arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky
asi před 3 lety, když jsem vypovídala v 18 letech stavební spoření mě pracovník na pobočce výslovně donutil si uzavřít další stavební spoření Wustenrot s výhodnější úrokovou mírou...že pokud nebudu mít finance, není třeba tam cokoliv vkládat. Jenže už to jsou skoro 3 roky a já se stavebka ani nedotkla. Dokonce jsem i při stěhování ztratila smlouvu, takže si nemůžu přečíst podmínky, nedošel mi ani jakýkoliv výpis. Jenže mě zajímá, jestli taková smlouva po čase sama zanikne nebo jestli hlavně není možné, že si tam účtují nějaké poplatky za vedení účtu či cokoliv jiného a já se teď po třech letech dozvím, že tam naskákaly penále. Hned zítra po státním svátku běžím na pobočku..Ale třeba mě někdo z Vás uklidní.....Děkuji

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

1

Přesně tohle se mi taky stalo.Jen u spoření s liškou.Taky jsem to chtěla zrušit, ale ta ženská mi vnutila prodloužení smlouvy.Jsou to 2 roky zpátky.Ted jsem chtěla smlouvu vypovědět, ale nemůžu, prej až za 4 roky, je to smlouva na 6 let.To jsem nevěděla.Kdybych si i přesto chtěla peníze vybrat, platila bych penále.Za vedení účtu si nic neúčtovali.A peníze jsem tam žádný nevkládala.Víc ti asi neporadim, lepší tam bude zajít.To stačí předložit občanku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nikississ: Jsou to manipulanti normálně ...ten pracovník mě dusil 3 hodiny skoro, abych to podepsala, jsem si na něj měla tenkrát stěžovat. A ty si na to stavebko teda taky nevkládala žádné peníze po dobu jeho trvání? Já totiž mám spořko ještě u ČP a tam platím cca 250 Kč za půl roku...tak se bojím, ať nejsem ještě v mínusu..Ale určitě bude nejlepší zajít na pobočku..Hned zítra ráno tam frčím

Cituji LuckazKopru: donutil si uzavřít další stavební spoření

to je hrozný

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

1

Reaguji na LuckazKopru:
Jsou Asi si se měla sebrat a odejít, já tenrát taky.Ale slibovala mi jak se mi to vyplatí a tak.NN, nic jsem tam nevkládala.Ani po mně nic nechtěli.

arrow
Neprodává v Bazaru

ufff, tak ještě že tak ...Nechápu proč takové smlouvy rovnou na žádost neukončí..Stejně z toho nic nemají.....

arrow
profile_image
Nika115
od 13. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LuckazKopru: Nechápu proč takové smlouvy rovnou na žádost neukončí..Stejně z toho nic nemají.....

Právě, že mají

každý rok by vám měl chodit výpis, alespoň takto to mám já u Modrý pyramidy, na konci roku k 31.12. mám výpis z účtu stavebního spoření a tam uveden počáteční zůstatek k 1.1. toho roku, úhrada za vedení účtu, záloha státní podpory, úhrada za roční výpis z účtu, úroky z vkladu, úroky ze státní podpory, já mám na účtě pouhých třicet tisíc, již deset let mám stavebko zřízené a vkládali se tam peníze tak pět let, od té doby nic, takže to co je na účtě zůstalo plus se k tomu připisuje podpora, úroky něco si zase vezmou za vedení účtu, ale celkově jsem vždycky kolem tý tisícovky v plusu, přesto že nic nevkládám, není to teda moc, ale pořád lepší než běžný účet, stavebko je navíc bezpečné narozdíl od akcií atd., teďka zvažuju termínovaný účet, každopádně si to prostuduju a teprve potom se rozhodnu, protože zvažuju že uložím peníze které mám na běžném účtu na stavebko, otázka jaké bych pak měla zhodnocení, zatím asi není problém v tom že neukládám a v mínusu nejsem, musela tam být splněna snad povinnost ukládat pět nebo šest let, aby jste neztratili podporu, ale taky záleží kdy máte stavebko uzavřené, odvíjí se od toho i zhodocení vašich peněz, nejvíce se opravdu dozvíte v bance

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

máme takisto sporenie s liškou, pokračovanie zmluvy,záleží akú máš cielovú čiastku.,či máš nasporené.Inak vkladať nemusíš nič a po roku asi v februári chodí výpis, kde aj ked nič nevložíš dostaneš št.podporu 4500 kč a úrok.Za vedenie účtu za rok berú 310 kč.Ak to predčsne vyberieš - zrušíš, tak nedostaneš podporu ani za spatné roky a neviem, či sú aj iné sankcie.Asi by som to tam nechal a po uplynutí ukončenia zmluvy si vybral,ale nemusíš dávat splátky, ak tam máš nasporené a pokračuješ v zmluve.

My jsme založili u Wüstenrotu dceři, když se narodila. vložili jsme tam asi 2x, ostatní platby máme trvalým příkazem, na toto jsme nějak zapomněli a zjistili až za 2 roky, že jsme nic nespořili Nevím, jestli jsme ten jeden rok nedostali výpis...

arrow
Neprodává v Bazaru

...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gabka Konečná: Ahoj,já bych měla jeden dotaz ohledně stavebního spoření založené na jména děti...Založili jsme dětem stavební spoření a bohužel manželovi (po té slavné krizi) snížili plat a nezbývá nám a stavební pro děti a tak tam posíláme minimum po 2stovkách...Máme tam danou vyšší cílovou částku ,ale je to tak nějak na nic to držet..Spíš,až bych nastoupila do práce,jsme založili pro ně spořící učet,než stavebko..Můžeme stavební spoření zrušit uplně i když jsou založené na jména dětí?A nebo musíme čekat až dojdou těch 6 let a pak to jde zrušit?Už bych to nezaložila...

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

určitě počkej těch 6 let a dávat tam nemusíte vůbec nic, pouze zaplatit roční poplatek za vedení. Jinak se to moc nevyplatí rušit...sebrali by ti jak výnosy, tak státní podpory...a měla by jsi jen to, co jsi tam vložila

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené