arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zajímá mě, kolik se v českých domácnostech investuje do Vánoc, od vánočních dárků, přes výzdobu, přes pečení atd. prostě komplet Vánoce, já jsem například studentka, Vánoce mám v režii já, bydlím s přítelem a vejdu se do 5000 kč, jak to máte vy? Co si myslíte o šíleném nakupování dárků a vánočních půjčkách?

arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

letos sem utratila přesně 3800,- .. no nějak moc ty lidi nechápu, chápu lidi co se vydají na pořádné nákupy po vánocích když jsou mega výprodeje joo moji lidé.. a co se týče půjček k tomu už vážně nemám slov....

Já jako studentka jsem utratila cca. 2000,- .

Cituji pampalatrala: Co si myslíte o šíleném nakupování dárků

že to je zbytečný.. Nebudu kupovat kraviny. Letos jsem už i nějaký věci, co bych třeba dřív koupila, zavrhla, protože vim, že zbytek roku se to pak někde válí.. U rodin s dětmi, to je zas něco jinýho.. ale např. sestřenka s bratránkem je pro mě živej důkaz toho, jak si některý děti toho "vážej"..

Cituji pampalatrala: Co si myslíte o vánočních půjčkách?

Že si nikdy na dárky půjčovat nebudu, to samý na dovolenou.. Prostě koupim na co mam. Takový lidi nechápu..

arrow
profile_image
Kaariin
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Letos mě vánoce vyšly přibližně na 6tisíc, ještě ale něco dokoupím

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem studentka a utratila jsem na to megamoc (ale to hlavně kvůli dárku pro přítele, co stál stejně jako dárky pro celou rodinu), nějakých 7-8000 + papíry a mašle, ale to se pohybuje kolem desítek korun. Doma výzdobu nemáme, máme jen bílá světýlka v květináčích venku a bílé vločky na oknech z papíru, co jsme vyráběli s bráchou, takže to bylo nula nula nic, stromek bude umělý, ozdoby máme každý rok stejné. Kolik utratili ostatní členové rodiny vůbec netušim.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak:

Cituji pampalatrala: Co si myslíte o šíleném nakupování dárků a vánočních půjčkách?

Podle mě je to blbost, ani jedno nehodlám praktikovat (letos jsem utratila tolik né proto, že bych chtěla dávat drahé dárky, ale každému jsem chtěla to, co si přál, holt jedna položka nebyla zrovna nejlevnější).

arrow
profile_image
Barušenka
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdo si půjčí na Vánoce nabo na dovolenpu je blázen, kdyby rok šetřil tak si tu dovolenou muže pak koupit normálně a ne si na ní půjčovat přece.. Jiank v útratě na Vánoce i s cukrovím jsem tak za 6 možná 7 tisícaž je mi s té částky zle

arrow
profile_image
Barušenka
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A Vánoční šílení, to neznám naštěstí rychlej nákup a rychle pryč

Ono záleží, jak má kdo velkou rodinu a jestli bude hostitelem nebo hostem. Někdo obdarovává jen rodiče, někdo jen přítele, někdo má děti, jiný zase spoustu kamarádek a někdo obdarovává i příbuzné. Znám rodiny, kde se kupují dárky i dvaceti lidem. U nás jsme se letos domluvili, že budeme dávat dárky jen partnerům, rodičům a malým dětem. Sourozenci, tetičky apod. už se mezi sebou nebudou obdarovávat. Dárky pro 10 lidí mě vyšly na cca 10 tisíc (ale ne každý bude mít dáreček za tisícovku ) , stromeček máme každoročně zdarma, cukroví 6 druhů cca 300 Kč, kapr zdarma ulovený v létě, vánoční výzdoba do oken z papíru (sněhové vločky), adventní věnec cca 300 Kč, svícny na stůl vyrobily děti ve škole zdarma, no a počítám ještě že nákup potravin bude stát cca 1500 Kč. Takže celkově těch 12 tisíc. Ale jsme na to s přítelem dva, oba vyděláváme, tak to není taková hrůza. Kdybychom peníze neměli, tak samozřejmě umíme udělat i Vánoce s malými dárečky a s menšími hody, a nijak by to atmosféru Vánoc nepokazilo. Hlavně že se všichni sejdeme ve zdraví.

Cituji pampalatrala: Co si myslíte o šíleném nakupování dárků a vánočních půjčkách?

Když na to má někdo peníze, ať si nakupuje kolik chce, nechválím ani neodsuzuju. Vánoční půjčky - to je větší tragédie než Vánoce bez dárků.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já za dárky utratila zhruba 3500 Kč. Nepeču, byt nečančám a na Vánoce jedeme k přítelovým rodičům.

Mě vyšly na cca 2000 ,- .

arrow
profile_image
MiaNori
od 17. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To se dá těžko říct, protože dárky nakupuji tak od léta, i dřív. Vždycky mě někde tzv. cvrnkne do nosu něco, co by někomu blízkému udělalo radost. Postupně to dávám do krabice.
S některými lidmi si děláme list přání, takže nekupujeme blbosti, ale ze seznamu si můžeme vybrat, co by potěšilo a bylo ve shodě s finančními možnostmi.
Pak si můžu užít Vánoční svátky lépe, potkávání s přáteli, různé tradice. Přeplněným obchodům s chaoticky pobíhajícíma lidma s děsem v očích "nestíhám" se snažím vyhnout. Snad to tak budu zvládat i jednou, až budu mít rodinu a k tomu práci a povinnosti všude možně, ale nakupuju hodně přes internet, tak snad ano. Má to jeden, u mě velký, háček: musím to vydržet a nerozdat to dřív, jak na Vánoce

Takže v tomhle ohledu je to pro mě finančně ne tak náročné, protože je to rozložené do celého roku a nemusím pak kupovat dárky na poslední chvíli, mnohdy za přemrštěné ceny. A už vůbec ne dárky: "třeba blbost, hlavně, aby se něco koupilo".

arrow
profile_image
Liliane
od 4. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem už výdělečně činná a loni a předloni jsem za dárky cca pro devět lidí utratila přibližně deset tisíc. Ale letos jsem si právě řekla, že to tak nechci, utrácet kvůli Vánocům desetitisíce a navíc víceméně za zbytečnosti, anebo za věci, které si ten člověk může koupit sám, kdyby chtěl... kdyby kdokoli z rodiny něco potřeboval (babička třeba platit úklidy, brácha na tom nebyl finančně dobře a potřeboval něco pro děti apod.), tak nemám nejmenší problém přispět, ale zatím ta potřeba není. A nechce se mi prostě kupovat nějaké megalomanské dárky. Takže letos jsem rozpočet zkrouhla na necelých 7.000,-, většině lidí (širší rodina) dávám dárky cca za 500,-, rodičům každému cca za 1000 a manželovi teda dražší.
Pak dáváme tchánům a pak už kupujeme jen kapra a stromek, takže celkově se letos vejdeme do 10.000.

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se vešla cca do 5000 Kč. Nejvíc jsem dneska nakoupila v Rossmanu, protože mají na VŠECHNY DÁRKOVÉ KAZETY 50% SLEVU! Takže mám 8 kazet (Neutrogena, Playboy, Garnier, Fa, Pret a Porter, Nivea) za rovných 845 Kč. To mě potěšilo nejvíc!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené