arrow
profile_image
livie18
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, potřebuji poradit. Do teď jsem chodila ke kadeřnici, ale už bych si chtěla barvit odrosty sama doma. Barva je dostupná na netu, vyjde mě to levněji. Moje otázka zní. Jak silný peroxid použít k barvě socolor matrix 10P ? Tuto barvu mám po celé délce vlasů, sama si potřebuji jednou měsíčně barvit odrosty a nevím jak silný vyvíječ použít. V nabídce je 3%,6%,9%,12% . Bylo mi trapné se ptát kadeřnice. Asi by ji napadlo, že se chci barvit sama. Svoji barvu odrostů mám takovou tu myší blond,hnědou. Moc děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, na Tvém místě bych se jí zeptala s tím, že bys to ráda věděla, aby třeba nepoužívala zbytečně moc vysoké procento peroxidu kvůli poškození vlasů. I tak se to dá ,,zaobalit"

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Matrix prodávají na netu? Je to běžně dostupné, nechtějí výučák v oboru? To se mi nezdá, je to dražší a hlavně profesionální značka, u které by člověk čekal, že si bude držet svou prestiž a dobrou pověst zuby nehty... jak tak vidím, rozhodně nejsi profesionál. Jistě že se nabízí tyto koncentrace PEROXIDU VODÍKU, to je totiž ten "vyvíječ," jak píšeš. Jinak už je jen 1,9% na některé přelivy atd... jako kadeřnici mě celkem dost uráží, že jsou výrobci tak pitomí, že udělali to samé, co kdysi s dnes neskutečně nekvalitní značkou Syoss. A bohužel i laici, kteří po tom hned skočí a pak se diví, že "to nějak nevyšlo." Vždyť ty o barvách, peroxidu a jejich účincích nic nevíš, tak proč si nekoupíš barvu stejného odstínu v drogerii? Ženy a dívky, které o tom neví zhola nic, doma experimentují a potom píšou o pomoc tady, kde pak nadáváte nám kadeřnicím, jak jsme hrozně hloupé a vůbec tomu nerozumíme. Když máš dostatečnou "kvalifikaci" na používání profesionálních přípravků, ještě k tomu chemických barviv (!!) tak proč si s koncentrací peroxidu neporadíš sama? A mimochodem... s dobarvování odrostů mám sama na sobě také problém, jelikož dozadu si moc nevidím. Dříve nebylo možné sehnat barvu na domácí použití a mělo to tak zůstat. Pak nás kadeřnice urážejí, že jsme hrozně hloupé, když jím dáme radu takovou, jak to je.

arrow
profile_image
livie18
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Icy Rose:
v jakém století žiješ? kukni na net... dnes je vše dostupné. Nevím jakej si ročník. Výučnák je dávno minulostí.

arrow
profile_image
livie18
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Icy Rose:
a´ptáš se proč si nekoupím barvu v drogerii? Protože barva v drogerii málokdy chytne stejně jak na obrázku a člověk neví jakej hnus obsahuje... takhle mám jistotu co si na hlavu dávám. Třeba palette obsahuje 12% peroxidu. A to je dost síla. Pak se holky diví proč jim nejde stáhnout barva.

arrow
profile_image
livie18
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Icy Rose:

a teď vidím, že jsi odpověděla sama v této diskuzi proč barvu z drogerie ne a mě ji nutíš..no teda to si odbornice
https://www.omlazeni.cz/barveni-odrostu-na-33-57784 9-0.html#msg3512860

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na livie18: Já tě k ničemu nenutím, ale chceš si doodbarvovat odrosty (sama! aha, jak vtipné) a ani nevíš, že stahování barvy - zesvětlující ani neexistuje Proč si asi myslíš že takové "hračky" nepatří do ruky každé "chytré" slečně, která si na internetu přečte nějaké bludy? Já ti doporučovala barvu z drogerie například proto, že nesmíš míchat značku peroxidu a barviva a navíc musíš vědět, kterou koncentraci zvolit a kolik čeho, o čem ty očividně nemáš ponětí. Ty se nejdřív hned zezačátku ptáš, který peroxid zvolit, protože nejsi kadeřnice a tak pochopitelně nevíš, který zvolit a pak mě tu o tom budeš poučovat? Aha. Ani si nedovedeš představit, kolik holčin na učňáku vyvedou z omylu, když si odbarvují vlasy samy doma a myslí si, kdovíjak se bez profesionála obejdou.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na livie18: Ony ty kadeřnice jsou asi frustrované ze svého povolání nebo nevím, protože to jejich rozhořčení se vyskytuje téměř na každém serveru, s nezbytným dodatkem "já jsem přece VYUČENÁ KADEŘNICE tak vím všechno nejlíp". Místo aby byly rády, že nepovedenými domácími pokusy získávají klienty.

Bohužel na to jakou sílu peroxidu máš použít ti neodpoví správně nikdo jiný než tvá kadeřnice, já být tebou tak to udělám tak že tam jdu ještě jednou a až tě bude barvit, tak bych se jí na to nenápadně zeptala, jako že ze zvědavosti, třeba můžeš říct něco jako "já si říkám že mi asi musíte dávat docela slabý peroxid, když mě z něho vůbec neštípe hlava" nebo něco v tom smyslu Sama se barvím doma profi barvami, ale úplně jinou značkou a odstínem (blond), takže ti neporadím. Ke kadeřníkovi jsem chodila, ale nechala jsem tam vždy akorát ranec peněz a výsledek nebyl zdaleka podle mých představ, takže si s tím hraju doma.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Icy Rose: s dobarvování odrostů mám sama na sobě také problém, jelikož dozadu si moc nevidím

překvapivě stačí mít v koupelně dvě zrcadla šikovně natočené proti sobě, ale to se asi na učňáku neučí.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Icy Rose: nesmíš míchat značku peroxidu a barviva

=nesmysl
a poměry barvy/peroxidu jsou v příbalovém letáku

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slimatko: Tak posliš frajerko... já frustrovaná nejsem, jelikož tuto práci nedělám, pokračuji ve studiu a fakt nemám nervy na to, abych takovéhle věci vysvětlovala denodenně X paničkám, které jsou tak strašně informované reklamními triky a blbostmi z časopisů. Řekla bych že mám dostatečnou praxi a teorii chápu a umím dostatečně na to, abych o tomhle věděla něco víc než ty nebo paní Nováková odvedle. Vůbec nechápu, co si to dovoluješ, takové nanynky, které jsou chytré asi z wikipedie fakt miluju. Hele, nejsi jedna z těch, které zastávají názory jako "vlas co je 2 cm od pokožky je mrtvý, barva jde stáhnout a budeš mít zpátky svou přírodní, zničené konečky jdou znovu slepit olejíčkem atd.?" ani bych se nedivila... K těm zrcadlům, jasně že to jde, ale dost špatně a není zrovna jednoduché, správně si oddělit vlasy, sepínat je, odbarvovat a hlídat, jestli už to na jiné partii nepotřebuje smýt. S tím peroxidem... pak se divíte že máte úplně jinou barvu? Výrobce si to upraví podle toho, jak se mezi sebou ty přípravky chovají a snášejí. To by ses asi dost divila, kdybys viděla ty výsledky. Jedině pak mít peroxid univerzální. Nebo být chytřejší než kadeřnice se školou a praxí, která toho viděla mnohem více než ty a pak si zde stěžovat a prosit o radu. A opět je kadeřnice nejhloupější a laik ví vše nejlíp, protože se oné "poškozené" osobě rady typu ostříhání nelíbí... A proč sama propaguješ kadeřnici? Ta je přeci nezkušená a nic o tom neví ne?

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Icy Rose: posliš

zopakuj si pravidla českého pravopisu, studentko

Cituji Icy Rose: fakt nemám nervy na to, abych takovéhle věci vysvětlovala denodenně X paničkám, které jsou tak strašně informované reklamními triky a blbostmi z časopisů.

tak proč sem chodíš a dáváš rady, když tě to tak nervuje?

Cituji Icy Rose: nejsi jedna z těch, které zastávají názory jako "vlas co je 2 cm od pokožky je mrtvý, barva jde stáhnout a budeš mít zpátky svou přírodní, zničené konečky jdou znovu slepit olejíčkem atd

přesně tak, nejsem, kupodivu mi stačí zdravý rozum, wikipedie netřeba

Cituji Icy Rose: A proč sama propaguješ kadeřnici?

eh, kde? asi špatně čteš

Cituji Icy Rose: S tím peroxidem... pak se divíte že máte úplně jinou barvu? Výrobce si to upraví podle toho, jak se mezi sebou ty přípravky chovají a snášejí. To by ses asi dost divila, kdybys viděla ty výsledky.

já vidím výsledky různých značek a poměrů sama na sobě a jsem spokojená, nikomu nic konkrétního nedoporučuju a mými domácími experimenty k žádnému poškození jiných osob nedochází, takže klid

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slimatko: Tebe to hádání hodně baví co? Do mého pravopisu je ti velké kulové, splete se i inženýr, tak se uklidni a neřeš detaily. Já píšu hodně rychle a hodinu si tu chyby opravovat nehodlám. To o ledačem vypovídá, když řešíš takové kraviny.
Nepochopila jsi odpověď na vlastní otázku. Já nepracuji v kadeřnictví, protože mi bohatě stačí pár inteligentů jako ty, kteří mají "zdravý rozum?" to byl dobrý vtip, co konkrétně tvůj rozum nepobírá? Asi nic.
Kde to čtu?

Cituji slimatko: Bohužel na to jakou sílu peroxidu máš použít ti neodpoví správně nikdo jiný než tvá kadeřnice, já být tebou tak to udělám tak že tam jdu ještě jednou

Že by tohle? Sama by sis s tím nevěděla rady a mě tu osočuješ? To je logické ano. Přeci jen je dobré, když někdo o jistých věcech na rozdíl od tebe ví.
K tomu poslednímu už se snad ani vyjadřovat nebudu. Prostě experimenty, které se jednoho dne nemusejí vyplatit. Ale to je tvoje věc. Víš, mně i tady na Omlázku psala slečna že je kadeřnice a nechápe, jak můžu ještě mít nervy něco vysvětlovat někomu, kdo to stejně nikdy nepochopí... já mám dostatečně pevné nervy a výdrž, nejsem vyučená, abych ten papír hodila do šuplíku, ale bych svých znalostí využila jinde než v kadeřnictví. Ty tu nemůžeš básnit o svých vlasech, protože každé vlasy jsou jiné a individuální a to úplně ve všem. Všechno totiž souvisí se vším, tobě může fungovat všechno jak si představuješ a někomu jinému nic.
A teď bych byla velmi ráda, kdyby ses přestala hádat se mnou a raději svými amatérskými a "velmi logickými" radami zakladatelce doničila vlasy, když jinak nedáš. Je to jen její věc, já jsem se snažila poradit. Takže přeji hezký den, pokud si chceš něco vyřizovat, myslím že bude rozumné mi to napsat soukromě než kazit den ostatním tím, že zde bude naše dohadování místo rad, o které tu jde.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Icy Rose: Sama by sis s tím nevěděla rady a mě tu osočuješ?

Já jsem pouze zakladatelce řekla, že nikdo jiný než její kadeřnice nemůže vědět, jaký peroxid má použít, protože prostě existuje x možností v závislosti na původní a výsledné barvě, struktuře vlasů apod.-proto jsem jí poradila ať se zeptá přímo jí. Nic víc. Jestli tohle chápeš jako propagaci kadeřnice, tak pak jsem asi jelen.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na slimatko: Jo a pak tu prohlašuješ že kadeřnice jsou hrozně hloupé a neschopné a sama víš vše líp. Jak jsem psala. Přestaň mě řešit, děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené