arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chtěla jsem se zeptat těch z vás, co barví Caca Noir, jakou barvu má váš blok henny? Vzala jsem si v krámě jeden z přihrádky Caca Noir, slečna u pokladny mi na něj dala nálepku se stejným názvem, ale doma jsem na stránkách Lush zjistila, že má mít úplně jinou barvu než mám já - zelenou! Na jejich fotce je tmavě hnědá, zatímco ta moje je zelená i po rozmíchání i na vlasech, doufám, že taková nebude i po umytí! Prosím, poraďte, co to mám za odstín?

arrow
profile_image
Noémi de Noir
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo, je zelená Ikdyž si ji pak naneseš... neboj, zelené vlasy mít nebudeš

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já si barvím caca brun, je zelená v bloku, zelená namíchaná, zelená když se vymívá z vlasů, ale na vlasech po umytí je hnědá. takže toho bych se nebála. jinak myslím, že zelená je normální barva henny.

arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Noémi de Noir
bobkova
děkuju moc za uklidnění. Taky jsem si myslela, že je zelená normálně, ale ty jejich fotky, nebo můj monitor? mě trošku vyvedly z míry. No, už ji mám dole a na odrostech je to taková spíš světlejší hnědá do červena, což jsem tedy nechtěla a jinak (mám barvené na tmavě hnědo) je tam jen ten červený nádech. Myslíte, že se to čase srovná? Nechala jsem to tam dvě hodiny - jak dlouho necháváte vy?
Noémi a dáváš si na to tu fólii nebo to necháváš schnout jen tak? A jaký máš nádech? Já bych právě chtěla jen čistě tmavě hnědou ...

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

určitě se to vymyje. teda jestli to bylo první barvení hennou tak rychle, jinak asi pomaleji. taky záleží, jak máš vlasy barvené chemicky. mě to třeba na konce chytá dočervena, protože je mám někdy před rokem odbarvené, ale zbytek tmavě hnědý. jo a do červena mi to chytá na šediny.
já nechávám, tak asi celé odpoledne. po obědě, když všichni spí, si to namýchám, nanesu a umývám si to večer tak po osmé, když už zase všichni spí.
nechávám to uschnout bez fólie.
a pro hnědý nádech se doporučuje přidat: kafe, kakao, citron, pomeranč, teatreeoil... asi je toho víc, ale z hlavy si to nepamatuju.

Samotná henna barví vždycky na zrzavo. V té hnědé bude přímíchané indigo, protože henna + indigo = hnědá až černá. Indigo se vymývá zpravidla rychleji, takže červený podtón bude spíš sílit.
Nejlepší postup je obarvit vlasy nejdřív čistou hennou a potom čistým indigem, po vymytí indiga případně přibarvit opět jen indigem.
Kdo nechce ani stopu po zrz, měl by se henně úplně vyhnout a zůstat u chemie.

K těm přísadám: citron hennu zeslabuje (zesvětluje). Kafe a kakao trochu pomůžou ztmavit, ale moc ne, je to tak na pár mytí přinejlepším. Indigo se ztmavuje solí.

arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bobkova: po obědě, když všichni spí, si to namýchám, nanesu a umývám si to večer tak po osmé, když už zase všichni spí.

aby jsi neděsila?
Zkusím to kafíčko, pamatuju si, že na střední jsem dávala i černý čaj a měla jsem to bez nádechu, prostě hezkou tmavě hnědou, ale to byla ta obyč henna z DM a ta mi hrozně vysušovala, tak jsem teď po létech chtěla zkusit něco, co mi tolik nevysuší

_Ada_
a indigo se u nás dá koupit? Máš s tím zkušenosti - dát si na vlasy samotné indigo?

arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bobkova: určitě se to vymyje

já ji nechci vymývat, možná i stím načervenalým nádechem se smířím, spíš myslím, jestli se mi časem srovnají ty odrosty, jestli se to sjednotí?

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji _Ada_: citron hennu zeslabuje (zesvětluje)

já si teda myslím, že citrón naopak zesiluje. kyseliny pomáhají uvolňovat z henny barvivo. citron ztmavuje výsledek. určitě nezesvětluje.

arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bobkova: já si teda myslím, že citrón naopak zesiluje. kyseliny pomáhají uvolňovat z henny barvivo. citron ztmavuje výsledek. určitě nezesvětluje.

to si taky myslím, teda alespoň, když se maluje hennou na kůži, tak se přidává citron pro sytější barvu. Ale na vlasy se mi to moc dávat nechce, když to tam má být tak dlouho...

S tím indigem to u nás bude asi horší, našla jsem ho zatím jen v e-shopech v zahraničí. Zkoušela jsem kdysi akorát černou hennovou barvu, která se prodávala v drogeriích, to byla podle výsledku henna s indigem, ale špatně to chytlo, nevypadalo to hezky. Příště už bych dělala pokusy jedině s kvalitním práškem.

Za ten citron se omlouvám, máte pravdu - kyseliny ztmavují, zesvětluje něco jiného, ale teď si zaboha nevzpomenu, co to bylo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Klory
Henna je nevyzpytatelná. Každému chytne jinak. Pokud chceš černou nedávej si na hlavu ten obal. Pokud si ho dáš chytá to do červena. Mě teda caca noir nikdy do červena nechytla, vždycky do tmavé. Taky jsem si tam dávala kakao a kávu ale to ty vlasty pak delší dobu jako smrděly..ale dá se to vydržet

arrow
profile_image
Klory
od 23. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

AXIS
děkuju za rady. A jak dlouho si to tam necháváš? Aby mi to nechytlo úplně do černa nebo třeba s modrým nádechem. Chtěla bych prostě hezkou tmavě hnědou. Původně jsem si šla pro brun, ale slečna v Lushi mě přemluvila na noir. Svoje vlasy mám takové středně hnědé, ale barvené na tmavě hnědo, takže světlé mám jen ty odrosty
Na jednom vlákně jsem tu četla, že z toho mají holky pak zlatavý teplý nádech, to by se mi docela líbilo. Jak to máš ty?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klory: děkuju za rady. A jak dlouho si to tam necháváš?

Já jsem si to nechávala tak dvě hodiny, někdy ani to ne. Dýl to prostě nevydžím.

Cituji Klory: Aby mi to nechytlo úplně do černa nebo třeba s modrým nádechem. Chtěla bych prostě hezkou tmavě hnědou.

No to je těžko říct, jak ti to chytne. To je hold risk :/

Cituji Klory: Svoje vlasy mám takové středně hnědé, ale barvené na tmavě hnědo, takže světlé mám jen ty odrosty

Já bych spíše brala ten Brun. Segra se s ní barví a fakt to hází takový nádech, jak tady píšeš. Ale ona mě takové světle hnědé vlasy. Já mám vlasy hodně tmavé, takže mě ta Noir chytala do černa spíše. Počkej, někde najdu fotku.

JInak já se už hennou nebarvím ale barvila jsem se kde čím, takže jde o to fakt vyzkoušet a pak uvidíš co ti nejvíc sedí.

Jo jinak na té fotce jsou vidět odrosty červené, od chem. barvy, které henna neumí zakrýt

caca noir

arrow
profile_image
Judy
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě Caca Noir chytá pěkně tmavě hnědě - takový ten čokoládový odstín. Když se vymývá, jsou vlasy stále světlejší, ale nikdy nemají načervenalý nádech. S ničím ji nemíchám, zalévám ji velmi horkou vodou (80 - 90 stupňů). Nanesu na vlhké vlasy, přikryju potravinovou folií, narazím si čepici (henna potřebuje teplo a vlhko) a jdu spát. Nechám působit celou noc a smývám až ráno.
Čím déle nechám hennu působit, tím intenzivněji chytne. Také čím častěji se henna používá, tím lépe chytá, protože se má tendenci se nabalovat na vrstvičku henny z předchozího barvení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené