arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, až budu mít dořešený problém s fixními rovnátky, budu muset nosit snímací na noc. Chtěla bych si dát na zuby keramické fazety, ale nevím, jestli je to možné, aby se fazety nepoškodily. Máte někdo tuto zkušenost? Díky

arrow
profile_image
nel
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, zkušenost nemám, ale problém by to být neměl. Fazety jsou z keramiky a to je lepší materiál než sklovina. Zkus se zeptat na Asklepion diskuse doktora, odpovídají hned. Tam je dělají i na počkání vše v jeden den.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

woman
Já myslím, že by to problém byl. Fazetka je na zubu přesně vytvarovaná a když budeš posouvat zub, mohlo by se stát, že ti už nebude přesně pasovat. Je to jen můj laický názor.

woman
neboj, fasety se nepoškodí. Otisk na snímací (udržovací) rovnátka se udělá až po skončení léčby, tedy i s novými fasetami, takže vše bude sedět na míru. Pokud by jsi si nechala dělat fasety až někdy časem, udělají se nejprve rovnátka a po zhotovení faset by se měly udělat nová. Udržovací, snímací rovnátka pouze fixují již jednou srovnané a posunuté zuby, nemají tu schopnost zuby ještě jinak posunovat.

Janya
udržovací, snímací rovnátka pouze fixují již jednou srovnané a posunuté zuby, nemají tu schopnost zuby ještě jinak posunovat.
S tím tedy nesouhlasím, kdysi jsem je měla nejen já, ale i kamarádky, a měly jsme je proto, aby nám zuby narovnaly. Ono totiž záleží na tom, jak moc jsou křivý, na málo křivý zuby nejsou fixní potřeba.

Alison
po ukončení vývoje čelisti (růstu) již v podstatě nelze zuby posunovat pouze snímacími rovnátky, je potřeba nasadit fixy.

arrow
profile_image
_mandarinka_
od 19. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

40

Co jsou to ty keramické fazety? Já nosila v mládí rovnátka takovou dobu a teď je budu potřebovat znova Slyšela jsem o nějakém drátku, co se dá po narovnání z druhé strany na zuby, aby se znovu nekřivily, je to něco podobného?

arrow
profile_image
Kamishka
od 25. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám keramický fazety na horních jedničkách a dvojkách a přežily se mnou fixy a teď i sundavácí rovnátka v pohodě. Těch sundavacích bych se opravdu nebála..

arrow
profile_image
baera
od 29. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fasety mám na obou dvojkách a po fixních rovnátkách nosím na noc sundávací. Žádný problém, žádné poškození. Bez sundávacích se zuby budou snažit vrátit do původní polohy.

S fazetama to nic neudělá. Fazeta je "obal" na zubu, je tedy součástí zubu a pokud by se zub hnul, hne se i s fazetou. Udržovací rovnátko přece nesloupne ze zubu "plombu" ..., hýbe se to celé. Rovnátka hýbou se zubem v dásni, ne s tím, co je na zubu nalepené.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené