arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,

asi 7 let bez přestávky jsem užívala hormomanlní antikoncepci. Vypozorovala jsem, že se mi v pravidelných intervalech mění nálady, každý měsíc jsem ve ztahu s přítelem měla fáze euforického štěstí, neutralní stav a nakonec "deprese", kdy jsem byla schopná skoro ze dne na den uvažovat o rozchodu. O známém nechutenství na sex asi ani psat nemusím. Hodně to náš vztah s přítelem poznamenávalo. Dočetla jsem se, že hodně holek to má podobně a je možné to přisuzovat antikoncepci. Tak jsem se rozhodla ji po těch 7 letech vysadit a cítím se opravdu lépe. Nevím, zda je to i psychický vliv, ale opravdu se mi vrátila chuť na sex, nemám nálady a jsem celkově vyrovnanější.Vysadila jsem ji před rokem.
Bohužel vzhledem k tomu, že se mi vrátila zmiňovaná chuť na sex, tak se každý měsíc bojím, abych neotěhotněla, protože by se to opravdu nehodilo. Používáme buď kondom nebo různé jiné, né příliš spolehlivé ochrany Asi z pohodlnosti jsem začala uvažovat, zda nezkusit antikoncepci znovu užívat s tím, že jsem si vědoma možných vlivů na hormony a v případě, že vycítím, že opět začínám podléhat hormonalním změnám, tak ji vysadím s tím, že definitivně mi prášky nedělají dobře Máte zde některá podobnou zkušenost, kdy jste při opětovaném braní hormonů byly schopné "ukočírovat" změny v chování? Bojím se, že částečně je to i psychický vliv, takže abych nebyla jak na trní a nečekala, kdy to příjde a tím si to naopak nepřivozovala. Je možné, že po roční pauze, kdy se tělo od hormonů "očistilo" budu lépe antikoncepsi snášet? Děkuji za vaše názory a zkušenosti.

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj , jsem na tom podobně jako ty. Prášky beru dlouho. Měla jsem i nějaké delší pauzy, ale vždy byly ty též účinky. Jsou pohodlnější ohledně otěhotnění, ale na úkor nálad a chuti na sex

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Pajia:

No právě toho se bojím. Ani se mi to nechce riskovat, jestli říkáš, že i po pauze jsi pociťovala, že na Tebe nemají hormony dobrý vliv....chjo. Uvažuji i o tělísku, tak asi budu muset touto cestou, jestli nikdo nenapíše žádné povzbudivější zkušenosti

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nicolletta: jako každý je jiný, ale hormony jsou svinstvo a myslím, že to bude působit stejně. Taky jsem ji chtěla vysadit, už kvůli tomu, abych pak neměla problémy s otěhotněním když je beru tak dlouho, ale prostě to riziko, že bych ted otěhotněla si dovolit nemůžu

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vrátí se ti to zpátky. Ukočírovat to fakt nejde . Bud ráda, že nemáš i jiný problémy co se holkám vyskytnou po vysazení, a znovu do toho nechod. Zkusila bych být důslednější co se třeba toho kondomu týče . Taky používáme kondom a nervozní nejsem, a to otěhotnět už opravdu nechci.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

67

Já vysadila před 1/2 rokem po sedmi letech a znovu už by ji brát nezačala. Mám větší chuť na sex, úplně mi zmizely migrény a náladovost. Jsem teď tak nějak víc v pohodě. Navíc mám krásnou pleť, jelikož se mi přestalo tvořit akné Používáme jako ochranu Pharmatex nebo si prostě dává manžel pozor

arrow
profile_image
Ovečkaa
od 27. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem vysadila před pár lety po spoustě "spokojených" a bezstarostných let.
Až teprve potom jsem zjistila, že velice častá bolest hlavy (ale opravdu několikrát do týdne) opravdu nebyla něčím, s čím jsem měla být smířená, že to tak prostě mám. Bolesti byly najednou pryč; stejně jako "návaly" pocení a motání hlavy po větší zátěži.
Dneska používám taktéž Pharmatex a jediné, po čem se mi ohledně HA stýská, byl naprostý klid od menstruace. Teď jí sice mám velice pravidelně (+ - 1 den), ale zato dva dny poměrně hodně silnou (nepomáhá vit. E, ani Ascorutin na zmírnění) a první den navíc křeče, že bez Ibalginu neudělám ani krok. To by bylo asi jediné, kvůli čemu bych šla do HA zpátky, ale na druhou stranu asi negativa převyšují.

arrow
profile_image
RadkaK
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem přibližně před rokem vysadila HA (asi po osmi letech braní v kuse), ale znovu jsem jí nasadila přes léto, abych měla klid a přesně věděla, kdy to dostanu. Vysadila jsem jí hlavně kvůli přítelovi, protože jsme se několikrát nepohodli skrz sex. Se změnami nálad problémy nemám, ale s chutí na sex je to mnohem horší . Teď jsem jí znovu vysadila a budu doufat,že to bude s tou chutí lepší. Jak dlouho Vám trvalo, než se chuť vrátila?
Jinak s přítelem používáme taky Pharmatex, kondomy nám nevyhovují.
Jak píše Ovečkaa, když mám dostat menstruaci, tak mám hrozný křeče a bolesti, to jsem bohužel s HA nezažila . Jednou mě to chytlo po cestě domů a měla jsem teda co dělat, abych to došla. Ta bolest během menstruace je na tom asi to nejhorší.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za reakce holky. No tak jak to čtu, tak prášky jsou tuším definitivně zatraceny Ale za to, co jsem zažívala před tím rokem za nálady to opravdu nestojí. Naštěstí jsem to podchytila tím, že jsem je vysadila. Znám spousta holek, na kterých ty změny také pozoruji, vím, že mají problém s přítelem a sexem apod. a nedají si říct. To pohodlí antikoncepce je pro některé přednější než třeba i ztroskotaný vztah....ale pokoušet to nebudu a asi se podívám na to tělísko no. moc děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

07:00:04 - Připojeno během spojování:
Začít znovu brát HA

Zdravím Vás dámy,
nyní to jsou tři měsíce, co jsem přestala brát HA.
S přítelem jsme se vídali kvůli pracovní vytíženosti jen sporadicky. Nyní se to ale změní a já si nedovedu představit do konce života (mimo období, kdy budu chtít být těhotná) používat kondom. Vím, že existuje i jakýsi gel, ale moc tomu nevěřím, hlavně kvůli možnému kontaktu s mýdlem před stykem. Proto nyní přemýšlím, že znovu začnu užívat HA, během užívání (8let) jsem žádné problémy neměla a nyní taky necítím žádnou výraznou změnu. Jaký je Váš názor?

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych začala zase normálně brát prášky. Vím, že v dnešní době je "móda" brojit proti HA, ale já osobně s ní taky žádné negativní zkušenosti nebo problémy nemám, je to pohodlné, takže být tebou, jdu zas do toho.

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ivčáááá:
Nemyslím si, že je to o "módě" ale spíš o tom, že už lidi taky občas začínají přemýšlet nad tím co do sebe cpou... Prostě se o tom už konečně víc mluví a ne jenom v pozitivním slova smyslu. Každý ať se rozhodne sám zda brát či ne.
Já neberu, vysadila jsem cca po 10 letech a bylo to krušný. Člověk navykne na pohodlnost, ale v pohodě se to dá. Nikdy už bych brát nezačala. Možná 3 měsíce je ještě krátká doba aby jsi viděla nějakou změnu.

arrow
profile_image
Jitul
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud žádnou změnu necítíš a žádné problémy jsi neměla, já bych začala brát znovu...

arrow
profile_image
trix
od 2. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No taky si myslím, že to není o "módě", spíš o přístupu ke svému tělu...tohle si musíš rozhodnout ty sama
Osobně neberu HA už přes půl roku a už bych se k ní nevrátila, konečně cítím sexuální apetit jako "zamlada", nejsem protivka a vůbec se cítím víc jako ženská, netrpím už na výtoky, celulitida fuč ...a prý i líp voním
a to jsem brala 11 let nízkohormonovou a nic mi z ní ani bez ní nebylo...
Je to na tobě
a s kondomem to není nic hroznýho..

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji fashion86: Nemyslím si, že je to o "módě" ale spíš o tom, že už lidi taky občas začínají přemýšlet nad tím co do sebou cpou... Prostě se o tom už konečně víc mluví a ne jenom v pozitivním slova smyslu. Každý ať se rozhodne sám zda brát či ne.

přesně tak
Reaguji na Freebow: Záleží to na tobě, klidně se k HAK vrať, je to tvé zdraví. Kromě kondomu a Pharmatexu existuje i Femcap, nehormonální nitroděložní tělísko, hormonální nitroděložní tělísko pro nerodičky...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené