arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžete mi prosím vás poradit? Pár krát se mi stalo, že jsem si vůbec nepodala daňové přiznání z dřívější doby. Prostě jsem zapomněla a ve zprávách říkali, že za nepodání daňového přiznání naskakují úroky z prodlení. Kde zjistím jestli mi naskákaly nějaké úroky z prodlení na daňovém přiznání popřípadě za jak dlouhou dobu by mi přišel oznamovací dopis? Jsem z toho totálně na šestku

arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Wild Paula: jj v době kdy jsem si ho zapomněla podat jsem byla zaměstnaná. Vím, že ho nepodávají akorát nezaměstnaní jinak všichni ostatní jo

Reaguji na tegereen: Pokud jsi byla zaměstnaná, tak to za tebe dělá automaticky zaměstnavatel přece. A i nezaměstnaní musí podat DP, já jsem pracovala jen jeden měsíc v roce a stejně jsem ho musela podat. Pokud někdo za celý rok neměl žádný výdělek, podepisuje prohlášení, že si nic nevydělal.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji wovel: Pokud jsi byla zaměstnaná, tak to za tebe dělá automaticky zaměstnavatel přece

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji wovel: Pokud jsi byla zaměstnaná, tak to za tebe dělá automaticky zaměstnavatel přece.

To není tak docela pravda. Pokud třeba měla dvě zaměstnání, tak si ho musí podávat sama. A co se týče toho "automaticky", nás se třeba výslovně ptali, jestli ho chceme udělat nebo ne.

Reaguji na Teri86: Máš pravdu, tak tedy ve většině případů to podává zaměstnavatel. Výjimka se vždycky najde.

arrow
profile_image
Marthinka89
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky ho nemám. Ptala sem se ženský co to dělá a nemusím ho mít pokud sem měla jen jednu práci....

arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na wovel: no jasně, jenže aby ti zaměstnavatel daňový přiznání udělal tak ti musí dát vyplnit formulář. A mě ho k vyplnění nedal. Takže asi ne každej zaměstnavatel to dělá

arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marthinka89: i když si měla jen jednu práci a tím pádem si měla příjem tak si ho podat prostě musíš a ne že nemusíš

Reaguji na tegereen:
Zkus se obrátit na zaměstnavatele, respektive na mzdovou účetní, jestli ho skutečně nedělala. A poradit se s ní. Ono je to často špatně dohledatelné a kontrola by musela přijít té firmě. Ale zas se mi zdá divné, že ty kontroly chodí celkem často na daně z mezd, tak že by na to nepřišly. Každopádně dostávala si od zaměstnavatele vůbec potvrzení o zdanitelných příjmech? Jestli ne, tak je skutečně možné, že udělali vyúčtování oni.

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tegereen: i když si měla jen jednu práci a tím pádem si měla příjem tak si ho podat prostě musíš a ne že nemusíš

nemusíš § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů

Pokud pracuješ u jednoho zaměstnavatele (nebo postupně u více) a podepíšeš (u všch) prohlášení k dani a nemáš jiné příjmy vyšší než 6.000,- Kč, pak daňové přiznání podávat nemusíš.

arrow
profile_image
tegereen
od 18. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Erinka: no právě, že jsem to potvrzení o zdan. příjmech dostala jenže jsem si ho zapomněla udělat a teď nevím co s tím chjo

arrow
Neprodává v Bazaru

holky,já dělala 6 měsíců,pak byla na ÚP, a pak nastoupila až v prosinci do nové práce,volala jsem účetní,jestli nevadí že jsem ho nepodala-říkala že ne,že žádné penále platit nebudu...ona mi to neudělala/to vím,ptala jsem se/,protože jsem jí k tomu p nedodala podkladya ted už je pozdě.mám to nechat být?

Cituji Cosette: Pokud pracuješ u jednoho zaměstnavatele (nebo postupně u více) a podepíšeš (u všch) prohlášení k dani a nemáš jiné příjmy vyšší než 6.000,- Kč, pak daňové přiznání podávat nemusíš.

Jenomže, to očividně nebude její případ. Prohlášení o dani zřejmě nepodepsala a příjem bude určo větší.

Reaguji na tegereen:
Nezbývá, než podat daňové přiznání teď. Pokud jsi občas přiznání podala a občas ne, zavolej si na finančák a oni by ti měli sdělit výši úroků. Každopádně bych to podala teď. Kolik let si nepodala a jaké roky to jsou? Je to hodně zpátky?

Cituji tegereen: no právě, že jsem to potvrzení o zdan. příjmech dostala jenže jsem si ho zapomněla udělat a teď nevím co s tím chjo

Holky, pokud se bavíme o daňovém přiznání FO za r. 2011, tak tento týden je podání daňového přiznání ještě bez pokuty, jen se na podatelnu svého FÚ musíte dostavit osobně.

tegereen: Podud máš u sebe POTVRZENÍ o zdan. přijmech za r. 2011 a nevíš, jak si sama zpracovat daňové přiznání, tak zkus tuto webovku: www.onlinepriznani.cz. Z této web. stránky to pochopí, myslím, i cvičená opice. Dále pak na internetu je nespočet návodů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené