arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, nevím, jestli toto téma sem přímo patří, ale když už se tu debatuje o všem, co nás může zkrášlit, vylepšit, myslím, že rovné zuby a krásný úsměv si místo tady zaslouží. Přemýšlím o fixních rovnátkách už dlouho, ale teprve letos jsem se k tomu odhodlala. Chtěla bych najít nějakou ortodoncii v Praze, ráda bych znala vaše zkušenosti, ať už se týká lékařů, cen rovnátek a případně různých problémů, se kterými jste se při nošení rovnátek setkaly. Díky.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Carnio,
já mám zkušenosti se synem, ale ne v Praze, tak Ti to asi nebude moc platné. Měl zuby jako upír, doktorka u nás ve městě doporučila vyrvat 4 zdravé zuby, tak jsme hledali jinou a našli, v Přerově / vím, že je ti to platné.../, syn má rovnátka napevno podruhé, nebyl ochoten nosit ty vydělávací. U něho to zapůsobilo jako zázrak, z totálně křivých zubů má rovné, je mu 16 let. Já jsem taky uvažovala, mám trochu křivé spodní, ale moc to není vidět, tak to nechávám být. U něho to bylo skoro zadarmo, sem tam platíme nějakou tisícovku, asi proto,. že je děcko. M.

arrow
profile_image
Katka
od 17. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Carnia
Já je mám už 3 roky a už mi to leze krkem. V našem městě je bohužel ortodoncie jediná, takže když mi doktorka řekla, že mi musí vytrhnout 4 zdravé zuby, že jinak se to nesrovná, tak jsem souhlasila. Dnes, po třech letech, je asi v panice, protože ty zuby mi vytrhla možná zbytečně, neb jakmile se mi zuby někde krásně posunou a srovnají, jinde vznikne mezera na další zub. Takže různě utahuje, zkouší.... Možná je budu mít do smrti. Navíc jsem četla o nové metodě, kdy se do pusy dávají jakési záchytné kolíčky a rovnají se jen ty zuby, které to potřebují, zuby jsou prý za půl roku srovnané. Je to dražší, ale mnohem příjemnější a šetrnější. Zkus se informovat. V Praze to určitě budete mít. Jinak: zatím asi 15.000 káčé jsem vyplajzla.

arrow
profile_image
Carnia
od 4. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maria
Já jsem vyndavací rovnátka měla 6 let, pravděpodobně bych bez nich na tom teď byla asi o něco hůř, ale nosit je bylo dosti nepříjemné. Po nasazení ten tlak na zuby a když si přes noc tak nějak zvykly, během dne se vrátily na svoje místo a každý den se tohle opakovalo. Když mi bylo asi 13 let, lékařka mi nabídla fixní rovnátka a já jako pubertální fracek odmítla, "jak bych s nima vypadala", že? :) Teď mi je 25 a lituju, že jsem to nevyřešila už tenkrát.

Katka
3 roky, to je hodně dlouho. Taky čekám, že mi kvůli tomu nějaký ten zub vytrhnou, mám z toho trošku obavy.
O té nové metodě jsem neslyšela, ale určitě se na to při konzultaci zeptám, děkuju.

Carnia
Zkus Evropské centrum stomatologie na Praze 1 www.emedic.cz, prý je to tam bezvadné, ale asi to bude dražší. Já jsem byla na konzultaci v Stomefektu (teď je to Erpet Medical) v Pštrossově ul., už jsem byla rozhodnutá, že do toho půjdu (mě je 28), ale paní doktorka mi nebyla schopná říct kolik zubů by mi musela vytrhnout, jestli by mi tam zůstaly mezery apod. a působila strašně nejistě, jakoby to vůbec nebyl její obor, takže jsem tam už nikdy nešla a asi zkusím to Evrop. centrum.

arrow
profile_image
monča
od 27. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já jsem byla fix.rovnátkovej průkopník, měla sem je zhruba před 15 lety, každopádně sem nikoho jinýho s nima tenkrát nepotkala. Měla sem je dole i nahoře, dole mi vytrhli jen jeden zub - mám úzkou čelist a všechny se tam prostě nevešly :o/ Zuby se posunuly a docela se i srovnaly, akorát je dole mám nesouměrně oproti horním, kdybych mi vytrhli zub na každý straně, tak by to bylo asi ok, ale zase než jen tak přijít o zdravej zub a je to dole, tak to není snad tak znatelný, nevím, nikoho sem se na to neptala a sama moc lidi nezkoumám, jestli mají obě patra symetrický a tak. :o))
Dělali mi to normálně na poliklinice v Plaňanský v Malešicích kam sem chodila na vyndavací rovnátka (která sem nenosila, ani v noci) a jestli sme něco platili, tak to už fakt nevim.

arrow
profile_image
skubiii
od 5. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky holky,

ja mam rovnatka od brezna a musim vám napsat, ze vše je naprosto v pohode:)Zuby mi naštěstí pan zubar netrhal, ale brousil! A musim napsat, ze se mi zuby srovnaly docela brzo, ale jeste je nakou dobu budu mit :) A zatim jsem zaplatila 4000kc.coz je super cena :)

arrow
profile_image
Romana
od 5. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám zkušenost u dcery, které teď bude 22 let.Rovnátka nosí už 5 let a teď jí je už budou sundávat.Je to tím, že měla zuby hodně různě vykřivené a nenarostla jí horní dvojka.Takže velký špičák byl u jedničky.Vypadalo to dost blbě.Zuby posunuli, udělali mezeru a místo chybějící dvojky dali implantát a zuby má jak "filmová hvězda".Žádný zub netrhali, protože doktorka zastává názor,že pokud to jen trochu půjde, nic se nebude trhat .A ono to šlo.Sice pomalu,ale ano.Když mi nedávno ukazovala sádrový odlitek, který pořídili na začátku, málem jsem nevěřila, že zuby byly "každý pes, jiná ves". Dcera s tím, že má "plechovou hubu", jak z legrace říkává, neměla nikdy problém.Kamarádi dokonce říkají,ať si je nechá, že ji bez nich už ani nepoznají. I když to vše trvalo podstatně déle, než jsme čekali, tak bychom to toho šli zase. Výsledek opravdu stojí za to!!! U nás jsou ceny oproti cizině směšné. Rovnátka nahoře i dole jsme pořídili cca do 4 tisíc. Sestra žije ve Švýcarsku a tam za rovnátka chtějí až 6tis.franků.Jezdíme na ortodoncii do Olomouce a jsou tam opravdu skvělí.

arrow
profile_image
skubiii
od 5. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky holky, potrebuji poradit! Jak pecujete o sve zoubky s fixnima rovnatkama? Pouzivate neco specialniho? Myslim tim napr: dentalni nit atd? Diky za rady:)

arrow
profile_image
Jenny
od 2. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem! Nosila jsem fixní rovnátka necelé dva, zuby se mi krásně srovnaly (měla jsem mezeru mezi předními zuby) ale při sundávání mi bohužel zůstaly na zubech takové flíčky od zubního plaku, přestože jsem je čistila pravidelně speciálními kartáčky. Naštěstí ale zhuba po půl roce zmizely. Tak snad se to vám nestane.

Skubiii
Používej speciální kartáček na fixní rovnátka (má uprostřed takovou mezeru), dále malé mezizubní kartáčky, kterými pořádně čisti každý prostor mezi rovnátky, kde by mohlo zůstávát jídlo, no a dentální nit, to už je snad dneska samozřejmost.

arrow
profile_image
skubiii
od 5. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jenny
Dekuju za rady :))))

arrow
profile_image
Jenny
od 2. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemáš zač ;-) Já jsem si zuby čistila prakticky po každém jídle, hodně se mi to za těmi rovnátky drželo.. A žvýkala jsem i když jsem podle doktora neměla:-) Tak přeju rovné zoubky a krásný úsměv!

arrow
profile_image
tess
od 13. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Skubii

Ahoj! :-) Už dlouho potřebuju rovnátka a mám strach jít k fušařovi. Mohla bys mi prosím poradit, kam chodíš Ty? Pokud je to v Praze, měla bych z odpovědi ještě větší radost. Také by mě zajímalo, jaký typ sis dala nasadit a jak dlouho trvalo, než Tě objednali. No a samozřejmě i finance...ty 4 tis. jsi platila za materiál, nebo i za utahování?

Moooc děkuju za odpověď, je mi 25 a už nechci být veverka:-)))

To All

Holky, a jak je to slíbáním a tak...:-)? Nějaké překážky, nebo se zbytečně strachuju?

arrow
profile_image
monča
od 27. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Výborná je na jídlo celá kukuřice, to je pak na pár hodin o zábavu postaráno :oP Taky sem všude nosila kartáček, člověk si připadá jak žralok, má dvě řady zubů :o))

Líbání - mno, byla sem trošku mládě když sem je měla, ale proběhl jeden velmi intenzívní líbací víkend a v pondělí sem se nechávala vyfotit na pas nebo na co a měla sem pusu jako kachnička :o))) Ale jak říkám, to byla víkendová smršť :o))

arrow
profile_image
tess
od 13. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

:-)))) Děkuju moc, Mončo.

Musím se k tomu odhodlat, sakra. Zhubnout se mi od puberty úspěšně podařilo, beďary jsou taky fuč, tak už jen tahle piha na kráse. Jen mě trošku brzdí fakt, že je to záležitost na několik let...a na kolik, to Vám nikdo dopředu nepoví:-(

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené