Holky stala se mi taková věc, dlouho jsem na MMB sháněla fén Bio ionic, ozvala se mi paní, která ho měla,že mi ho ráda prodá, ale že je z USA, tudíž budu potřebovat měnič napětí. Tvrdila, že to není problém sehnat, že stojí kolem 200,- kč a mají ho skoro všude.Fén stál 1650,- Kč. Když mi přišel, zjistila jsem, že sice není problém sehnat měnič na napětí 120 V jako mají v USA, ale nedá se sehnat na tak velký výkon jaký fén má-1400W.
Podotýkám že jsem to nemohla zjistit dopředu, protože mi poslala jen parametry 120V, 60 Hz, a nejsem eletrikář...Po dotazech na všech shopech s elektronikou jsem sehnala pouze jeden, kde by ho vyrobili na zakázku za 2900,- kč....Málem mě trefilo. Navíc by to byla fakt velká bedna!Je jasné, že mě paní už od začátku chtěla podvést, žádala jsem ji o vrácení peněz, nereaguje. Dala jsem jí negativ, na MMB jí pozastavili vkládání inzerátů, ale stále nic. Máte někdo zkušenost s podáním trestního oznámení?Jestli se na Policii se mnou vůbec budou bavit?

Cituji SpeedMouse: dlouho jsem na MMB sháněla fén Bio ionic

Riziko nákupu od někoho...

Cituji SpeedMouse: Je jasné, že mě paní už od začátku chtěla podvést

Z čeho je to jasné?

Cituji SpeedMouse: Fén stál 1650,- Kč.

Cituji SpeedMouse: Máte někdo zkušenost s podáním trestního oznámení?Jestli se na Policii se mnou vůbec budou bavit?

Trestný čin je od částky 5 tisíc korun....takže na policii asi nic nenaděláš.

je to jasné z toho, že mi od začátku tvrdila, že není problém s používám fénu v ČR, to je jasný úmysl, protože ho nemohla používat ani ona...Na MMB mi dali za pravdu, prodejce uvedl nepravdivé informace a mám právo na vrácení peněz.
Mě teda tvrdili, že se tím Policie musí zabývat u menší částky, třeba jako přestupek?

Cituji SpeedMouse: je to jasné z toho, že mi od začátku tvrdila, že není problém s používám fénu v ČR, to je jasný úmysl, protože ho nemohla používat ani ona...

To je tvůj dojem on nějaký měnič určitě existuje a nemusí být postavený na míru k jednomu fénu.
Nedělala bych být tebou paniku pro 1650kč a poohlédla se po měniči ještě jinde.
Copak ten fén se tady v ČR neprodává,že je nutné ho kupovat z bazaru na netu?

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji SpeedMouse: Policie musí zabývat u menší částky, třeba jako přestupek?

policie ne, ale přestupková komise, která jí max. promluví do duše, ona projeví lítost a je z toho venku...myslím, že s tímhle už nic neuděláš...

Cituji Laky: on nějaký měnič určitě existuje a nemusí být postavený na míru k jednomu fénu.

bohužel neexistuje, na tak velký výkon prostě není, potvrdilo mi to plno elektrikářů a také mi každý tvrdil, že při nákupu na netu mám nárok na vrácení peněz.
Já teda osobně bych nikomu takhle nelhala, taky bych mohla fén prodat stejným způsobem, ale nikdy bych vědomě nikoho nepodvedla.Nemám na to žaludek, pokud to paní nevěděla, měla normálně reklamaci uznat.
A fén se tu prodáva, ale za 4650,- kč, tak jsem chtěla ušetřit

Cituji Janissinka: policie ne, ale přestupková komise, která jí max. promluví do duše, ona projeví lítost a je z toho venku...myslím, že s tímhle už nic neuděláš...

opravdu?A proč třeba na Aukru mají za podmínku vrácení peněz, že musíš na prodejce podat trestní oznámení, když to tedy vlastně nejde?To je potom dost divné.Mají to tam od jakékoliv částky.

Cituji SpeedMouse: potvrdilo mi to plno elektrikářů a také mi každý tvrdil, že při nákupu na netu mám nárok na vrácení peněz.

Při nákupu na netu asi ano,ale v bazaru je to každý prodávající jíný no.

Cituji SpeedMouse: fén se tu prodáva, ale za 4650,- kč, tak jsem chtěla ušetřit

Klasika,takže jsi ušetřila

Cituji Laky: Při nákupu na netu asi ano,ale v bazaru je to každý prodávající jíný no.

to je pravda, no říkám si že na každého jednou dojde
Přece jen musí existovat nějaká obrana, to by takhle mohlo naletět lidí!A byl by to dobrý návod jak zbohatnout,když na ni nikdo nemůže...
Paradoxně u nás v republice se může krást zcela beztrestně...

Cituji SpeedMouse: Paradoxně u nás v republice se může krást zcela beztrestně...

To bohužel ano.........

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na SpeedMouse: A fen se u nás prodává taky s takovým výkonem, či ne?
Podle mě by šikovný elektrikář mohl udělat taky to, že vymění šnůru. Tobě jde přeci jen o konec, že ti to nejde dávat do zastrčky, co máme v ČR a pokud se tu takový fen prodává, tak to musí mít zakončení, co používáme my...

Tudíž problém je jen v konci fénu...

Přítel si takhle dovezl ele. sekačku, kde konec byl jiný a tak prostě šňůru uřízl a dam tam jiný konec.

Cituji Laky: To bohužel ano.........

strašně mě to s...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na tyweee:
Tady jde spíš o to, že fén pracuje na jiném napětí (ne na našich 220 V - to by ho asi usmažilo)....Myslím, že kdyby byl problém jen v koncovce, taks e to tu neřeší - to zvládne vyřešit každý elektrikář.....Ale s tím napětím je to horší...

Reaguji na tyweee: nene, ta koncovka není vůbec problém, na to mám normálně i regulaci, ale v USA mají jiné napětí v síti-120 V, takže ten měnič to převádí na našich 220V, a pak si ještě musí poradit s tím výkonem, všechny měniče jsou tak kolem 50 W, 250 W už je třeba za 990,- kč, a te 1400 W pouze na zakázku a za šílený prachy...fakt už jsem to konzultovala s odborníkama.
Ta sekačka má jaký výkon?

Reaguji na SpeedMouse:
Jedna přátelská rada.....nenervuj se,to napětí na fénu nezmění holt už nenakupuj v bazaru.Naštěstí to nebyla tak astronomická částka jako třeba lidi kupují mobil a dojde kilo cukru a podobně.To už je pak o jiných penězích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené