arrow
profile_image
Lilot
od 26. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, Za chvíli mi končí škola a chtěla bych zkusit dobrovolnictví.
Přemýšlím jestli bude lepší se věnovat seniorům nebo dětem. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti konkrétně s organizací TOTEM v Plzni.
Díkes

arrow
profile_image
ffou
od 1. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, s touto organizací zkušenosti nemám, ale jsem jako dobrovolník v programu pět P, pod organizací Hestia a můžu doporučit, je to hrozně fajn

arrow
profile_image
Lilot
od 26. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Boužel ta organizace sídlí v Praze a to mě je k ničemu =/

arrow
profile_image
ffou
od 1. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lilot: to sice sídlí, ale pětipéčko provozují ve více městech, nejenom v Praze: Pět P v Plzni

a koukám, že to v Plzni dokonce provozuje ten Totem, ne Hestie

07:00:06 - Připojeno během spojování:
Dobrovolnictví v sociální práci

Ahoj, nenašla jsem tady diskuzi o dobrovolnictví, která by byla aktuální. Proto zakládám novou.

Chci se prostřednictvím této diskuze dozvědět, jaké zkušenosti máte s dobrovolnictvím v sociální práci?

Jsem absolventkou VOŠ sociální a chci se věnovat v budoucnu této práci. Bohužel jako absolvent nemám žádné pracovní a dlouhodobější zkušenosti,kromě krátkodobých školních praxí. Proto chci zkusit dobrovolnictví. Doufám, že to bude dobrý krok k tomu, najít si práci v sociální sféře.

Chci se tady s vámi podělit o vaše zkušenosti s dobrovolnictvím v sociální práci. Zda vám dobrovolnictví dalo užitečné zkušenosti a případnou praxi do budoucna, díky které jste třeba postupem času získaly zaměstnání.

Při hledání práce jsem už fakt zoufalá, nikde mě nechtějí, protože požadují právě praxi, což je v tomto oboru pochopitelné. (Asi jako v každém jiném.)

Tak pište své zkušenosti, názory, tipy.. Budu moc ráda, když se podělíte...
Díky moc

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ÚP po celé ČR teď hledají hodně sociálních pracovníků, kde je požadavek VOŠ nebo VŠ soc. směru a praxe se nevyžaduje... Tak nechceš radši zkusit to? Jestli jsi chytrá a snaživá, tak se tam určitě dostaneš i bez praxe, ale je to hodně náročná práce a je právě nutný aby se člověk všechno naučil

Reaguji na Jancysska:
To vím a sleduju to, na ÚP jsem byla také na praxi. Ve svém okolí mám v blízkosti hned 2 pobočky ÚP. Jenže ani v jednom teď nepřibírají. Na obou pobočkách mi řekli, že mám sledovat, až bude vyhlášeno výběrové řízení. Tak čekám, ale číhám na tu práci. Ta práce tam mě bavila dokážu si sebe na takové pozici představit. A na úplný konec světa se odstěhovat bohužel nemůžu. Jsem z jižní Moravy a hledají většinou v Moravskoslezském kraji a v Praze. Tak zatím čekám, až vyhlásí výběrovku tady. Ale nechci usnout na vavřínech a hlavně tedy chci taky vypadnout mezi lidi, tak chci zkusit dobrovolnictví

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sunflower001: já právě nevěděla odkud jsi , akorát vim, že u nás jsou teď další dvě místa pro sociální pracovníky, ale zatim nejsou ani na netu zveřejněný.. Ale jsem z Prahy, tak to ti moc nepomůže, ale určitě to sleduj, myslim, že bys tam měla opravdu velkou šanci...

Reaguji na Jancysska:
Nic se nestalo, děkuji. Já osobně mluvila s ředitelem Hodonínské pobočky a ten mi říkal, že by právě i tady nabírat měli. Někdy v létě, ale zatím se nic neděje. Tak kdyby náhodou, jistím se i jinak. Aby mi ten vydřený diplom jen neležel doma, ale byl mi v životě k něčemu dobrý

právě hledám názory na dobrovolnictví, jestli to v praxi k něčemu pomůže. Slyšela jsem, že ano, i když se neprovádí při dobrovolnictví ta samá práce jako dělají pracovníci organizace.. Ale taky jsem se zrovna tady dočetla, že je to občas k ničemu. Tak bych chtěla znát názor někoho, komu tohle konkrétně v rozjetí kariéry pomohlo

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechceš zkusit třeba tohle? http://www.hospic.cz/

Kamoška po škole sociální hledala praxi, jezdila sem, byla nadšená. Později si našla práci na sociálce, na úřadě.

Výběrka nevypisují, musíš jim napsat pěkný motivační dopis a zaslat CV

arrow
profile_image
rencaa
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a co zkusit adru nebo Člověka v tísni? to jsou velké organizace, je pak i možnost zaměstnaní.. navíc je možné jet i so zahraničí a tak..,

Reaguji na farahh:
To je hrozně moc z ruky, jsem z jižní Moravy ale na charitu u nás jsem se taky dívala a dobrovolnictví nabízejí momentálně taky, tak to zkusím, ale díky.

Jinak výběrovky na úřad se právě vypisují vždy, ale na dobrovolníka se výběrové řízení většinou nevypisuje... jestli si to myslela takhle a správně jsem pochopila

Reaguji na rencaa:

v mém blízkém okolí právě takové velké organizace nemáme, to bych musela dojíždět až do Brna a to by se mi zadarmo nevyplatilo, i když věřím, že praxe a zkušenost tam musí být dobrá.
U nás mám možnost akorát tak v domovech pro seniory nebo v domovech pro postižené,charita,centrum pro rodinu a tak podobně... je to škoda

ale taky děkuji za reakci a tipy

arrow
profile_image
rencaa
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sunflower001: a nemají ve vašem městě třeba pobočku? za napsání mailu nic nedáš a třeba působí po celém regionu..,

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vystudovala jsem taky sociální práci a ze své zkušenosti radím: hlaš se i na výběrka, kde nesplňuješ požadavek praxe. V těch inzerátech to píší automaticky, ale mě vzali taky bez praxe v oboru a další 4 kolegyně taky, všechny jsme byly po škole (plus třeba rok práce mimo obor) a vzali nás. Pokud si aspoň trochu předem zjistíš něco o práci, kterou bys dělala a ukážeš na pohovoru, že tušíš, o čem ta práce bude, že máš trochu přehled, tak máš napůl vyhráno! Už se párkrát stalo, že na výběrko přišly i paní s několika letou praxí, ale neuspěly a nakonec to vyhrála slečna po škole. Hlavně to nevzdávej předem, držím palce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené