadala Ti přijde elektronická letenka a další informace,které se k letence a platbě vztahují. Je to takto jednoduché. IBAN a SWIFT se používá pro mezinárodní převod,ale Ty budeš platit kartou a platba kartou je něco jiného než převod, na převod zapomeň, téměř žádný low cost dopravce neumožňuje peníze převádět, chtějí platbu rovnou tj kartou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené