arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
vyskytla se mi pracovní nabídka - účetní. Co jsem pochopila v popisu,
jednalo by se o účetní firmu, která vede účetnictví různým firmám. Tzn.,
že bych ho dělala tak pro 7 firem.
Máte s touto prací někdo zkušenosti? Mám Obchodní akademii + VŠ (Ekonomika podniku, Specializace Marketing), rok jsem pracovala jako všeobecná účetní a mzdová (žádné účtování). Myslíte si, že bych přesto tuto práci zvládla a naučila se ji?
Jak moc je psychicky náročná?
Moc děkuju za odpověď.

Předpoklady máš a hodně toho umíš.

Píšeš, žes pracovala jako všeobecná účetní (ta účtuje přece všechno) a v další větě, že žádné účtování. To moc nechápu. Jestli jsi jen neúčtovala mzdy, ta to se přece rychle naučíš.

Záleží na tom, co budeš mít za firmy. Někde budou mít pár dokladů, jinde toho budou mít hodně a budou v tom mít ******. Můžou být plátci/neplátci DPH, zaměstnanci můžou být různě nemocní, po mateřských, to je vždycky průda, firma může obchodovat se zahraničím, kontrolní hlášení může být čtvtletně nebo měsíčně, to je taky rozdíl. Asi budeš i chodit na kontroly na ZP a sociálku, ale to bývá úplně v pohodě.

Jo a taky záleží na tom, jakej mají v té firmě účetní program. Pokud ho znáš, máš vyhráno

Jako nechápu, co je neslušnýho na slovu B.O.R.D.E.L

Jo a co mě na týhle práci štve, že si nemůžu vzít dovolenou kdy chci - třeba na začátku července, protože to je kontrolní hlášení a nemůžu si vzít víc jak tejden v kuse, protože by neměl kdo vystavovat faktury.

Ale dobrý je, že přes léto si beru víc volna a práci zvládnu za 2 hoďky večer (nepracuju z domu - chodím do práce). Přes léto máme míň klientů, takže pohodička.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak já neúčtuju, dělám faktury, platební příkazy, připravuji podklady pro hlavní účetní, která účtuje, dělá DPH a uzávěrky. Počítám a vyplácím mzdy plus dělám trochu ekonoma a jsem do toho i sekretářka.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ta dovolená je blbá, to je mi jasný, to samé mám i tady, prvních 14 dnů si moc nemůžu brát dovolenou. A jak tě prosím tě ta práce baví?Kontroluje to po tobě někdo?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě časově jak tu práci zvládáš? Protože mám kamarádku a ona tam bývá často přes čas....

Cituji skarma007: A jak tě prosím tě ta práce baví?Kontroluje to po tobě někdo?

Já teď mám jenom jednu firmu a tu dělám ještě interně. Nikdo mi neporadí a vůbec mě nekontroluje, protože tomu tady nikdo nerozumí. Blbý je, že když si potřebuju něco nastudovat a tak, tak jsem na všechno sama, nemá mi vůbec kdo poradit. Ale kdyby bylo něco špatně, je to samozřejmě moje chyba.

A budeš dělat externě nebo interně? Jestli máš možnost tuto práci vyzkoušet, určitě bych to vzala. Je to skvělá praxe a časem můžeš dělat i na sebe, třeba na mateřské dělat doma atd. praxe jako účetní prostě nikdy není k zahození. A pokud jsi doteď neúčtovala, tak to profesně poskočíš. Takových míst nebude moc

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bacilek:

no to je taky blbý,...
já mám teď z předešlé práce syndrom vyhoření mi přijde (trpěla jsem tam rok) a je pro mě utrpení ještě měsíc vydržet, proto se teď dost bojím, aby tato práce nebyla stresově moc náročná a nebyly kladeny moc vysoký požadavky na zaměstnance...

ještě nevím, pohovor budu mít tento týden,...takže mi radíš, i když jsem ještě neúčtovala, abych to přesto zkusila?
Ještě mám dotaz, když uděláš třeba chybu a nikdo tě nekontroluje, jaké postihy za to můžeš dostat?

určitě to zkus ! držím palce

Vyhořením jsem si prošla

Ale neměla jsem to z účtování, ale z práce s lidma. Tu už nechci dělat nikdy. Určitě ti změna prospěje a na začátku stejně budeš mít zkušebku, tak když ti to nebude vyhovovat, můžeš přece odejít.

No ze zákona myslím dva celé platy (ou to by bolelo), ale já mám uzavřenou profesní pojistku, která stojí asi 700 Kč/rok a ta kryje právě chyby účetních. Bez toho bych to nedávala. To bych fakt nespala . Zvlášť teď při těch pokutách za kontrolní hlášení . Poradila mi to jedna známá a jsem klidnější.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bacilek:

moc děkuju za podporu
taky jo? to je děs.. a kde jsi pracovala?
pravda, když to nepůjde, můžu odejít, s tím i firma zřejmě počítá i z její strany..

Jo hele ta pojistka by byla supr tu bych si určitě taky zařídila , jinak si to taky nedovedu moc představit, ta zodpovědnost je taky veliká...

Cituji skarma007: tu bych si určitě taky zařídila

účetní firma bude mít nejspíš svou, takže by tě tam třeba jen dopsali
ale určitě je fajn to mít - ať už v práci nebo sama

Jako si říkám 700 je dost peněz, ale za ten klid to stojí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bacilek:
jasně, je to 700 na rok, není to tak úplně hrozný každopádně děkuju za přispění tvých zkušeností

Držím palce a dej vědět, jak jsi dopadla

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bacilek:

děkuju

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené