arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

čau holky,

stalo se to, že jsem neodmaturovala....hlásila jsem se jen na 3 vysoké školy. Na dvě jsem přijata a na třetí, kam jsem chtěla nejvíce, jsem splnila přijímací zkoušku, ale nepřijali mne z kapacitních důvodů.

Jenže na ty školy, kde jsem přijata mi do září nepočkají a na té mojí vysněné, kam jsem chtěla psát odvolání (myslím, že by to vyšlo, o obor není velký zájem)
mi dost překazili plány, protože v dopise píšou, že odvolání smím poslat opět jen s kopíí vysvědčení

opravdu nevím co mám dělat, nejde se ještě přihlísit na nějakou školu, kde by mi počkali do září? Soukromé školy z finančních důvodů nepřipadají v úvahu (

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Počkej, oni Tobě překazili plány? Ty sis překazila sama svou neschopností udělat maturitu. Myslím, že bys možná šanci měla asi na nějakých technických oborech, ale jen těžko se tam udržíš, když jsi neudělala ani maturitu. A pak mě napadla ještě nějaká VOŠ. Každopádně nevidím smysl v tom, proč lézt na obor, kam nechceš jen proto, aby jsi nemusela na pracák.

arrow
profile_image
Pyren
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Naughtycat:

Jinak MU v Brně čeká, UP v Olomouci čeká, VUT čeká.... Není nic jednoduššího než nebýt lenivá, zavolat na studijní a informovat se.
Samozřejmě, že přednostně zaplňují kapacitu těmi, co maturitu úspěšně zvládli.

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co takhle si to skusit odložit o rok, nevím jak to funguje, ale možná bys byla pořád přijatá a příští rok už bys tam šla s vysvědčením.. holt bys začala za rok a mezitím si mohla najít nějakou práci, to není až takový konec světa..
A nejlepší bude, když jim do tý školy zavoláš a napíšeš a oni ti řeknou jak to je a jestli by nepočkali, nejsi první ani poslední..

arrow
profile_image
Leilisek mojeid
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Naughtycat:
No tak to je trošku tvrdý ne? Nevíme, proč slečna neudělala maturitu, takže bych to takhle nehrotila. Já jsem taky udělala maturitu z chemie až napodruhé září a na medicíně mám prospěchové stipendium, takže jsem sama důkazem, že nepodařená maturita nesvědčí o tom, že by člověk neměl lézt na VŠ.

Reaguji na Naughtycat: Ty jsi nějaká chytrá. Když nám ve škole dali na zkoušku státní maturitu, tak s nějakýma otázkama měl problém i nejlepší žák ze třídy, pač to byla "tipovačka".Nemluvě o jazyce, ten byl docela hardcor. Takže tady nechytrač, že nedá vysokou školu, protože nedala maturitu. To je totiž dost individuální.

arrow
profile_image
Wenous
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Leilisek: Leilisek
Reaguji na Naughtycat:
No tak to je trošku tvrdý ne?

přesně tak...! Rekla bych že matura je hodně o štěstí, o škole, o učitelích

arrow
profile_image
Wenous
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

a určitě ti nepočkají? volala jsi tam? já myslím že by se s nimi dalo domluvit, a ve škole se zkus domluvit aby jsi opravku měla co nejdříve

arrow
profile_image
juillet
od 10. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Naughtycat: Nevím, kdy jsi maturovala ty, ale pokud to nebylo letos nebo vloni, tak nemáš co soudit. Pokud nežiješ ve vakuu, tak víš, že se podmínky dost změnily a maturitu každoročně neudělá poměrně podstatné procento lidí. Že se nějaká zkouška nepovede na první pokus snad neznamená, že někdo nemá hlavu na studium. Opravdu miluju takové řeči. Jinak aby bylo jasno, já jsem maturovala před dááávnými časy, takže to neobhajuju kvůli sobě.

Pro zakladatelku: většina vysokých škol čeká. Dá se normálně nastoupit a vysvědčení doložíš až v září. Zkus tam zavolat na studijní a domluvit se, řeknou ti víc. Vím, že když neodmaturoval asi před třema lety kamarád, nebyl to žádný problém a na školu ho normálně přijali. Hodně štěstí!

arrow
profile_image
poella
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Naughtycat: na nějakých technických oborech, ale jen těžko se tam udržíš, když jsi neudělala ani maturitu

Ani nevíš z čeho maturitu neudělala, tak nechápu, jak můžeš soudit její schopnosti...

Jinak já bych si zkusila zavolat na studijní a pozeptala se, jestli nemůžeš písemně zažádat děkana o výjimku. Třeba u nás na škole to jde, ale nevím jak jinde.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Naughtycat:
Sorry, ale tenhle příspěvek je trohcu mimo..zvlášť letos, kdy se ví, že státní maturita byla pěkně zbabraná a leckdy jí neudělali i lidé, kteří zbytek zvládli v pohodě )za posledních 14 dní bylo medializováno x případů, kdy výborní studenti neudělali maturitu kvůli subjektivním hodnocením slohu...)

Cituji poella: Jinak já bych si zkusila zavolat na studijní a pozeptala se, jestli nemůžeš písemně zažádat děkana o výjimku. Třeba u nás na škole to jde, ale nevím jak jinde.

Souhlasím, zkusila bych nejprve tuto cestu a paks e poohlížela dál...Řešením taky může být pomaturitní studium jazyka....
Jinak kdo čeká je dost individuální, obecně se tvrdí, že hlavně technické obory, ale třeba na Fakultě informačních technologií na ČVUt je zápis v červnu a kdo v tu dobu nemá maturitu má smůlu...naopak Uk má většinou zápis v září/říjnu, takže tam dost často zářijová maturita nevadí.....

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Naughtycat: Ty sis překazila sama svou neschopností udělat maturitu.

Bože, to je názor Věř, že kolikrát maturitu neudělají ani tací, kteří měli po celou dobu studia samé jedničky. Takže tahle tvoje poznámka je dost mimo mísu a chtěla bych vědět, jak jsi odmaturovala ty.
Abych nebyla OT - možná bych zkusila zavolat na studijní a poptat se co a jak. Vím, že za mých časů nebyl problém počkat do září, až se maturita opraví, ale to bylo už před x lety... Nicméně za zavolání a zeptání se nic nedáš

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bakalářka: naopak Uk má většinou zápis v září/říjnu, takže tam dost často zářijová maturita nevadí.....

jojo, to je pravda, poohlídla bych se tam...

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já nevím, ale berou na UK ještě přihlášky? Protože na MUNI podle mě už ne a druhý kolo přijímaček tam tuším snad ani nebývá... Spíš bych se být tebou zabývala tím, kde ještě vůbec přijímaj přihlášky, a až pak tím, kde je možný donést vysvědčení z podzimní maturity.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Misy: No já nevím, ale berou na UK ještě přihlášky?

to je další věc - na uk už nejspíše úřihláškya neberou, druhé kolo bývá většinou na méně atraktivních oborech techniky (třeba strojárna).
Ale ta info o Uk by se mohla hodit někomu, kdo má přihlášku podanou tam.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené