arrow
profile_image
Cula09
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,

Před pár dny jsem založila téma ohledně jazykových kurzů v zahraničí, jazykových škol, jaké máte zkušenosti, apod. Ale jelikož nemám žádné znalosti angličtiny a nepovažuji se ani za pokročilého angličtináře, tak mě zajímalo, jestli je někdo, kdo se šel na jazykovou školu úplně od nuly?

Jelikož už téma bylo zavedené a téma nebylo schváleno, tak měním název a znovu se ptám. (Snad už to bude v pořádku)

Co mě zajímá: Jedna slečna napsala, že doporučuje jazykové kurzy v zahraničí a mě by zajímalo, jak to chodí a jestli se tam dá jet bez znalostí angličtiny a dá se tam dost naučit?

Největší otázka je prostě taková, že mě nejvíce zajímá, jestli člověk bez znalostí může absolvovat jazykovou školu, nebo kurzy v zahraničí. Nerada bych byla jediná "nejhloupější", necítila bych se dobře.. Jinak bych se předem zúčastnila nějakých kurzů, ale slyšela jsem dost negativních poznámek na jazykové školy, takže..

Prosím, napište mi svůj názor.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Já jsem sice "samouk" ale po skončení Základky jsem taky neuměla zhola nic, ovšem moje rada zní, vykašli se na jazykovky, kde bývá hned několik studentů a zkus si ve svém okolí najít učitele nejlépe rodilého mluvčího, alespoň tak jsem to dělala já, na každý jazyk kromě jednoho, který bohužel zapomínám jelikož tu nikdo není kdo by jej vyučoval jsem si našla rodilého mluvčího, ke kterému chodím pravidelně, teď už méně, jelikož se učím převážně sama a k učiteli jdu jen když něčemu nerozumím, je to super a ve finále tě to vyjde levněji než jazykovka super učitele ke kterým stále docházím jsem našla zde
Přeji hodně štěstí

arrow
profile_image
Cula09
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky jsem přemýšlela nad tím že bych se učila sama doma, něco bych si postahovala, něco bych pohledala ze starých učebnic, něco bych zakoupila, ale říkala jsem si, jestli bych zvládla takové domácí učení, fakt je ten že kdybych, jak říkáš, něčemu nerozuměla, tak nemám za kým jít a poradit se, napadlo mě, že bych si mohla alespoň zaplatit kurz angličtiny a tam se naučit nějaké základy, ale je fakt, že anglicky bych chtěla umět dobře.. A k tomu mi kurz a samostatné učení nepomůže.. Ale tak, to by se třeba doladilo v zahraničí, toť otázka, právě proto si říkám, jestli nejsou nějaké pobytové kurzy angličtiny v zahraničí, být mezi rodilýma...., poznat i krásy Anglie či USA.. Nakonec by pak nemuselo být tak zlé se tam vydat sama..

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně osobně třeba pomáhá čtení v cizím jazyce. Je to takové nenásilné, člověka to baví, když si vybírá "svoje" články, jazyk si tak dobře zažije.
S jazykovkama taky nemám nejlepší zkušenosti, a to ani při individuální výuce. Aby byla výuka fakt efektivní, musela by být intenzívní, prakticky každý den (což při tom čtení splnit lze). Navíc lektoři stejně preferují svoje učební materiály a vůbec svoje způsoby výuky, i když má člověk nějaké speciální požadavky, na co se chce zaměřit, takže...
Já jsem s jazykovkama už před nějakou dobou skončila, líp se mi osvědčuje se nějaké ty základy naučit sama a pak si pokud možno najít někoho, s kým můžu tím jazykem mluvit. Dobrý učebnice pro samouky má LEDA. Myslím, že podle nich se člověk opravdu něco i sám a od úplnýho začátku naučí. Navíc jsou k jejich učebnicím připojený i CD, takže se právě můžeš určitých chyb třeba ve výslovnosti vyvarovat, protože slyšíš, jak má text správně znít.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mau-mau: Dobrý učebnice pro samouky má LEDA. Myslím, že podle nich se člověk opravdu něco i sám a od úplnýho začátku naučí.

Souhlasím, mám od této firmy učebnici italštiny pro samouky a jde to jako po másle, cd nepotřebujI, taliánů mám kolem sebe více než dost

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cula09:
ze své zkušenosti můžu doporučit LITE, začínala jsem jazyk (také v pokročilém věku) 33, ale byla jsem jako nepopsaný papír. Studovala jsem angličtinu od začátku. Na základce a střední škole jsem měla němčinu. Moc mi to pomohlo a byla jsem a jsem schopná se domluvit.
Ale je potřeba omýlat a používat (k tomu bohužel v práci nemám dostatek příležitostí).
Co se týče čtení, nebo poslouchání... tak to je pro mě také v pohodě tomu co čtu a slyším rozumím, ale protože neodpovídám, tak ji mám naposlouchanou hodně pasivně a je pravda, že slovíčka při komunikaci "lovím" až někde z paty

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já doporučuji jazykový kurz v zahraničí. Byla jsem 2x na němčinu a asi 5x na angličtinu a hrozně moc to pomohlo, navíc jsem si našla přátele z celého světa

arrow
profile_image
Cula09
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Edisopu: Právě tohle mě zajímá ze všeho nejvíc A jak to je, dá se tam jet úplně bez znalostí? Jde se tam naučit od začátku? Nebo je to spíše pro ty pokročilé a ty, kdo si chtějí angličtinu zdokonalit?

Jinak děkuji všem ostatním za rady

arrow
profile_image
Cula09
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Omlouvám se, můj název nebyl schválen, tak jsem ho změnila a napsala úplně novou otázku (se stejnou otázkou), protože jsem myslela, že to bude úplně od znova..

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cula09: ¨jezdí tam i úplní začátečníci, jen je to pro ně trochu náročnější, na začátku si moc nepokecáš a jsi taková trochu mimo, ale celkem rychle to přejde. Já jsem nikdy nebyla v rodině, dávám přednost hromadnému bydlení s ostatními studenty, ale je fakt, že v rodině se možná dá naučit rychlejí jazyk bez chyb, pokud si s rodinou sednete.

arrow
profile_image
cecky1234
od 12. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj Všem..
Zajímali by mě Vaše zkušenosti, popřípadě rady,ohledně tohoto tématu.
Bude mi 20 let a nedávno jsem maturoval, ( strojní obor ).
Na základní škole jsem se učil angličtinu i němčinu, němčinu pouze poslední 2 roky. Každopádně na střední škole jsem navázal na angličtinu z které jsem maturoval a myslím si, že mi docela jde.. Dostal jsem spousty nabídek na práci v Rakousku i v Německu v mém oboru, ale zjistil jsem, že jsem bohužel udělal chybu při výběru jazyka..
Měl jsem pár pohovoru v angličtině, ale bez němčiny se tam nemam šanci dostat..
Když se budeme bavit o finanční stránce, tak si myslím, že to nemá cenu řešit.. Bylo mi řečeno, že nemusím němčinu ovládat na vysoké úrovni, jen je podmínka se prostě domluvit..strojařské pojmenovaní atd atd.. Nikdy jsem s němčinou neměl problém, dokonce mě dříve bavila, ale jakmile jsem ji přes 4 roky nepoužíval, tak ji teď nějak nemůžu přijít na chuť.. Může za to např... ze jsem četl knihy v Aj, vše jsem poslouchal v Aj, různé kurzy atd.. a docela s ní bojuji. Zjistil jsem, že jsem skoro vše zapomněl a budu muset začít úplně od začátku.. Chci se zeptat, kdybych např.. 5-6 měsíců pokračoval jako samouk, abych se naučil nějaké důležité základy, a poté absolvoval např.. 3-měsíční kurz, přes agenturu INTACT v Mnichově, je nějaká možnost, že bych se za ty 3 měsíce naučil komunikovat, např.. na úrovni A2- B1 ? Děkuji a ano, nejsem žena, jen se na jiných stránkách tyto věci neřeší..

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cecky1234: Prvně jsem jela na němčinu asi v 18 letech po 8 letech studia na ZŠ i SŠ a byla jsem zaražena mezi začátečníky, protože moje jazyková úroveň byla opravdu strašná. Byla jsem tam měsíc a po tom měsíci jsem se celkem slušně domluvila. Za rok jsem byla na dalším měsíčním kurzu a po jeho ukončení jsem dostala místo v německé firmě, protože jsem prý byla jediná z uchazečů kdo německy normálně mluvil. Ano s gramatikou jsem měla potíže a máme je dodnes, ale to se v mluvě až tak moc nepozná
Já jsem velký zastánce jazykovek v zahraničí, ale člověk musí být komunikativní a po vyučování vyrážel ven s cizinci a netrávit svůj čas s čechy Intact vřele doporučuji.

arrow
profile_image
cecky1234
od 12. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky za rychlou odpověď Jde o to, abych rozuměl co se po mě chce, a byl schopný s nimi nějak komunikovat.. To je mi jasný, osobně bych byl radši, kdybych v kurzu byl jediný Čech, abych v tom musel tzv. "plavat" sám.. Takže si byla také přes INTACT ? Zkoušel jsem hledat recenze na různé agentury, a dá se říct, že když to srovnám podle peněz, tak to vyjde tak na stejně.. a o téhle agentuře jsem slyšel samou chválu.. Jinak, je jasné, že 3 měsíční kurz v Německu nebude stát 30 tisíc.. Takže poslední otázka na konec.. vím, že je to individuální, ale šance tam je, že když tam pojedu jako začátečník, tak po 3 měsících bych se mohl domluvit, a rozumět .. ? Jinak práci bych vzal nejspíše v Německu..

arrow
profile_image
Edisopu
od 8. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cecky1234: ono to je hrozně individuální. Můžu posuzovat jak jsem to měla s angličtinou, tam jsem jela fakt jako začátečník (how do you do nepočitám) a po měsici jsem se domluvila s kamarádama (do té doby spíš rukama, nohama), po dvou už jsem věděla co po mě chce angličtin a po třech už jsem byla schopná si s ním i pokecat
Nejrychlejší je najít si německou přítelkyni nebo aspon cizinku, to pak jde ten jazyk sám od sebe.
Hodně lidí doporučuje bydlet v rodině, ale hodně lidí si na rodiny stěžovalo, protože s nima stejně nikdo nemluvil. Já byla vždycky jen na studentských kolejích a nemůžu si stěžovat. Jen jsem se opravdu důsledně vždy vyhla čechům a nebo s nima chodila ven jen ve společnosti cizinců, pak to nesvádí k češtině.
Omlouvám se, že piši jak tatar, ale jsem v práci a furt někdo ruší

arrow
profile_image
cecky1234
od 12. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je to tak, někdo má talent na jazyky a za 3 měsíce udělá pokrok jak blázen.. Takže si se na těch kurze taky pěkně vyřádila.. Zase někdo radí, ať se na učení jako " samouk" vykašlu a jedu hned, ale chci umět aspoň nějaký základy.. Určitě chci do budoucna ještě s angličtinou pokračovat, kdybych neměl možnost tam v tomhle oboru pracovat, tak pochybuji, že bych s němčinou začínal znova, ale zase to od ČR není daleko a ty peníze, to je "motor" jako blázen.. To je mi jasný, nad tou přítelkyní jsem přemýšlel.. taky jsem to slyšel, na spoustě stránkách jsem to četl, že je nejlepší být v rodině, ale zase na studentských kolejích máš možnost komunikovat asi větší V pohodě, jsem, že někdo odepsal, protože nevím jak to udělat.. Zase 3 měsíce intenzivního kurzu v té zemi..třeba to je reálný..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené