arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj. Chtěla bych se zeptat. V pátek si paní vydražila u mě předmět. Platila přes službu PayU (GE Money Bank). Jenže od pátku do teď se tam píše "Status platby - zahájeno". Moje zkušenost je taková, že když jsem někomu poslala takto peníze nebo někdo mě, tak se ta částka okamžitě připsala na aukro -tedy platba byla dokončena ihned. Může mi prosím někdo poradit, co to tedy znamená, kde je problém?

Ahoj, stalo se mi to taky asi před půl rokem, obrátila jsem se na Aukro a s paní to řešili. Trvalo to asi tři týdny, paní mi pořád psala, že zaplatila a já odpovídala, že platba stále nedošla. Nakonec peníze přišly a po třech týdnech jsem teprve odeslala zboží. Technika není vždy stoprocentní, peníze zůstaly někde "mezi"

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

hmmm super ..a myslíš,že mám psát rovnou aukru nebo ještě počkat?

Reaguji na Lillly1: Hned bych psala na aukro, nač čekat, paní může mít pravdu a opravdu peníze už odeslala bohužel se někde zdržely

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lillly1: Jenže od pátku do teď se tam píše "Status platby - zahájeno"

To znamená,že platbu poslala ale záleží jakou má banku. Na aukru nakupuji často a převod mi trvá cca 2 dny. Mám ČSOB, bohužel s tímhle člověk nic nenadělá...záleží na aukru a příslušné bance.
Já už všem raději píšu email, protože někteří prodávající jsou opravdu nepříjemní. Chtějí platbu hned a jak ji nemají tak je zle. Hned v tom vidí problémy a povod. Tohle je ale problém aukra ne kupujícího...on to nemá jak ovlivnit...platba by měla být rychlá - okamžitá u všech a ne jen u vybraných bank...pak vznikají tyto problémy.

ahoj, já tam mám peníze přes PayU většinou druhý den, peníze by ti měly přijít v úterý a status bude dokončeno.

Reaguji na tarabell: Ale tady se jedná o platbu přes PayU! To je jasné, že kdyby to byl běžný převod, že to bude pár dní trvat, ale přes PayU má být platby připsána během pár vteřin..

PayU je obdoba Paypal, tedy že platba se od odeslání doručí během pár vteřin. Toto je divné proto jak jsem psala výše doporučuji kontaktovat aukro, kde nastal problém.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kajulina: Ale tady se jedná o platbu přes PayU!

Ale já mluvím o platbě přes PayU a trvá mi 2 dny.
Číst ještě umím..a laskavě ze mě nedělej blbku....Když o tomto problému nic nevíš tak raději nereaguj....Já už to na aukru řešila x krát

Cituji tarabell: Číst ještě umím..a laskavě ze mě nedělej blbku....Když o tomto problému nic nevíš tak raději nereaguj....Já už to na aukru řešila x krát

To ze sebe děláš sama. Já nic takového neřekla. Platba přes PayU se na účtě objevuje ihned, i to píší na stránkách aukra. Takže nevím kdo tu neví o této problematice....

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju, tak já počkám do úterý a kdyby nic,tak pak napíšu aukru,ale nikdy jsem nic takhle neřešíla, může mi prosím někdo ještě poradit kam přesně psát? Dík moc

Reaguji na Lillly1: Tady si to vše můžeš prostudovat, mají to tam hezky popsané a i tam píší, že platba přes PayU, se na účtě toho druhého objeví ihned.V tomto případě se nehraje na žádné víkendy, platby se připisují ihned jakýkoliv den Takže bych je kontaktovala ještě dnes aby byl problém vyřešen co nejdříve Tady je případně kontakt http://info.aukro.cz/about/

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kajulina:
to jsem si prostudovala, že by to mělo přijít ihned atd. Ale taky mě napadlo, že může záležet na bance, nebo třeba nastal technický problém, plus je víkend. Chtěla jsem se raději poradit tady, jestli má někdo podobnou zkušenost. Člověk nikdy neví. Že by platba měla přijít vždycky hned neznamená,že přijde žejo Děkuji za ten kontakt !

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kajulina: To ze sebe děláš sama. Já nic takového neřekla. Platba přes PayU se na účtě objevuje ihned, i to píší na stránkách aukra. Takže nevím kdo tu neví o této problematice....

Napsala jsem svých zkušenostech a to ty jsi reagovala na mě a začla mě poučovat,že se jedná o PayU a jak to funguje...na což se nikdo neptal.
Jak jsem už psala platím přes PayU a platba dojde do dvou dnů....čemu dle tebe nerozumím...na stránkách mohou mít co chtějí ale evidentně to nefunguje u všech bank stejně. Což mi aukro samo potvrdilo.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lillly1: to jsem si prostudovala, že by to mělo přijít ihned atd. Ale taky mě napadlo, že může záležet na bance, nebo třeba nastal technický problém, plus je víkend. Chtěla jsem se raději poradit tady, jestli má někdo podobnou zkušenost. Člověk nikdy neví. Že by platba měla přijít vždycky hned neznamená,že přijde žejo

Já věřím,že ti platba od paní přijde...zkusla bych počkat do úterka a teprve pak bych to řešila. Když posálám peníze já tak nikdy kupujícímu nedorazila o víkendu nebo ve svátek. Řešla jsem to jak s aukrem tak nakonec i s ČSOB, kde mi odepsali, že se platba (požadavek na platbu) zpracovává...takže jsem dospěla k názoru,že bude záležet na konkrétní bance. Taky jsem byla ze začátku vyděšená jestli jsem neudělala chybu,pročítala vše o platbě PayU na jejich stránkách. Samozřejmě může někdy dojít k chybě i ze strany kupujícího nebo aukra. Nakupuji hodně a platba došla vždy akorát ne hned jak uvádí...bohužel dost nevýhoda když člověk počítá s tím co je uvedeno v popisu PayU.
Případně zkus oslovit kupující jestli se nestala nějaká chyba nebo jak ji dlouhá tvrá odeslání platby a třeba ti sama potvrdí to co jsem psala já.

arrow
profile_image
simplicity
od 27. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ono to někdy trvá dýl, než ta platba přijde na účet. Nevím čím to je, jestli tím jakou má kdo banku. Já jednou posílala a kupujícímu to přišlo až po týdnu nějak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené