arrow
profile_image
mercyy
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, prosím o radu ohledně "zaměstnání na zkoušku". Absolvovala jsem pohovor o zaměstnání a potencionální zaměstnavatel si mě chce nejdříve vyzkoušet. Na zkoušku mám docházet abych se seznámila s prací, kterou budu vykonávat, zda mi vůbec bude vyhovovat a taky zda já budu vyhovovat zaměstnavateli. Prý je to z důvodu toho, aby s někým neuzavřeli pracovní smlouvu a ten dotyčný si to za 14 dní nerozmyslel. Co mě však zarazilo, tak takhle na zkoušku tam můžu být prý klidně i měsíc nebo déle a to bez nároku na mzdu - tedy zadarmo. Navíc jsem vedená na úřadu práce (ale již nepobírám podporu) a tak přece nemůžu někde pracovat a ještě zadarmo. Ptám se tedy, zda toto vůbec může budoucí zaměstnavatel požadovat a zda já ještě nebudu mít problém s ÚP a státem. Nevím, ale asi toto není běžná praxe - kvůli výše uvedeným důvodům zaměstnavatele je tu přece zkušební doba. Děkuji za Vaše názory. M.

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je fakt divný a rozmyslela bych si pro takového zaměstnavatele pracovat. Existuje přeci výpovědní lhůta, kde může smlouvu vypovědět jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec. A přeci nebudeš pracovat bez mzdy? Já bych na tvém místě trvala na smlouvě, nebo hledala dál.

arrow
profile_image
čejny
od 11. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je absolutní hloupost, od vyzkoušení je přeci zkušební doba...ještě bych pochopila, kdyby to bylo na pár dní, aby ses třeba zaučila, ale na měsíc? S tím bych nesouhlasila...

Holky, já nevím... jednou nám profesor na výšce říkal, vzhledem k dnešní situaci na trhu práce, že pokud o nějaké místo opravdu moc stojíme, máme se tam nechat zaměstnat třeba takto, jak popisuje zakladatelka, "zadarmo", na zkoušku. Během této doby máme možnost dokázat, co v nás je a odbourat konkurenci.. Chápu, že to asi není to, co teď zrovna zakladatelka hledá, ale pokud o tu práci opravdu stojí, a pokud je hodně uchazečů na to místo ...
Reaguji na mercyy: Možná bych se s nima zkusila domluvit na kompromisu - týden, 14 dní a dost, pak by měli říct, jestli berou nebo neberou... divný je ale ten argument o uzavírání smlouvy a náledném rozmyslení si, jestli tam chce pracovat... není v té práci nějaký háček?

Tak tohle je fakt divný, jednou mi někde nabídli práci na zkoušku na den, abych věděla jestli do toho chci jít. Ale měsíc zadarmo? Nechá si od tebe udělat práci co potřebuje a pak se s tebou rozloučí. Jak už bylo řečeno, na zkoušení je zkušební doba...Nešla bych do toho

arrow
profile_image
Radula99
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

nešla bych do toho....zavání mi to tím, že tebou vykryje období, kdy potřebuje nějakou výpomoc a pak se tě elegantně zbaví...

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak do toho bych taky nešla.Pokud by mě tam chtěl několik dní třeba na pár hodin nebo tak 3 dny celé,ok to bych asi zkusila,ale to co popisuješ je zvláštní.A přesně jak je tu psáno,vždyť je zkušební doba.

Od vyzkoušení je přeci zkušební doba, ne nějaká práce načerno bez smlouvy zadarmo. Já bych na to nepřistoupila, chci pracovat pro solidního zaměstnavatele. Práci jsem hledala několikrát a nikdy na mě nikdo nic podobného nezkoušel. Přeci nebudu pracovat jen tak na dobré slovo, to by Ti taky mohl za měsíc říct, že nemá zájem a nedostaneš nic a nemáš jak si to nárokovat. To je fakt pěkný, jak Ti to zam-tel pěkně vysvětlil, že je to proto, aby si vyzkoušel, jestli budeš práci zvládat a jestli i Tobě to bude vyhovovat Zaškolení je podle zákona vždy placené.

arrow
profile_image
mercyy
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Souhlasím s tím, jak píšete, že od vyzkoušení je zkušební doba ve které může pracovní vztah ukončit z jakýhokoli důvodu nebo i bez udání důvodu jak zaměstnanec tak zaměstnavatel. Tím se vyřeší mnou výše popsané důvody proč mě chtějí nějakou dobu zkoušet. Ale abych to upřesnila - bydlím v okrese s nejvyšší nezaměstnaností v čr, jedná se o kancelářskou práci s klienty a plat je 11.000,- hrubého. Takže žádné lukrativní vyhlídky, ale vzhledem k té nezaměstnanosti se nedá nic dělat... No ale že je někdo schopen takové podmínky nastavit to mě zaráží. Jsem ochotná přijít na 2 dny na tu "zkoušku" ale opravdu nehodlám někde pracovat zadarmo a čekat jestli se jim zalíbím nebo ne. To si vážně nemůžu dovolit - nejsem blázen. Jak píšete - vykryjí tím nějaké období, nic nezaplatí a pak vezmou stejným způsobem zadarmo někoho jinýho. I takhle se dá dělat bussines... A navíc jsem na ÚP, kdybych nebyla, tak si jako budu platit sociální a zdravotní pojištění sama a ještě budu dělat zadarmo?? No jak tam půjdu tak sdělím svůj postoj a uvidíme jestli mě zaměstnají řádně na smlouvu nebo ne.
A ještě na mě měl ten člověk osobní otázky na můj rodinný stav, plánování rodiny apod. To už jsem v televizi taky viděla, že na toto se vůbec na pohovoru nemají co ptát... No jen jsem se chtěla podělit s mojí zkušeností a ujistit se, že tohle opravdu není solidní jednání a obvyklý postup...

arrow
profile_image
LedovaKralovna
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je dost divné, spíš si myslím, že budeš pracovat tak měsíc, oni se budou pořád vykrucovat a pak si vezmou opět někoho dalšího - takhle jim lidé budou pracovat zadarmo ale třeba to tak není, zkus se s nimi třeba ještě domluvit..

To je absolutně nesolidní jednání ze strany zaměstnavatele. Pro takovou firmu bych tedy pracovat nechtěla, natož zadarmo. Maximálně bych byla ochotna přijmou práci zadarmo 1 den, ale měsíc ?? Co je to proboha za jednání...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak tuhle práci nebrat, bude to nějaký podvod. Od čeho by jinak byla zkušební doba?

taky bych do toho nešla, od toho je zkušebka

Cituji mercyy: Na zkoušku mám docházet abych se seznámila s prací, kterou budu vykonávat, zda mi vůbec bude vyhovovat a taky zda já budu vyhovovat zaměstnavateli.

K tomu slouží zkušebka a zaměstnavatel na mě nepůsobí seriózně. NIKDY. Je to pěkně vyčůrané, může mít takových lidí 20 a tak hezky zadáčo bude mít zaměstnance.

Reaguji na Monus: Bavili jsme se jen o těžce dostupné, dobré práci, a vyučující byl ceněný odborník, takže bych tento názor zas až tak neshazovala

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené