arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo nemá žádný bankovní účet.
Sama o jeho zrušení uvažuju už několik let, ale zaprvé splácím úvěr u banky, u které mám sporožirový účet, čili je to pro mě pohodlnější.
Zadruhé zvažuju dlouhodobější pobyt a práci v zahraničí a nejsem si jistá, nakolik by byla absence účtu problematická.
Pak se mi taky kdysi u jedné brigády stalo, že mi tvrdili, že jinak než na účet peníze neposílají...
Má tu někdo zkušenost se životem bez účtu, příp. s tím, jaké komplikace to přináší v nejrůznějších oblastech života?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

je mi 22 let, sice jsem si musela z jednoho důvodu účet zařídit, ale taky ho nechci, ani v budoucnu

Já myslím, že bez bankovního účtu se skoro žít nedá. Snad, jen když se rozhodneš pro alternativní způsob života, ale ne v téhle společnosti...

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: přesně tak
především kvůli práci, kde se opravdu většinou peníze posílají na účet...dále různé platby přes internet a podobně...no moc si nedokážu představit nemít v dnešní době žádný účet

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bankovní účet nemám a ani po tom neprahnu - kdysi jsem ho měla (asi před 6sti lety) ale zrušila jsem to. zaměstnavatel mi platil v hotovosti a byla jsem ráda, protože na účtu měli zaměstnanci výplatu později než já v ruce. co potřebuju tak si zaplatím přes poštu, na kteréu chodím stejně dost často, mateřská mi chodí složenkou, splácela jsem úvěr a to jsem splátky vždycky zašla zaplatit rovnou do banky . . . když něco kupuju tak jedině na dobírku (vyhnu se tím i riziku, že zaplatím něco, co mi nepříjde) . . . néééé, nemám důvod někomu platit, že mu poskytuju svoje finance k užívání

Život bez účtu si ani nedovedu představit. Nechce se mi lítat na poštu kvůli každé platbě. Ale znám jednu takovou ženu (cca 35 let), která má účet jen na to, aby jí tam poslali výplatu. Všechny peníze vybere a doma si je naskládá do obálek. Ani nic neplatí přes účet, např. balíky jedině dobírkou.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sirka: kdyby ta ženská byla mladší, tak si myslím že jsem to já v období, kdy mateřská chodila jedině na skartu ))

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

druhá věc je, že já bydlím v takové díře, že tu je právě kousek ta pošta, snad nikde se tu nedá zaplatit kartou, kde jo tak tam jim stejně věčně nefunguje terminál a když chci vybrat peníze, tak musím autem 20min do města . . . prostě všude není karta výhoda . . .

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: tak třeba manžel pracuje v jednom velkém podniku a ti posílají výplatu jedině na účet české spořitelny a zrovna tahle instituce nemá zadarmo nic

Cituji kivus: splácela jsem úvěr a to jsem splátky vždycky zašla zaplatit rovnou do banky

Dnes ti nikdo neposkytne úvěr bez účtu.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: fakt jo? já to měla před pár lety u GE . . .

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: Takže budeš každý měsíc chodit na poštu a platit nájem, elektřinu, telefon, internet...složenkami? Peníze budeš nosit pouze v hotovosti?

Já skutečně všechno platím složenkami, i ty balíky jedině na dobírku, platební kartu použiju jen omylem v případě nouze, vybírám si peníze hned po výplatě v bance a vyhovuje mi to. Nemám pocit, že by to bylo nějak primitivní nebo omezující. Můj současný zaměstnavatel by s přebíráním platu v hotovosti taky neměl potíže. Jen mě zajímala ta práce v zahraničí.

Mně vlastně ani tak nejde o samotné bankovní poplatky (i když...), ale nějak se mi nelíbí představa, že je dohledatelný každý nákup, každá platba, všechno - a samozřejmě to, kde se člověk zrovna pohybuje nebo pohyboval. Ten pocit je mi prostě nepříjemný, připadá mi to zbytečné.

Ale díky za názory, je zajímavé, jak se na to každý dívá jinak

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Dnes ti nikdo neposkytne úvěr bez účtu

Myslím, že mě nikdo nemůže nutit, abych měla povinně účet - teda aspoň zatím Takže myslím, že čistě teoreticky by úvěr bez účtu měl být možný.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: nj no . . . tadyk ve Slezsku nějaké zákony atd nemají valnou váhu . . . i zdravotní pojišťovnu musí mít všichni zaměstnanci jednu a neexistuje mít námitky . . .

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: Nikdo nemůže diktovat, u jaké banky musím mít účet.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené