Tak po skoro půl roce jsem se dostala k tomu, že jsem schopná konečně všem pojišťovnám nahlásit úraz, jenomže teď řeším problém. Praktická doktorka mi řekla, že od pojišťovny dostanu nějaké formuláře a s nima si oběhám všechny doktory, na pojišťovně mi řekli, že než úraz nahlásím, tak musím mít zprávu z prvního vyšetření a aspoň propuštěcí zprávu z nemocnice, a pak čím víc zpráv tím líp. Všechny zprávy o průběhu léčby od té doby, co jsem se dostavila domů ke svým spádovým lékařům tak mám, ale chybí mi zprávy z nemocnice, kde mě dělali první vyšetření, operaci a byla jsem u nich hospitalizovaná (mám jenom předběžnou propouštěcí zprávu). Nemocnice je skoro 100 km od mého bydliště, tak jsem jim tam vola, co bude potřeba, aby mi zprávu dali, prý když si přijdu s dokumentama (neřekli z kterýma, prá dokumenty) na ambulanci tak mi ji snad dají. Takže jsem v začarovaném kruhu doktoři chtějí nějaké dokumenty a pojištovna zase chce nejdřív zprávy od lékařů. Do nemocnice se mi jen tak na slepo jezdit nechce. Myslíte si, že by mi tu zprávu v nemocnici jen tak dali, protože já teď opravdu nevím, co dál, všem jsem volala a jsem z toho úplně vedle.
Zažila jste některá něco podobného a jak jste to vyřešila?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na jakém oddělení jsi ležela? Zavolej tam a ať Ti pošlou prop. zprávu. Měl by ji mít i Tvůj praktik, když Ti ji nedali do ruky. Zpráva se vyjede z počítače a dá do pošty.

Na oddělení, kde jsem byla jsem samozřejmě volala, příjde mi, že nikdo nic neví, nakonec jsem z nich vypáčila, že si mam z dokumentama zajít na ambulanci, ale s jakýma dokumentama to už nevěděli. Praktická nic nemá, když mě v nemocnici přijímali a ptali se mě na jméno praktického doktora, tak jsem si nemohla vzpomenout (jsem u ní 2 roky a viděla jsem ji jenom, když jsem jí nesla kartu od dětské), tak řekli, že to teda není potřeba a už se na to nikdo neptal.

A to Ti nedali při odchodu z nemocnice?

Reaguji na matty88:
Ne, tam mi dlai předběžnou propouštěcí zprávu a už se se mnou nikdo nebavil

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na požádání ti nemocnice má povinnost propouštěcí zprávu dát. Žádné dokumenty k tomu fakt nepotřebují - maximálně občanku, jako že jsi to ty, neumím si představit, co víc by jako chtěli (to, že to smějí dát do ruky jen praktikovi, taky už neplatí). Myslím, že se to tam akorát někomu nechce hledat (bohužel ne vždy to mají volně k dispozici v počítači, někdy k tomu mají přístup jen některé osoby apod.), případně se bojí, aby něudělali něco špatně. Takže jdi na ambulanci a tam si osobně požádej, případně zkus kartotéku nebo jak se tomu říká. V rámci rychlejšího odbavení zavolej přímo na ambulanci, ať ti to připraví (ne jestli to udělají). Kdyby tě někdo chtěl oblbnout tím, že ta zpráva není hotová - jsou to výmysly, zpráva musí být napsána hned po propuštění, navíc je potřeba, když tvé zákonné pojišťovně posílají žádost o úhradu. Navíc si myslím, že pokud by tvoje praktická lékařka poslala do nemocnice žádost o propouštěcí lékařskou zprávu, oni jí ji pošlou. Paradoxně v tomhle státě spíš zabere hodně papírování a co nejméně osobního styku.
Komerční pojišťovna (teď myslím tu, kde máš úrazové pojištění) opravdu tyhle papíry potřebuje, přesně jak jsi vyjmenovala - lékařskou zprávu z prvního ošetření (tam je jak se úraz stal, rozsah zranění apod.), pak propouštěcí z nemocnice (jak rozsáhlá byla léčba apod.). Pokud ses léčila i po hospitalizaci, dodej i tyto zprávy - opět možnost získat od nich více peněz.

Reaguji na Lotta: moc děkuju, kdyby to tak jasně a srozumitelně uměla říct doktorka nebo v pojišťovně...

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já v pojišťovnictví dělala, takže vím, že lidi chtějí hlavně jasné a stručné instrukce, tak jsem se o to pokusila i pro tebe Obrň se trpělivostí, jak říkám, ne vždy je problém v neochotě, ale spíš neznalosti a nejistotě.

Měla bych ještě dotaz. Je úraz studenta na vysoké škole považovám za pracovní úraz? Myslím, co se týče v hodnocení bolestného, jestli mám jít za posudkovým lékařem(kde ho seženu) nebo mám schánět ošetřujcí lékaře. Když jsem se ptala praktické, tak ta říkala něco o posudkovém, ale zase všude na netu píšou jenom o ošetřujcím....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené